Helion


Szczegóły ebooka

Tajemnice sieci

Tajemnice sieci


W internecie znajdziesz mnóstwo informacji, ale czy wszystkie są prawdziwe?


Polecamy także wywiad z prof. Adamem Wierzbickim, opublikowany na platformie MEDIUM

A tu przeczytacie artykuł, który ukazał się w Gazecie Wyborczej "Wirtualny profesor pomoże dzieciom odkryć tajemnice sieci" w ramach cyklu "Cyberbezpieczeństwo"

 

Zosia, Kuba i Alex dostają trudne zadanie: pani od przyrody prosi ich o przygotowanie raportu na temat wymarłych zwierząt, które żyły kiedyś w najbliższej okolicy. Hmmm, ciężka sprawa! Na szczęście jest internet - pani Monika mówi, że można z niego korzystać podczas przygotowywania raportu. Młodzi bohaterowie uruchamiają przeglądarkę stron WWW i... Spotykają wirtualnego profesora, który wie, jak zabrać się do poszukiwań.

Tak w zarysie rozpoczyna się fabuła tej edukacyjnej książeczki, której zadaniem jest przybliżenie dzieciom technologii sieci WWW od strony użytkowej, nauka strategii i metod wyszukiwania informacji, krytycznej oceny tych informacji, a także źródeł, z których pochodzą. Tajemnice sieci mają również przygotować młodego czytelnika do samodzielnego publikowania danych w internecie oraz do bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-13 lat.

Zapraszamy na stronę książki "Tajemnice sieci", poznacie tam jej bohaterów, będziecie mogli zadać pytania Wirtualnemu Profesorowi, a w sekcji ćwiczenia sprawdzicie swoją wiedzę. Klik, klik w poniższy obrazek i już tam jesteście >>

 

 

ROZDZIAŁ 1. Horyzont sieci (5)

ROZDZIAŁ 2. Jak znaleźć wszystko? (27)

ROZDZIAŁ 3. Czy wszystko w sieci jest prawdą? (45)

ROZDZIAŁ 4. Chcę zostać autorem w sieci! (63)

ROZDZIAŁ 5. Co się dzieje, gdy kliknę w link? (81)

ROZDZIAŁ 6. Życie w sieci (101)

ROZDZIAŁ 7. Połączmy mózgi (123)