Szczegóły ebooka

Z czułością dla siebie. Co możemy zrobić, aby być zdrowszym i szczęśliwszym

Z czułością dla siebie. Co możemy zrobić, aby być zdrowszym i szczęśliwszym

Gerald Hüther

Ebook

BESTSELLER „DER SPIEGEL”!
BRAK MIŁOŚCI SZKODZI - NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, ŻEBY WYZDROWIEĆ.

W czasach, w których tak wielu ludzi gna przed siebie, by nieustannie wszystkich wyprzedzać, w których liczą się osiągnięcia i każdy chce możliwie jak najwięcej posiąść i przeżyć, niełatwo okazywać troskę zarówno innym, jak i sobie. W naszym zglobalizowanym, scyfryzowanym świecie, podporządkowanym presji ekonomicznej, brak miłości, czułości i życzliwości jest coraz powszechniejszy, coraz więcej osób zapada na zdrowiu – nie tylko psychicznie, lecz także fizycznie.

Niestety zauważamy to nierzadko dopiero wtedy, kiedy jest już za późno – kiedy zachorujemy. Okazuje się, że każde zdrowienie, także to wspierane przez współczesną medycynę, jest zawsze procesem samouzdrawiania zachodzącym w naszym ciele. Jak dowodzą badania, zdolność do samoleczenia jest jednak bardzo często przygaszana przez niepewność, lęk, bezradność i stres psychoemocjonalny. Neurobiolog Gerald Hüther na przykładzie działania naszego mózgu pokazuje, jak brak czułości dla samego siebie tłumi nasze siły obronne i moce samouzdrawiania.

Jeszcze kilka lat wstecz taka perspektywa nie byłaby możliwa, a poświęcona jej książka wylądowałaby w dziale ezoteryki. Dziś jednak do naszej dotychczasowej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i medycznych doszło już wiele badań potwierdzających, że brak miłości wpędza nas w chorobę. Nie jest to już hipotezą, ale niepodważalnym faktem, uzasadnionym na gruncie nauk ścisłych i udowodnionym medycznie.

 

Gerald Hüther jest uznanym neurobiologiem, autorem licznych publikacji popularnonaukowych i naukowych. Jego zainteresowania od wielu lat koncentrują się wokół wpływów wczesnych doświadczeń na rozwój mózgu, konsekwencji lęku i stresu oraz znaczenia reakcji emocjonalnych. Jest założycielem i prezesem Akademii Rozwoju Potencjału (niem. Akademie für Potentialentfaltung), mieszka nieopodal Getyngi. Nakładem Wydawnictwa Dobra Literatura ukazały się dotychczas: Wszystkie dzieci są zdolne, Kim jesteśmy – a kim moglibyśmy być.

Przedmowa
1. Co sprawia, że jesteśmy zdrowi?
2. Co wpędza nas w chorobę?
3. Jak działa samouzdrawianie?
4. Co osłabia naszą zdolność samouzdrawiania?
5. Co wzmacnia nasze możliwości samouzdrawiania?
6. Jak skutecznie wprowadzić zdrową zmianę?
7. Jak mózg i ciało reagują na brak miłości?
8. Jak długo można tłumić kochającą relację z samym sobą?
9. Jak możemy wprowadzić więcej miłości do wspólnego życia?
10. Na powrót do zdrowia nigdy nie jest za późno
Zakończenie

  • Tytuł: Z czułością dla siebie. Co możemy zrobić, aby być zdrowszym i szczęśliwszym
  • Autor: Gerald Hüther
  • Tłumaczenie: Małgorzata Guzowska
  • ISBN: 978-83-67173-10-0, 9788367173100
  • Data wydania: 2022-04-29
  • Format: Ebook
  • Identyfikator pozycji: e_2q4m
  • Wydawca: Dobra Literatura