Helion


Szczegóły audiobooka

W otchłani strachu

W otchłani strachu


Matt Pine, student Uniwersytetu Nowojorskiego, otrzymuje wstrząsającą wiadomość: prawie cała jego rodzina matka, ojciec, brat i siostra została znaleziona martwa w Meksyku, gdzie spędzała wakacje. Miejscowa policja twierdzi, że doszło do nieszczęśliwego wypadku zatrucia gazem ale FBI i Departament Stanu mają co do tego wątpliwości. Śmierć amerykańskich turystów trafia na pierwsze strony gazet. To już kolejny raz rodzina Pineów wzbudza zainteresowanie mediów.

Starszy brat Matta, Danny, odbywający karę dożywocia za zamordowanie swojej dziewczyny, był bohaterem głośnego filmu dokumentalnego, w którym sugerowano, że został niesłusznie skazany.

Po powrocie do rodzinnego miasta Matt zmaga się z wrogością mieszkańców i wspomnieniami, o których wolałby zapomnieć.

Tymczasem śmierć w Meksyku wydaje się coraz bardziej podejrzana i powiązana ze sprawą Dannyego. Matt musi odkryć prawdę o zabójstwie, narażając własne życie i spoglądając w otchłań strachu

W otchłani strachuzostało uznane za najbardziej oczekiwany thriller 2021 roku między innymi przez CNN, Newsweeka i Readers Digest. Redakcja Amazona wyróżniła go tytułem najlepszego thrillera 2021 roku.

Audiobook w interpretacji Bartosza Kurka.

Alex Finlay to pseudonim amerykańskiego pisarza, którego thrillerW otchłani strachu, przetłumaczonego na kilkanaście języków. W młodości dużo podróżował: mieszkał na tropikalnej wyspie na Pacyfiku, w małej wiosce w Wielkiej Brytanii i w odległym zakątku Dalekiego Wschodu. Inspiracją do napisaniaW otchłani strachustała się podróż do Tulum w Meksyku.