Helion


Szczegóły ebooka

 
Agro Profil 1/2021

Agro Profil 1/2021


Magazyn rolniczy Agro Profil tworzą osoby posiadające fachową wiedzę rolniczą oraz doświadczenie dziennikarskie. Naszym celem jest tworzenie magazynu rolniczego jakiego nie ma na rynku, a jaki sami chcielibyśmy czytać – nowoczesnego, przejrzystego, zawierającego artykuły dostosowane do rosnących potrzeb polskich gospodarstw rolnych.

Tematy numeru:

Potas wczesną wiosną - W lutym, zanim ruszy wegetacja, można wykonać nawożenie potasem. Dlaczego warto zastosować go w tym terminie? Jakie znaczenie dla plonu ma ten pierwiastek?

Jakich substancji czynnych zabraknie w 2021 roku? - Od 2018 roku Komisja Europejska wycofała ponad 29 substancji czynnych środków ochrony roślin. Na celowniku znajdują się kolejne. Największa redukcja dostępnych substancji dotyczy insektycydów. Jakich preparatów nie użyjemy już w 2021 roku i czym możemy je zastąpić?

Siej owies w błoto, będziesz zbierał złoto - To stare przysłowie wskazuje, że uprawa owsa jest opłacalna – będziesz zbierał złoto. Jednak, aby tak się stało, trzeba pamiętać o staranności i terminowości. Uprawa zgodnie ze sztuką na pewno się opłaci.

Na czterech belkach - W naszym cyklu opinii rolników, którzy wykorzystują technologię bezorkową, postanowiliśmy sprawdzić, jak radzi sobie sprzęt niemieckiej marki Köckerling. Od sierpnia ubiegłego roku z powodzeniem technologia ta jest stosowana w gospodarstwie Wojciecha Szczęsnego z miejscowości Pniewo w woj. wielkopolskim.

Jaki rozsiewacz nawozu wybrać? - Fundamentem wysokich plonów jest odpowiednie nawożenie. Oferta rozsiewaczy dostępnych na rynku jest bardzo szeroka. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru maszyny do gospodarstwa.