Helion


Szczegóły ebooka

 
A diabeł wciąż się śmieje

A diabeł wciąż się śmieje


Czy w obliczu śmierci najbliższych można jeszcze cieszyć się z końca wojny i planować przyszłość u boku namiętnego kochanka, który okazuje się prawdziwą miłością?

Ścigana za pracę na rzecz ruchu oporu Léa Delmas schroniła się w Paryżu i widziała jego wyzwolenie, a przy tym poznała okrutną prawdę na temat swoich żydowskich przyjaciół przebywających w obozach koncentracyjnych. Przełomem w życiu nad wyraz dojrzałej, jak na swój wiek panny Delmas, jest moment, gdy zdaje sobie ona sprawę z prawdziwych uczuć, jakimi darzy François Taverniera, jednego z głównych przywódców ruchu oporu. Z pomocą kochanka Léa przystępuje do odbudowy spalonej rodzinnej posiadłości Montillac, ale wciąż zmaga się z depresją po stracie Camille, Laurenta dArgilat oraz innych bliskich, których zabrała okrutna wojna...

Na podstawie pierwszych czterech części cyklu w 2000 r. powstał francusko-włoski mini serial telewizyjny w reżyserii Thierryego Binisti.

Przed wami trzecia część serii ,,Niebieski rower", można ją uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności cyklu. Ta nietuzinkowa opowieść o zemście, nienawiści wobec wroga i miłości pokonującej wszelkie przeszkody, przypadnie do gustu każdemu, kto ceni wartką akcję oraz brawurowe połączenie wojennego romansu z wątkami historycznymi.

Copyright (C) "Le diable en rit encore" by Régine Deforges Librairie Arthme Fayard, 1993. This audiobook is published by arrangement with Librairie Arthme Fayard, France.