Audiobooks
Michał Śmielak
Żadna mitologia nie stworzyła większego potwora niż człowiek... Każdy może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, nawet człowiek, który ma zdecydowanie zbyt dużo na sumieniu. Ta kraina od zawsze wita z szeroko otwartymi ramionami wszystkich, którym nie po drodze z prawem, uważaj jednak, bo jej uścisk może być ostatnim w twoim życiu. Stanisław Stadnicki jest oligarchą trzymającym rękę na świecie biznesu i polityki, a przy tym gangsterem. Podczas przyjęcia urodzinowego dochodzi do tragedii, która na zawsze zmieni jego życie. Mężczyzna ucieka do małej wioski w Bieszczadach, gdzie przez dwa lata jego życie przeradza się w schemat kolejnych szarych dni. Przez ten czas wrasta w lokalną społeczność odcinając się całkowicie od przeszłości. Pewnego poranka znajduje w leśnym potoku zwłoki młodej dziewczyny. Jego azyl wali się jak domek z kart, a w spokojnej wsi pojawia się Bies, pradawny demon karmiący się śmiercią i cierpieniem, tak utrzymują miejscowi. Jednak Stadnicki dobrze wie, że najgorszym potworem jest człowiek. Rusza do starcia z żądną krwi bestią. Mroczny thriller pełen zagadek z przeszłości i nagłych zwrotów akcji. Michał Śmielak kolejny raz udowadnia, że potrafi obrazowo stworzyć duszną atmosferę małej społeczności pełnej tajemnic.
Maciej Kaźmierczak
Mroczny, przejmujący, niepokojący. Nie można przestać sluchać. Paulina Świst Kto i dlaczego zabija pochodzące z bogatych domów nastolatki? Jaki w tym udział ma warszawska mafia, dilerzy narkotyków i handlarze ludźmi? Warszawa, Złote Tarasy. Młoda dziewczyna zostaje dźgnięta nożem i wyrzucona przez barierki. Foks jest przekonany, że ta niecodzienna egzekucja to dopiero początek. Wkrótce komisarz dostaje informację o zaginięciu córki swojego byłego partnera, a to oznacza, że zaczął się wyścig z czasem. Gdy pojawia się kolejna ofiara, sprawy zaczynają się komplikować jeszcze bardziej. Morderca postanawia pogrążyć Foksa i wplątać go w kolejną zbrodnię. Robert Foks już wie, że aby schwytać seryjnego mordercę, będzie musiał złamać wiele swoich zasad...
Louisa May Alcott
Mroczna, dramatyczna, pełna emocji i intryg opowieść. Widać w niej fascynację Alcott wątkami bardziej intensywnymi niż te, które pojawiają się w jej późniejszych rodzinnych historiach. Główną bohaterką jest Pauline, inteligentna, silna i zdeterminowana kobieta. Została ona głęboko skrzywdzona przez mężczyznę, którego kiedyś kochała - Manuela. Porzucił ją dla bogactwa i korzystniejszych koneksji. Pauline, niezłomna i świadoma swojej krzywdy, postanawia się zemścić. Kiedy los ponownie splata drogi Pauline i Manuela, kobieta wykorzystuje swoje zdolności, opanowanie i umiejętność manipulacji, aby doprowadzić do moralnego "ukarania" dawnego ukochanego. Jej zemsta nie ma jednak charakteru brutalnego - to raczej psychologiczna gra, której celem jest ujawnienie prawdy o Manuelu i ukazanie jego słabości.
Jerzy Edigey
Major Kaczanowski próbuje rozwikłać sprawę kradzieży 7 mln, które miały pokryć wypłaty dla robotników z podwarszawskich zakładów. Śledztwo posuwa się opornie, a rzeczywistość przełomu lat 70. i 80. dodatkowo je utrudnia - problem stanowi np. znalezienie części zamiennej dla Fiata 125p. Na szczęście mundurowy nie traci pogody ducha i uroku w relacjach z kobietami.
Anna Podsiadło
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać... na Mazury? Po kolejnym kłamstwie partnera Agata postanawia zostawić Łukasza i odciąć się od dotychczasowego życia. W poszukiwaniu spokoju trafia do gospodarstwa agroturystycznego ze stadniną na Mazurach. To, co miało być krótkim przystankiem, zamienia się w nową codzienność, a wszystko dzięki spokojnej atmosferze prowincji i życzliwości mieszkańców. Wkrótce na drodze Agaty staje tajemniczy i zdystansowany Jurand. Rodzi się między nimi uczucie, choć oboje wiedzą, że to nigdy nie powinno się wydarzyć. Kobieta staje się świadkiem historii, które od lat kształtują Juranda i jego rodzinę. Agata zaczyna się zastanawiać, czy niektóre życzenia naprawdę warto wypowiadać na głos. "Pomyśl życzenie" to ciepła, poruszająca opowieść o drugiej szansie, sile lokalnej społeczności i o tym, że aby ruszyć dalej, trzeba dopowiedzieć coś, co przez lata nie zostało powiedziane.
