Helion


Szczegóły ebooka

Gardeners' World Edycja Polska. 7/2022

Gardeners' World Edycja Polska. 7/2022


Tak niewiele potrzeba, by spędzić niezapomniane wakacje w ogrodzie – zajrzyj na strony 6-19. Wykorzystaj w pełni swój zielony zakątek, wypełniając go mnóstwem kolorów, tak by każdy dzień zachęcał do radosnego świętowania. Carol podpowie (str. 28-32), jak wprowadzić do ogrodu śródziemnomorskie rośliny i klimat południa . Dzięki nim poczujesz się jak na zagranicznych wakacjach, ale nie zapomnij o chłodnej lemoniadzie... najlepiej z kwiatami lawendy lub pysznymi lodami z pysznogłówki (str. 75).

Letnie kwiaty sprawią, że twoje rabaty utoną w obfitości kolorów i zapachów, a jeśli wybierzesz rośliny z naszej listy 12 najlepszych „magnesów na pszczoły" (str. 84-89), twój ogród wręcz „zabzyczy" ze szczęścia. Wiele roślin dobrych dla pszczół jest łatwych w uprawie i możne je otrzymać z nasion lub kupić w postaci sadzonek. Dowiedz się jak o nie dbać, aby kwitły jak najdłużej.

W tym wydaniu szczególną uwagę poświęcamy małym ogrodom i mamy wielkie pomysły na zmiany. Nie martw się, jeśli masz niewiele miejsca, bo każdą przestrzeń można zamienić w mały raj. Wystarczy choćby kilka metrów kwadratowych lub wolnych doniczek. Dzięki naszym prostym wskazówkom tego lata twój ogród przejdzie prawdziwą rewolucję. Na str. 38-73 znajdziesz gotowe projekty, a w nich sprytne rozwiązania (na balkon, taras, rabatę i przedogródek) oraz najlepsze rośliny na małe przestrzenie – to wszystko, czego potrzebujesz do sukcesu.

Ciesz się tym letnim wydaniem, ogrodem i odpoczynkiem.

Zapraszam do lektury,
Paweł Romanowski