Thriller

689
Ładowanie...
EBOOK

Syn Chaosu

Katarzyna Wycisk

W każdym z nas drzemie potwór. Czasami widać go na pierwszy rzut oka, jednak częściej ukrywa się gdzieś głęboko, czekając na odpowiedni moment. Berlin to miasto kontrastów - czeluść, w której zło przenika dobro, a bieda i bogactwo współistnieją obok siebie. Niezwykle łatwo dać się zwieść i zatracić w objęciach grzechu. O wiele trudniej z nich uciec. Cass doskonale wie, że odmówienie Amirowi, synowi bossa potężnego arabskiego klanu, to wyrok śmierci. Przyjmuje zlecenie, które początkowo wydaje się niemożliwe do wykonania. Wkrótce potem kobieta tonie w chaosie, gdzie różnica między prawdą a kłamstwem zupełnie zanika. Seth, miliarder ze skłonnością do agresji i destrukcji, skrywa niejedną mroczną tajemnicę. Mężczyzna pojawił się znikąd i od razu zwrócił na siebie uwagę całego miasta. Plotki na jego temat przeplatają się z teoriami spiskowymi, ale tylko nieliczni są bliscy prawdy. Co jest wyrachowaną grą, a co prawdziwym uczuciem? Czy uzależniające pożądanie ma szansę przerodzić się w miłość? A może ciężar sekretów zniweczy wszystkie starania?

690
Ładowanie...
EBOOK

Syndrom ocalałej

Robyn Gigl

Najlepsza powieść kryminalna 2022 roku według "The New York Times" oraz "Los Angeles Times"! Śmieć milionera Charlesa Parsonsa wydaje się zwykłym samobójstwem. W jego rezydencji nie ma śladów włamania ani walki. Wkrótce jednak pojawiają się nowe poszlaki, a technicy komputerowi odkrywają nagranie głosowe, które obciąża adopcyjną córkę Parsonsa - Ann, która przyznaje się do winy! Erin McCabe nie jest zainteresowana prowadzeniem sprawy. Jednak nie potrafi zignorować elementów układanki, które do siebie nie pasują i ostatecznie podejmuje się sprawy, próbując przekonać Ann by wycofała swoje wcześniejsze zeznani. Ale ta najwyraźniej wie o wiele więcej. Kogo chroni, i dlaczego? Na jaw wychodzi przerażająca prawda o Parsonsie i jego byłych współpracownikach...

691
Ładowanie...
EBOOK

Synowie Fortuny

Jeffrey Archer

Napisana podczas odsiadki w więzieniu, poruszająca historia o bliźniakach, których zaraz po urodzeniu rozdzielił ślepy los, a w dorosłym życiu połączyły dramatyczne okoliczności. Jak czyjeś nieprzemyślane decyzje mogą trwale wpłynąć na całe nasze istnienie? Co zrobić, gdy dowiesz się, że nieznany ci wcześniej brat bliźniak ma poważne kłopoty i potrzebuje twojej pomocy? Czy więzy krwi okażą się silniejsze od pragnienia pokonania przeciwnika w walce o urząd gubernatora USA? Kiedy wkrótce po urodzeniu umiera syn multimilionerów i sponsorów szpitala, ktoś podejmuje decyzję, by podmienić go na jedno z bliźniąt, które przyszły na świat w tym samym czasie. W efekcie Nat Cartwright dorasta w domu swoich prawdziwych rodziców: nauczycielki i agenta ubezpieczeniowego, a jego brat bliźniak jako Fletcher Andrew Davenport trafia pod opiekę przybranych rodziców z milionami na koncie Dwaj bracia przez lata nieświadomi swojego istnienia wiodą całkiem odmienne życie i spełniają swoje marzenia, aż pewnego dnia odkrywają prawdę - odtąd nic już nie będzie takie, jak wcześniej Przed tobą błyskotliwa i pełna zwrotów akcji rodzinna saga o konsekwencjach złych wyborów, zmienności fortuny oraz trudnej miłości. Jeśli lubisz napisane z rozmachem powieści sensacyjne z wątkiem kryminalnym, osadzone na tle ważnych wydarzeń społeczno-politycznych, będziesz pod wrażeniem tej właśnie powieści J. Archera. Jeffrey Howard Archer, baron Archer Weston-super-Mare (ur. 15 kwietnia 1940 w Londynie) - brytyjski polityk, dramaturg, autor bestsellerowych serii sensacyjnych, kryminalnych, jak również tzw. political fiction. Swoją debiutancką powieść z 1976 r. ,,Co do grosza, (którą podobnie jak kolejną pt. ,,Kane i Abel sfilmowano), napisał aby uniknąć bankructwa. Uważny czytelnik odnajdzie w jego twórczości wiele wątków związanych z polskimi emigrantami.

