Helion


Szczegóły audiobooka

 
Góra kłamstw

Góra kłamstw


W stacji badawczej na Grenlandii Peter Holm, główny geolog potężnego koncernu Nobel Oil otrzymuje wyniki najnowszych próbnych odwiertów, z których wynika, że świat może stać w obliczu najbardziej lukratywnego odkrycia od początku istnienia branży paliwowej. Wiadomość elektryzuje wszystkich - od autonomicznego rządu Grenlandii aż po wielkich inwestorów z Chin. Sprawy przybierają jednak dramatyczny obrót, gdy na krótko przed powrotem do Kopenhagi Holm zostaje znaleziony martwy z ogromną raną postrzałową z tyłu głowy.

Śledztwo prowadzi komisarz Lene Jensen, a Nobel Oil na własną ręką wynajmuje cenionego prywatnego detektywa Michaela Jensena. Wspólnie rozpoczynają szalony wyścig z czasem, aby znaleźć zabójcę zanim plany eksploatacji złóż w zatoce Disko legną w gruzach.

"Góra kłamstw" to trzecia, niezależna część serii thrillerów o pracy komisarza Lene'a Jensena oraz doświadczonego prywatnego detektywa, Michaela Sandera. Tym razem tej nieoczywistej parze przyjdzie się zmierzyć z radykalnymi obrońcami środowiska i duńskim potentatem naftowym, który nie cofnie się przed niczym. Wyścig wygra ten, kto pierwszy odnajdzie pendrive mający zawierać rozwiązanie zagadki.