Szczegóły ebooka

Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny

Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny

Jarosław Michałowski

Ebook

Pierwsza polska książka o kompleksowym treningu kolarskim!

W ciągu ostatnich kilkunastu lat poziom świadomości sportowej wśród zawodników i trenerów kolarstwa znacząco wzrósł. Z roku na rok jesteśmy coraz szybsi, chętniej korzystamy z planów treningowych oraz wiedzy instruktorów i trenerów, zwracamy uwagę na sprzęt i pozycję na rowerze, lepiej dbamy o własne zdrowie, odżywianie i regenerację. Poza fizycznym aspektem treningu doceniamy pracę mentalną i inwestujemy w nią czas. Dostrzegamy nieodkryty dotąd potencjał, który drzemie w umyśle - rozumiemy, że to właśnie głowa jest kluczowym czynnikiem w procesie osiągania sukcesu; że ciało i umysł w sporcie stanowią całość.

Jarosław Michałowski, twórca bloga Kolarz Umysłu, dzieli się w książce ponad setką pomysłów na trening kolarski. Jeśli trenujesz na szosie, MTB, jazdę przełajową lub indywidualną na czas albo po prostu jeździsz na rowerze, by stawać się lepszym, znajdziesz tu wiele wartościowych rozwiązań i podpowiedzi dostosowanych do okresu przygotowawczego, sezonu sportowego, cechy treningowej, którą chcesz rozwijać na poziomie fizycznym, czy wybranej umiejętności mentalnej.

Dzięki tej książce zadbasz o odpowiedni trening mięśni, a także o wykształcenie takich cech i umiejętności jak odwaga, poczucie własnej wartości, koncentracja, odporność, hart ducha, kreatywność, krytyczne myślenie, szybkie podejmowanie decyzji oraz współpraca z innymi. Autor pokaże Ci, jak zadbać o różnorodność i zmienność bodźców treningowych, aby pokierować swoim rozwojem tak, jak chcesz.

Wjedź na wyższy poziom treningu kolarskiego!

116 pomysłów na trening - road, MTB, CX, TT


Dla każdego kto chce uprawiać kolarstwo myślę, że jest to obowiązkowa lektura do przeczytania. Treningi opisane w tej książce pomogą każdemu w osiągnięciu wyznaczonych celów, a plany treningowe tu zawarte są dobrze i szczegółowo napisane. Myślę, że książka będzie dobrym przewodnikiem i podpowie każdemu jak dobrze i z pożytkiem wykorzystać czas spędzony na rowerze.


Przemysław Niemiec, kolarz szosowy, olimpijczyk, zawodnik drużyn UCI World Tour, pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a Espana


Polecam książkę tym, którzy trenują realizacje? własnych celów poprzez sport, jakim jest kolarstwo. Autor, dzieląc się swoim doświadczeniem, dowodzi połączenia pomiędzy ciałem i umysłem. Uświadamia również, że to w umyśle rozpoczyna się cel trenowania; że przez konsekwentny, codzienny trening fizyczny i mentalny wzrasta forma sportowa oraz realizuje się marzenia o wygranej, czymkolwiek ona jest.

Joanna Barakomska, coach, mentor, menadżerJako doświadczony kolarz - z prawie piętnastoletnim stażem na rowerze - mogę tę książkę polecić każdemu, kto chce być lepszym kolarzem oraz skuteczniej i efektywniej wykorzystywać swój czas. Będzie to z pewnością pomocna lektura zarówno dla tych, którzy traktują kolarstwo jako wspaniałe hobby i okazjonalnie startują w wyścigach, jak i tych, którzy regularnie biorą udział w zawodach i stawiają sobie ambitne cele.

Adam Markiewicz, menadżer

1. Wprowadzenie (12)

2. Zaczynam (16)

3. Poznaję podstawowe pojęcia (20)

4. Testuję i wyznaczam swój próg (26)

5. Poznaję i wyznaczam strefy treningowe (36)

6. Dopasowuję trening do siebie (42)

7. Mój plan treningowy (48)

8. Regeneracja i wprowadzenie (52)

9. Wytrzymałość tlenowa (60)

10. Tempo (68)

11. Pod progiem (76)

12. Na progu (82)

13. Powyżej progu (108)

14. Moc i sprint (130)

15. Siła i technika (162)

16. Jedno i drugie trenuję, inne utrzymuję (176)

17. Mój umysł - klucz do efektu i wyniku (206)

18. Trening uważności (210)

19. Trening wizualizacji (220)

20. Trening wdzięczności (226)

21. Trening doceniania siebie (232)

22. Trening idealnej jazdy (236)

23. Trening wybaczenia (240)

Źródła (246)

Podziękowania (250)

O autorze (252)

  • Tytuł: Kolarstwo. Przepis na trening fizyczny i mentalny
  • Autor: Jarosław Michałowski
  • ISBN: 978-83-283-8435-4, 9788328384354
  • Data wydania: 2021-06-08
  • Format: Ebook
  • Identyfikator pozycji: kolars
  • Wydawca: Septem