Helion


Szczegóły ebooka

Branding. Krótkie Wprowadzenie 29

Branding. Krótkie Wprowadzenie 29


> KRÓTKIE WPROWADZENIE

- książki, które zmieniają sposób myślenia!

 

Branding to potężna, komercyjna i kulturowa siła, która sprawia, że największe marki są rozpoznawalne dla milionów ludzi na całym świecie. Autor publikacji pokazuje, jak działa branding i w jaki sposób wpływa na społeczeństwo. Zastanawia się również nad przyszłością marek.

*

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

Podziękowania           9

Spis ilustracji  11

Wprowadzenie           13

 

Rozdział 1. Triumf brandingu            15

Rozdział 2. Czym jest „branding”?    29

Rozdział 3. Historia brandingu          41

Rozdział 4. Jak działa branding          59

Rozdział 5. Branding jako biznes       79

Rozdział 6. Projekty brandingowe     97

Rozdział 7. Etyka brandingu   115

Rozdział 8. Przyszłość brandingu?     127

 

Bibliografia     143

Rekomendowana lektura       147

Indeks  149