Szczegóły audiobooka

Ale historia Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry?

Ale historia Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry?

Grażyna Bąkiewicz

Audiobook

Cześć, jestem Ela. Mam dwanaście lat i uwielbiam dbać o wygląd i spędzać czas z przyjaciółkami. Niestety ostatnio nie dogadujemy się tak dobrze, jak kiedyś. Hela i Mela uważają, że marzenia o księciu z bajki są bez sensu, a chłopcy z naszej klasy też są całkiem w porządku. Zupełnie się z nimi nie zgadzam i nie zamierzam rezygnować z marzeń

Grupka nastolatków przenosi się w czasy Bolesława Chrobrego, aby sprawdzić, jak zdobył koronę. Zadanie okazuje się jednak bardzo skomplikowane Szukając rozwiązania, uczniowie dowiedzą się przy okazji, dlaczego lepiej nie myć się zbyt często, do czego przydaje się martwy święty albo jak zaimponować cesarzowi. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.

Seria Ale historia z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z dziesiątej części dowiecie się między innymi, jak wyglądały średniowieczne pralki, co to jest erem i jak sny papieża mogą zmieniać historię.

Wydanie papierowe, bogato zilustrowane przez Artura Nowickiego, zawiera edukacyjne komiksy, których specjalnie opracowanych i wzbogaconych motywem muzycznym można posłuchać również w audiobooku.

Grażyna Bąkiewicz historyczka, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść O melba! otrzymała I nagrodę IBBY Książka Roku 2002. Dwie kolejne: Stan podgorączkowy (2003) i Będę u Klary (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. Korniszonek (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. Muchy w butelce, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej Srebrny kałamarz 2008. Ale historia Mieszko, ty wikingu! otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

  • Tytuł: Ale historia Jak zdobyłeś koronę, Bolesławie Chrobry?
  • Autor: Grażyna Bąkiewicz
  • Czas trwania: 04:06:00
  • Lektor: Aleksandra Radwan
  • ISBN: 9788310140456, 9788310140456
  • Data wydania: 2023-10-25
  • Format: Audiobook
  • Identyfikator pozycji: e_3odu
  • Wydawca: Nasza Księgarnia
  • Kategoria wiekowa: 12+