Helion


Szczegóły audiobooka

 
Bullet Train. Zabójczy pociąg

Bullet Train. Zabójczy pociąg


MROCZNY THRILLER JEDNEGO Z NAJPOPULARNIEJSZYCH OBECNIE JAPOŃSKICH AUTORÓW, W KTÓRYM SIEĆ KRZYŻUJĄCYCH SIĘ SPISKÓW TRZYMA W NAPIĘCIU DO OSTATNIEJ STACJI

Akcja toczy się równie szybko, jak szybko jedzie japoński pociąg Shinkansen, do którego wsiadło dziewięciu zawodowych morderców i jeden amator.

Profesjonaliści zyskują twarze zwykłych, z pozoru niewyróżniających się ludzi, a amator, który jest jeszcze uczniem gimnazjum, planuje intrygę z piekła rodem... Wszyscy wsiadają do tego samego pociągu, nie wiedząc o sobie nawzajem, ale czy to przypadek? I kto dojedzie do celu żywy?

Wirtuozerska powieść, pełna czarnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. Jakby Tarantino spotkał braci Coen!

THE TIMES

NA PODSTAWIE POWIEŚCI POWSTAŁ FILM BULLET TRAIN Z BRADEM PITTEM W ROLI GŁÓWNEJ

Autor: Kotaro Isaka

Urodził się w Matsudo City w prefekturze Chiba w Japonii. Po ukończeniu wydziału prawa Uniwersytetu Tohoku pracował jako inżynier systemowy. W 2000 r. zdobył nagrodę Shincho Mystery Club za swoją debiutancką powieść, po czym odszedł z pracy i zaczął utrzymywać się z pisania. Jego książki były nominowane i zdobyły wiele nagród w Japonii; sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Jego powieść Maria Beetle z 2010 r. została zaadaptowana na film Bullet Train z 2022 r. z Bradem Pittem w roli głównej. Filmowa adaptacja jego książki Seesaw Monster z 2019 r., z udziałem Anne Hathaway i Salmy Hayek (które są również producentkami), jest obecnie w trakcie produkcji i będzie dystrybuowana przez Netflix.

Lektor: Tomasz Bielawiec

Aktor. Ukończył PWST im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Wydział Sztuki Lalkowej w Białymstoku. Współpracuje m.in. z Teatrem im. J. Osterwy oraz Teatrem Kameralnym w Lublinie.