Helion


Szczegóły ebooka

Celiakia. Życie bez glutenu

Celiakia. Życie bez glutenu


"Ta książka przyda się każdej osobie na diecie bezglutenowej. Zebrano tu nie tylko wiedzę o samej celiakii i wymogach diety, lecz także m.in. na temat radzenia sobie ze stresem czy mikrobioty jelitowej. Jest w niej mnóstwo praktycznych informacji i wskazówek. Polecamy!"

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

Czy co jakiś czas czujesz się źle po jedzeniu?

Dolegliwości żołądkowe utrudniają ci codzienne funkcjonowanie?

Odczuwasz zmęczenie i spadek nastroju?

W kółko łapiesz infekcje?

Dokuczają ci różne objawy, które mimo leczenia nie ustępują lub co jakiś czas nawracają?

Winowajcą może być gluten, a ty możesz znajdować się wśród setek tysięcy ludzi w Polsce chorych na celiakię.

Dominika Musiałowska, współautorka bestsellerowych książek o insulinooporności, zmagająca się także z celiakią, tym razem zajęła się podstępną chorobą trzewną, a do pomocy zaprosiła ekspertów: cenionego gastrologa dr. Wojciecha Marlicza i znaną dietetyczkę Magdalenę Makarowską. Niezależnie od tego, czy rozpoznano u ciebie celiakię, czy tylko podejrzewasz, że na nią cierpisz, a może problem dotyczy twojego dziecka ten praktyczny poradnik będzie dla ciebie źródłem pierwszej pomocy.

Z książki dowiesz się:

jak diagnozować i leczyć celiakię,

jak radzić sobie na co dzień z chorobą,

jak dbać o swój emocjonalny dobrostan,

jak przyrządzić pyszne i naturalne ciasta, ciasteczka, chleby, tarty, pizzę i pierogi.

Celiakia. Życie bez glutenu to pierwszy taki poradnik w Polsce, który pomoże ci przejąć kontrolę nad chorobą i odmienić swoje samopoczucie.

Ponad dziesięć lat temu dowiedziałam się, że jestem chora na celiakię. Różne dolegliwości odczuwałam jednak już kilka lat wcześniej. Diagnostyka trwała długie miesiące, a w zasadzie lata, podczas których odwiedziłam wielu różnych specjalistów. To był naprawdę trudny czas. A przecież sama diagnoza nie rozwiązała problemu. Musiałam się na nowo nauczyć żyć bez glutenu. Początki nie były łatwe, ale z czasem zrozumiałam mechanizm choroby, zmierzyłam się ze swoimi trudnościami i zaczęłam powoli wychodzić na prostą. Choć celiakia wciąż od czasu do czasu przypomina mi o sobie, to dziś mnie już nie ogranicza. Rozwijam swoje pasje, realizuję się zawodowo i w macierzyństwie. Łapię życie garściami i pokazuję innym, że nawet z chorobą można żyć pełnią życia.