Ebook details
Tam, gdzie Rokita mówi dobranoc
Anna Zentlik, Krzysztof Zentlik
Przedstawiamy kolejną część niezwykłej podróży literacko-graficznej autorstwa ojca i córki, pokazującej siłę sojuszów i bezcenną wartość dobrych sąsiadów, a także stanowiącej unikalne w skali kraju połączenie języków polskiego i śląskiego.
Tam, gdzie Rokita mówi dobranoc to trzecia opowieść stworzona przez Annę i Krzysztofa Zentlików przy ogromnej pomocy i wsparciu Teresy Ogonowskiej. Zapisana w ślōnskij godce i polskiej mowie przenosi Czytelnika po raz kolejny do dawnych dziejów Śląska. Wojowniczy Henryk nie odpuszcza, tym razem patrzy chytrym okiem na pobliską Rokitnicę, w której stacjonuje Czarny Krzysztof z drużyną. Czy da radę ją zająć i jaką rolę tym razem odegrają straszny wilk Wolf, pszczółki i tajemnicze siły natury, dowiecie się po przeczytaniu naszej kolejnej ślōnskij bojki.
"Pić, pić" - myślōnki kłymbiły mu sie w gowie. "Ijeee, chciołbych pragniynie ugasić w naszym zimnym potoku, posuchać szumu strōmōw, śpiywu ptŏkōw. Powoniać wōń pieczōnych kołoczy, prziwleczony ostatnim ciepłym duchem latowego wiatru. Oczy nacieszyć paletōm farb skōmpanych w klarze kwiecistych łōnk, złotych pōl, lasōw i jezior tyj rajskij doliny."
Notatka o Autorach
Anna Zentlik - pomysłodawczyni serii książek, stworzyła Anę i Waltera. Historię niemożliwą, a następnie Małą bitwę, wielkie zwycięstwo, czyli ostatni oddech Peruna oraz Tam, gdzie Rokita mówi dobranoc siłą fantazji, której nie sposób nie wykorzystać; kuźnia pomysłów, dusza towarzystwa, poza tym (tak jak u tatusia) zalet tyle, że nie sposób wymienić.
Krzysztof Zentlik - realizator pomysłów Anny Zentlik; Ślonzok od prastarzika.
Teresa Ogonowska - wytyka błędy w sposób bezlitosny; silna osobowość i miłośniczka literatury oraz specjalistka od języka śląskiego. Poza tym... tak jak i u reszty, zalet tyle, że nie sposób wymienić.
- Tam, gdzie Rokita mówi dobranoc
- Kapka krwi
- Zielony pierścień
- Przyjaciół poznaje się w biedzie
- Hermanka i Grzywacz
- Życie za życie
- Latający dowódca
- Tam, gdzie Rokita mówi dobranoc
- Historia niemożliwa
- Tam, kaj Rokita gd dobranoc
- Kapka krwie
- Zielny ring
- Kamratw poznw sie w biydzie
- Hermanka i Grzywcz
- Życie za życie
- Furgajncy kmandyr
- Tam, kaj Rokita gd dobranoc
- Historyj niymożebn
- Title:Tam, gdzie Rokita mówi dobranoc
- Author:Anna Zentlik, Krzysztof Zentlik
- ISBN:978-83-68322-19-4, 9788368322194
- Date of issue:2025-02-21
- Format:Ebook
- Item ID: e_48ew
- Publisher: Wydawnictwo Borgis
- Age category: 6+