Janette Oke
W młodości Henry został uratowany przez Delaneyów ze strasznych okoliczności życiowych i wyrósł na młodego mężczyznę z wartościami oraz niezachwianą wiarą. Henry poszedł za przykładem ojca, wstępując w szeregi policji. Pełniąc swoje obowiązki poznaje młodą wdowę z synkiem. Bardzo pragnie im pomóc... Kilka lat po adopcji Henry'ego do rodziny dołączyła Christine. Teraz dziewczyna przeprowadza się do miasta w poszukiwaniu pracy. Jest zdecydowana, że będzie podążać ścieżką wiary wytyczoną przez rodziców oraz ukochanego starszego brata. Syn jej pracodawcy wkrótce zdobywa serce Christine oraz obietnicę jej ręki. Oba pełne pasji młode serca rodzeństwa Delaneyów są teraz zagrożone złamaniem. O Autorce Janette Oke Znana kanadyjska autorka ponad 70 książek. W Polsce wydana została także jej bestsellerowa seria: Miłość przychodzi łagodnie, trylogia z czasów biblijnych: Śledztwo setnika, Ukryty płomień i Droga do Damaszku oraz seria pogodnych, rodzinnych powieści rozpoczęta przez tytuł Pewnego razu latem. Seria GŁOS SERCA 1. GŁOS SERCA 2. GDY NADCHODZI WIOSNA 3. ŚWIATŁO PORANKA 4. GDY ROZKWITA NADZIEJA 5. PONAD BURZĄ 6. GDY NADEJDZIE JUTRO
Karolina Krzyżaniak
To, co prawdziwe, często jest niewidoczne dla oczu. W małym amerykańskim miasteczku zniewolona przez zasady obowiązujące w lokalnej społeczności młoda Avery Vandenbour zmaga się z problemami wieku dojrzewania oraz pochłaniającą ją w coraz większym stopniu anoreksją i zaburzeniami lękowymi. Znana jest swoim rówieśnikom jako uśmiechnięta perfekcjonistka z licznym gronem znajomych, jednak nikt nie podejrzewa, kim jest naprawdę i z jakimi problemami zmaga się na co dzień. Kiedy pewnego dnia dziewczyna mdleje podczas jednego z wykańczających treningów, odkrywa nieznany dotąd wymiar, w którym staje twarzą w twarz z prawdą o sobie. Książka opisuje dążenie bohaterki do samopoznania poprzez podróż po zakamarkach swojej podświadomości. Jednak czy sama świadomość popełnianych przez nią błędów wystarczy, by odważyła się stawić im czoła? Zdecydowanie bardziej wolę noce od dni. Może dlatego, że kiedy zapada zmierzch, czuję jakby grafitowa, bezkresna perspektywa nieba otulała mnie niczym ciepły, wełniany koc, w którym mogę się zapaść i uwolnić wszystkie gnębiące mnie obawy. Kiedy wydostają się na zewnątrz, stają się bardziej uciążliwe i realne. Po prostu staję się świadoma wszystkiego, co robię. Chociaż nie. Skłamałam. Zawsze jestem tego świadoma, ale tylko w nocy potrafię się do tego przyznać. W nocy nie mam na sobie żadnej maski, nie muszę nikogo udawać. Jestem sama ze sobą i czasami mnie to przeraża. Nie wiem, co bardziej: to, że za dnia zachowuję się jak skończona jędza, czy to, że potrafiłabym być lepsza, a tego nie robię."
S.B. Vinter
Po tragicznej śmierci rodziców dziewięcioletnia Sofia trafia do domu wuja. Tam nie czekają na nią jednak ani miłość, ani bezpieczeństwo. Okazuje się, że wuj uwikłany jest w brudne interesy. Pewnego dnia, wiedziona ciekawością, schodzi do piwnicy, jedynego miejsca, w którym nie wolno jej przebywać, i odnajduje pobitego chłopca, Gavina, któremu bez zastanowienia pomaga w ucieczce. Kilka lat później dorosła już Sofia spotyka w restauracji, w której pracuje, wysokiego, dobrze zbudowanego mężczyznę o brązowych włosach i zielonych oczach. Od razu wie, kim on jest. Śniła o nim prawie każdej nocy. Gavin na początku nie poznaje dziewczyny, ale i tak nie może oderwać od niej wzroku. Z czasem okazuje się, że tym razem to on będzie musiał jej pomóc i zapewnić jej schronienie we własnym klubie motocyklowym. Co przyszłość przyniesie tym dwojgu, związanym ze sobą tajemnicą z przeszłości? „Ponad wszystko” to drugi tom z serii „Naznaczone kobiety”, w którym poznajemy losy Sofii, przyjaciółki Mai, bohaterki powieści „Wybrana dla niego”.