Helion


Szczegóły ebooka

Starzenie się. Krótkie Wprowadzenie 28

Starzenie się. Krótkie Wprowadzenie 28


> KRÓTKIE WPROWADZENIE

- książki, które zmieniają sposób myślenia!

 

Tomik w zwięzły i przystępny sposób prezentuje problematykę biologicznych, psychologicznych i społecznych zmian, jakie zachodzą wraz z wiekiem. Jak dbać o siebie, żeby dożyć stu lat? Czy można zapobiec demencji? W jaki sposób technologia wspomaga osoby starsze?

*

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

Podziękowania 9

 

Spis ilustracji      11

 

Spis tabel            13

 

1. Starzenie się – krótka historia              15

2. Fizyczne i biologiczne aspekty starzenia się    37

3. Psychologia starzenia się        61

4. Społeczne i interpersonalne aspekty starzenia się     83

5. Pozytywne i pomyślne starzenie się  107

6. Refleksje na temat starzenia się i przyszłe kierunki badań      123

 

Bibliografia         139

 

Lektury polecane            145

 

Podziękowania od wydawcy oryginału 147

 

Indeks  149