Helion


Szczegóły ebooka

Praktyczne lekcje zarządzania projektami

Praktyczne lekcje zarządzania projektami


Tak się zarządza projektami!

Kierowanie projektami może być naprawdę fascynujące. Wystarczy zerknąć do tej książki, aby się o tym przekonać. Oto dwanaście prawdziwych historii o przedsięwzięciach, które mimo początkowych trudności zakończyły się spektakularnym sukcesem. Rozmówcami Michała Kopczewskiego są znane osoby ze świata biznesu, sportu i życia publicznego, które podjęły się trudnych i niecodziennych zadań. Dziś dzielą się dobrymi pomysłami i lekcjami wyciągniętymi ze swoich doświadczeń. Otwarcie mówią też o potknięciach, które po drodze im się zdarzały. Masz wyjątkową okazję przyjrzeć się rozmaitym projektom: od wypraw na krańce Ziemi aż po organizację EURO 2012. Każde z opisywanych przedsięwzięć wydaje się całkiem inne, a jednak coś je łączy: wszystkie wymagały uporu i żelaznej konsekwencji.

Ta książka to bezcenna lektura dla każdego kierownika projektu, ale stanowić może także inspirację dla wszystkich, którzy stają przed nietypowym i skomplikowanym zadaniem. Dowodzi ona, że stosowanie dobrych praktyk zarządzania projektami to niemal gwarancja sukcesu.

Warto korzystać z dobrych wzorców.Michał Kopczewski - ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i doskonalenia procesów biznesowych. Od kilkunastu lat pracuje jako konsultant i trener. Wdraża standardy zarządzania projektami w firmach i uczy menedżerów dobrych praktyk w tej dziedzinie. Jest założycielem firmy Processum, specjalizującej się w doradztwie z zakresu efektywności organizacji. Karierę doradczą rozpoczął w firmie Arthur Andersen, a następnie pracował dla PricewaterhouseCoopers, IBM i Trio Management. Współpracuje z ICAN Institute (wydawcą Harvard Business Review Polska). Jest autorem książki Alfabet zarządzania projektami (Onepress 2009).

Prywatnie jest miłośnikiem nietypowych wypraw i sportów. Od biznesu odpoczywa… w biegu. Regularnie uczestniczy w biegach na orientację i maratonach. W 2003 roku, jako drugi Polak w historii, ukończył Marathon des Sables na Saharze.

Samo życie (5)

Rozbudowa sieci cukierni - Piec stygnie dziesięć dni (Andrzej Blikle) (7)

Budowa Hotelu SPA - Taras w słońcu (Dr Irena Eris) (19)

Regaty dookoła świata - Sześć razy na maszcie (Zbigniew Gutkowski) (33)

Przygotowanie i organizacja EURO 2012 - Tak, potrafimy! (Marcin Herra) (47)

Budowa Nowego Domu Jabłkowskich - Zegareczek na rogu (Jan Jabłkowski) (71)

Na bieguny z Jaśkiem Melą - Z nartami do basenu (Marek Kamiński) (85)

Wprowadzenie marki Nespresso do Polski - To samo co Clooney (Paweł Kwiatkowski) (99)

Pomoc humanitarna - Najważniejsze to mądrze pomagać (Janina Ochojska) (115)

Wakacje na dwóch kółkach - Młodzi lubią kręcić (Henryk Sytner) (137)

Maraton Warszawski - Pozytywnie nieusatysfakcjonowani (Marek Tronina) (151)

Wyprawy na ośmiotysięczniki - Z szabelką na szczyt (Krzysztof Wielicki) (167)

Wdrożenie standardu zarządzania projektami w Żywiec Zdrój - Zdrowe nawyki (Marek Wojtyna) (181)