Helion


Szczegóły audiobooka

 
Szukając szczęścia

Szukając szczęścia


Jak odnaleźć się w związku, gdy na świecie pojawia się dziecko z nieuleczalną wadą genetyczną? Przed jakimi wyborami musi stawać dzień w dzień kochająca matka niepełnosprawnej córeczki? Czy wychowując chore dziecko wypada jeszcze marzyć o własnym szczęściu w miłości? Oto dramatyczne losy pary, której życie nieodwracalnie zmieniają narodziny dziecka wymagającego szczególnej opieki...

W momencie gdy u malutkiej Dagusi zdiagnozowano zespół Pierrea Robina, cały szczęśliwy świat Malwiny runął. Młoda niepracująca matka opuszczona przez męża, samotnie wychowująca niepełnosprawną córkę stara się jednak iść przez życie z podniesioną głową, ciesząc się z każdego dnia i kolejnych nowych umiejętności córki, w duchu licząc na uśmiech losu.

Malwina codziennie na nowo odbudowuje w sobie chęć do życia i walki o lepsze jutro dla siebie i swojego dziecka, które przez wielu, w tym również przez własnego ojca, zostało odtrącone, a tym samym pozbawione miłości, troski i wsparcia, którego ze względu na swój stan zdrowia szczególnie potrzebuje.

Przed tobą poruszająca i skłaniająca do wielu refleksji opowieść o tragedii matki, która zostaje sama z niepełnosprawną córeczką. Życie Malwiny to nieustanna walka o życie i samodzielność ukochanej Daguni, szukanie odpowiedzi o sens cierpienia niewinnego dziecka i definicję prawdziwej miłości. Jeśli lubisz nieoczywiste powieści obyczajowe na tzw. trudne tematy i chcesz wiedzieć, jak potoczyły się dalsze losy Malwiny i jej córki, tę książkę pochłoniesz jednym tchem, będąc pod jej ogromnym wrażeniem.