Helion


Szczegóły ebooka

Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii

Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii


Mamy za sobą doświadczenie kilkunastu miesięcy życia w bezpośrednim zagrożeniu śmiertelną chorobą, w rygorystycznym reżimie sanitarnym, który sparaliżował nasze relacje społeczne, gospodarkę, życie kulturalne. Joanna Racewicz zaprosiła 13 znanych osobowości reprezentujących różne profesje do rozmowy o tym trudnym czasie. Jej goście opowiadają, jak SARS-CoV-2 zmienił ich aktywność zawodową, jak znoszą izolację, jak funkcjonują ich rodziny.

W szczerych rozmowach dzielą się swoim doświadczeniem z okresu pandemii i mówią o tym, jak na co dzień radzą sobie w nowej, niełatwej sytuacji. I choć to traumatyczny czas, wśród wypowiedzi wyraźnie słychać też głosy pobrzmiewające nadzieją, że wszystko zostało nam dane po coś, a miarą naszego człowieczeństwa jest właśnie umiejętność przekucia tego, co złe, w nowe lepsze jutro.

Joanna Racewicz rozmawia z: Ewą Błaszczyk, s. Małgorzatą Chmielewską, Małgorzatą Domagalik, Dorotą Gawryluk, Pawłem Grzesiowskim, Anitą Lipnicka, Rafałem Olbińskim, Jackiem Santorskim, Andrzejem Sewerynem, Tomaszem Sobierajskim, Robertem Rutkowskim, Adamem Sztabą, DorotąZawadzką.

6 WSTĘP
10 EWA BŁASZCZYK
28 SIOSTRA MAŁGORZATA CHMIELEWSKA
50 MAŁGORZATA DOMAGALIK
80 DOROTA GAWRYLUK
98 PAWEŁ GRZESIOWSKI
122 ANITA LIPNICKA
142 RAFAŁ OLBIŃSKI
162 ROBERT RUTKOWSKI
182 JACEK SANTORSKI
206 ANDRZEJ SEWERYN
224 TOMASZ SOBIERAJSKI
244 ADAM SZTABA
268 DOROTA ZAWADZKA