Helion


Szczegóły ebooka

 
Sztuczna inteligencja. Jej natura i przyszłość. Krótkie Wprowadzenie 21

Sztuczna inteligencja. Jej natura i przyszłość. Krótkie Wprowadzenie 21


KRÓTKIE WPROWADZENIE

- książki, które zmieniają sposób myślenia!

 

Tomik w zwięzły i przystępny sposób prezentuje historię rozwoju sztucznej inteligencji, jej możliwości i ograniczenia. W jaki sposób działa? W jakich dziedzinach życia może być wykorzystana? Jakie zagrożenia stwarza? Jak zmienia nasze myślenie o człowieczeństwie?

 

*

 

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

Podziękowania   9

Spis ilustracji     11

 

1. Czym jest sztuczna inteligencja?           13

2. Ogólna inteligencja jako Święty Graal    33

3. Język, kreatywność, emocje     71

4. Sztuczne sieci neuronowe        93

5. Roboty i sztuczne życie 117

6. Ale czy to naprawdę jest inteligencja?    135

7. Osobliwość    161

 

Bibliografia        185

Indeks  201