Helion


Szczegóły ebooka

Agro Profil 2/2021

Agro Profil 2/2021


Magazyn rolniczy Agro Profil tworzą osoby posiadające fachową wiedzę rolniczą oraz doświadczenie dziennikarskie. Naszym celem jest tworzenie magazynu rolniczego jakiego nie ma na rynku, a jaki sami chcielibyśmy czytać – nowoczesnego, przejrzystego, zawierającego artykuły dostosowane do rosnących potrzeb polskich gospodarstw rolnych.

Tematy numeru:

Kupujemy nowy opryskiwacz - Sprawny technicznie opryskiwacz jest obecnie najważniejszą maszyną w gospodarstwie. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny do własnego gospodarstwa.

Jak zregenerować rośliny? - Stan przezimowania roślin zależy w dużej mierze od tego, jak przygotowaliśmy rośliny do zimy. Jakie plantacje mogą wymagać regeneracji? Czym możemy je regenerować?

Wybierz odmianę zbóż jarych – Na wiosenny sezon zasiewów z segmentu odmian zbóż jarych w katalogach odmianowych pojawiło się sporo nowości. Przedstawiamy krótką charakterystykę najnowszych odmian.

Uprawa uproszczona -  Od rozpoczęcia cyklu wywiadów z rolnikami minął rok. Przez ten czas, razem z naszymi czytelnikami, przyglądaliśmy się maszynom tworzonym przez uznanych producentów oraz konstrukcjom rolników, które często nie odbiegały jakością wykonania od masowo produkowanych sprzętów.

Rekordy rolnicze - Producenci maszyn i pojazdów, nie tylko rolniczych, czasami szukają niecodziennych form prezentacji swoich produktów. Jedną z nich jest pobicie krajowego lub światowego rekordu. Przedstawiamy rekordy związane z rolnictwem.