Szczegóły ebooka

Gdzie diabeł nie może. Morderczynie i filutki

Gdzie diabeł nie może. Morderczynie i filutki

Mariusz Gadomski

Ebook

Poeci przez wieki opiewali cnoty kobiet, a malarze z lubością uwieczniali na płótnach ich zalety. Możemy być pewni, że niejednemu zadrżałaby ręka, gdyby poznał choć jedną femme fatale opisaną w naszej książce... Nie chciały walczyć o równouprawnienie, ale o władzę. Nie pragnęły szacunku, ale wielkiej fortuny. Nie cofnęły się przed niczym, by zrealizować swoje cele. Wstąpiły na drogę zbrodni i występku. 

Mariusz Gadomski, autor świetnie przyjętej książki „Jak zabijać, to tylko we Lwowie”, zabiera nas w podróż przez epoki i prezentuje sylwetki pięciu dam, które doskonale wiedziały, do czego służy trucizna, sztylet i proch strzelniczy. 

Jakie intrygi uknuła Teresa Karolina z Rzewuskich, druga żona sławnego Karola Stanisława Radziwiłła „Panie Kochanku”? Jakie skandale w całej Europie wywołała Maria Teresa Dogrumowa? Kim była kobieta, którą międzywojenna prasa nazwała „Czarną Damą”? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy e-book „Gdzie diabeł nie może. Morderczynie i filutki”. 

Jedno jest pewne: z tymi kobietami lepiej nie zadzierać! 

Mariusz Gadomski (ur. 1961) – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Autor książek: „Z Lublina donoszą. Ohydny mord” i „Jak zabijać, to tylko we Lwowie”, współpracownik m.in. „Tygodnika Zamojskiego” i „Magazynu Reporter”. Interesuje się historią Lublina i dawnych Kresów. Miłośnik turystyki rowerowej, mocnych thrillerów i równie mocnej kawy. 

Słowo wstępne

Księżna bierze wszystko. Teresa Karolina Radziwiłłowa z Rzewuskich

O jeden kant za daleko. Maria Teresa Dogrumowa

Bardzo zła Czarna Dama. Janina Germanida  

Zbońska vel Szykowiczowa vel Maria Sapieha

Żmija, ale atrakcyjna. Aleksandra Rakowska 

Panienka z temperamentem. Leokadia Dębicka

Bibliografia

  • Tytuł: Gdzie diabeł nie może. Morderczynie i filutki
  • Autor: Mariusz Gadomski
  • ISBN: 978-83-65156-46-4, 9788365156464
  • Data wydania: 2021-07-28
  • Format: Ebook
  • Identyfikator pozycji: e_23uy
  • Wydawca: Histmag