Szczegóły ebooka

Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków

Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków

Szymon Jadczak

Ładowanie...
EBOOK

Damian, kiedyś będziesz prezydentem tego miasta. To zdanie wypowiedziane przez jednego z kompanów do Damiana D., byłego wiceprezesa Wisły Kraków, a dziś podejrzanego w wiślackiej aferze kiedyś mogło budzić śmiech. Dziś już nie. Jeśli bandyci mogli przejąć utytułowany polski klub sportowy, mogli przejąć i miasto.

Przez lata w powietrzu przy Reymonta 22 w Krakowie unosił się strach. Jak w tanim filmie o gangsterach oprychy obnosiły się ze swoją władzą i chamstwem. Możliwe było nawet to, że bandzior, który publicznie rzucił nożem w piłkarza, wyszedł z więzienia i jakby nigdy nic stanął na czele kibolskiej mafii. W nieudolność stróżów prawa nie da się uwierzyć. Za to łatwo uwierzyć, że współpracowali z bandytami. Pytanie tylko, jak wysoko to sięgało?

Kibole w Krakowie kontrolowali 80% rynku narkotyków. Porywali, torturowali, okaleczali i zabijali ludzi maczetami. Traktowali jak śmieci poważnych biznesmenów i lokalnych polityków. A ci jak idioci próbowali im się przypodobać albo udawali, że nic nie widzą. Przez dwie dekady zblatowana sitwa pielęgnowała rozwój Miśka i jego bandy.

Szymon Jadczak jako pierwszy odważył się odsłonić prawdę i rok temu w Superwizjerze TVN pokazał, jak gnije od środka sportowa wizytówka Krakowa. Dziś bandyci są w więzieniu, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ludzie, którzy odegrali w tej historii ważne role, nie ponieśli żadnych konsekwencji. Kibole nadal biegają z maczetami.

Dzięki tej książce poznasz całą prawdę.

  • Okładka
  • Karta tytułowa
  • O czym to będzie
  • Oko sierżanta P.
  • Zrobię ci dziecko
  • Misiek pije zdrowie Dino Baggio
  • Las Kansas. Jak to się pisze?
  • Rekiny chcą być sławne
  • Cel nadjeżdża
  • Kibol siedzi na kasie
  • Jak zaoszczędzić na drzwiach
  • Usuwamy to coś
  • Ilę za tę rękę?
  • Nie lubimy psów
  • Prezes czyści ściany
  • My tu teraz rządzimy
  • Damian idzie na imieniny
  • Prawie jak Manchester
  • Zapraszamy na Sharks Arenę
  • Piękna pani pielęgniarka
  • Jaka wierność?
  • Wisła to nie rodzina
  • Maniek zastępuje Miśka
  • Z Miśkiem po świecie
  • Wymiar bezradności
  • O leczeniu raka
  • Postscriptum
  • Karta redakcyjna
  • Tytuł:Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków
  • Autor:Szymon Jadczak
  • ISBN:9788381358439, 9788381358439
  • Data wydania:2025-12-16
  • Format:Ebook
  • Identyfikator pozycji: e_4pk8
  • Wydawca: Otwarte
Ładowanie...
Ładowanie...