692
Ładowanie...
EBOOK

Syntetyczny Bóg

Aldous Huxley

Jego "Nowy wspaniały świat" miał być według krytyków mrocznym ostrzeżeniem dla świata. Jednak późniejsze życie i twórczość Huxleya sugerują, że świat ten był nie tyle ostrzeżeniem, co obiektem tęsknot i marzeń autora. Na dowód - niniejsza książka. Zawiera ona nigdy wcześniej niepublikowane teksty Huxleya o jego mistycznych poszukiwaniach (w tym eseje poświęcone stanom upojenia narkotykowego), a także inne nieznane polskiemu czytelnikowi dzieła traktujące m.in. o twórczości Goi i El Greco. Całość opatrzona znakomitym wstępem ks. dr hab. Roberta Skrzypczaka.

693
Ładowanie...
EBOOK

Szaleństwo i śmierć spłyną z gór. Śledztwa profesorowej Szczupaczyńskiej

Maryla Szymiczkowa, Jacek Dehnel, Piotr Tarczyński

TRUP SPOD SAMIUŚKICH TATER Wiek XX rozpędza się niczym oszalała lokomotywa, gdy Zofia Szczupaczyńska otrzymuje z Zakopanego dramatyczny telegram: ZBRODNIA STOP PROSZĘ PRZYJECHAĆ NIEZWŁOCZNIE STOP Jej serce zaczyna bić szybciej, ale czy tylko z powodu treści wiadomości? Profesorowa nigdy nie ignoruje takich wezwań nawet jeśli przychodzą z miejsc, które są znane bardziej z oscypków niż morderstw. Rusza więc w drogę i po zaledwie siedmiu godzinach dociera do stolicy Tatr. Na miejscu czekają już na nią zdenerwowany sędzia śledczy Klossowitz, a także podejrzanej czystości kwatera, pochód faraonów, zwaśnione klany góralskie i gęsta jak mgła omerta. Zofia przywdziewa maskę (jaką? O tym w rozdziale IX!) i rozpoczyna śledztwo. Przepytuje gruźlików, najstarszych górali i prominentne zakopiańskie figury. Czy jej instynkt, ostry niczym ciupaga harnasia, zdoła przeciąć gąszcz tajemnic, by odsłonić prawdę? I czy serce Zofii pozostanie zimne jak śnieg na Giewoncie czy jednak rozgrzeje się niczym roztańczona para na wieczorku w zakładzie doktora Chramca?

694
Ładowanie...
EBOOK

Szalony pątnik

Stefan Grabiński

Zbiór dziewięciu opowiadań z gatunku fantastyki grozy. Niewyjaśnione wydarzenia, pozorne zbiegi okoliczności, tajemnicze postaci, metafizyczne romanse, filozoficzne dywagacje, okultystyczne rytuały - a wszystko to opowiedziane niezwykle plastycznym językiem i podane w kunsztownej formie. Dowód na to, że autor słusznie nazywany jest polskim Edgarem Allanem Poe. Idealna lektura dla poszukiwaczy książek trzymających w napięciu i osadzonych w realiach polskiego Dwudziestolecia Międzywojennego.

695
Ładowanie...
EBOOK

Szalony pątnik. Opowieści niesamowite

Stefan Grabiński

Zbiór opowiadań znakomitego pisarza, Stefana Grabińskiego, tworzącego przed drugą wojną światową, specjalizującego się w opowieściach niesamowitych, zwanego polskim Edgarem Allanem Poe. Tom zawiera 6 opowieści grozy, które polecamy do czytania ludziom o mocnych nerwach. I ostrzegamy, by ich nie czytać po zmroku! Kto sięgnie po ten zbiorek, na pewno się nie zawiedzie! Mistrzostwo pióra, subtelne wprowadzanie w nastrój, zaskakujące zakończenia opowiadań: Problemat Czelawy, Saturnin Sektor, Osada Dymów, Wezwanie, Dziedzina, Cień Bafometa

696
Ładowanie...
EBOOK

Szary okup

Cristian Perfumo

Twoje miasteczko tonie w wulkanicznym popiele. Ktoś porywa twoją żonę. Twójdzień dopiero się zaczyna. Puerto Deseado, Patagonia, Argentyna, 1991. Raul pracuje na dwóch etatach, aby związać koniec z końcem. Gdy budzi się rano, by pójść do pierwszej pracy, zauważa, że coś jest nie tak. Całe miasteczko jest pokryte warstwą wulkanicznego popiołu, a jego żona, Graciela, znika z domu. Wszystko wskazuje na to, że Graciela gdzieś wyszła w nocy... do chwili, gdy dzwonią porywacze. Instrukcje są jasne - jeśli chce ją jeszcze zobaczyć, musi oddać półtora miliona dolarów, które ukradł. Rzecz w tym, że Raul niczego nie ukradł. Psychologiczny thriller, którego akcja obejmuje dramatyczne wydarzenia, które trwale zapisały się w historii Patagonii: erupcję wulkanu Hudson. Książka autora finalisty konkursu literackiego Premio Clarin de Novela 2018 i laureata Nagrody Literackiej Amazon 2017.