Szczegóły ebooka
banał. możesz być sobą i nie musisz płacić za to wstydem
Piotr Białasiewicz
witam, tutaj zbiór banałów. jeśli czujesz za dużo, myślisz za bardzo i boisz się, że nie pasujesz spokojnie, nie jesteś sam/sama. i tak, brzmi to banalnie, ale to właśnie w banałach kryje się najskuteczniejsza forma przemocy: te wszystkie nie przesadzaj, inni mają gorzej, które po cichu mordują twoją autentyczność pod przykrywką dobrych rad.
widzisz, będzie tu trochę o tobie.
banał to nie poradnik i nie recepta na szczęście. to raport z wnętrza człowieka, który pół życia udawał, że ogarnia, a nie wiedział nawet, jak bez instrukcji włączyć pralkę. to książka o przedszkolach produkujących znerwicowanych, o szkołach uczących wstydu i o dorosłości, która wymaga ogarniania zus-u przy jednoczesnym płaczu w poduszkę, bo ktoś nie odpisał na messengerze i twoje poczucie własnej wartości nagle umarło.
czytając, możesz się zaśmiać, możesz poczuć ściskanie w brzuchu bo nagle zobaczysz w tym tekście kawałek siebie. i o to chodzi. żeby przestać udawać, że wszystko jest cacy. bo prawda jest taka, że każdy z nas jest trochę kosmitą w piaskownicy.
wsiadaj na pokład, weź głęboki wdech i bądź sobą.
Piotr Białasiewicz muzyk, producent, autor, twórca wizualny, człowiek renesansu współczesnych mediów. To głos, który znacie z popularnego podcastu banał. W swojej twórczości Białasiewicz staje po stronie tych, którzy czują za dużo i myślą za głośno. Jest przewodnikiem po świecie wewnętrznych rozterek i udowadnia, że wcale nie jesteś sam z tym wszystkim, co w tobie siedzi. Poza prowadzeniem banału komponuje, pisze, rapuje, produkuje muzykę, a także maluje, płynnie łącząc różne formy sztuki w celu wyrażania siebie.
- Okładka
- Karta tytułowa
- Karta redakcyjna
- wszyscy jesteśmy Luckiem
- to nie nieśmiałość, to filtr ochronny
- nie jestem Ewą, a i tak kazali mi się wstydzić
- nie proszę, to przynajmniej nikt nie odmawia
- czerwony długopis
- głos, który nie jest mój
- pierwsza kolejka, ostatnia rola
- nieskończona szkolna dyskoteka
- to nie ja, proszę pani
- guma, która dalej leci
- nie zawsze potrafiłem powiedzieć nie
- a co z tego będziesz mieć?
- ostatnia wiadomość
- całowaliśmy się przez szybę
- dobre zachowanie
- jak zagadać i nie umrzeć (społecznie)
- nadworny grafik szkoły
- nie napisałem. znowu
- nie był zły. po prostu go nie było
- pierwsze kłamstwo
- to zaczyna się od głupot
- rozstaliśmy się
- instrukcja obsługi końca
- w tłumie, ale sam
- tamtej nocy naprawdę mówiłem ja
- miłość i obsesja
- ciało, które nie umie mówić
- nie odpisuj pierwszy
- odpoczynek był mi obcy
- zaliczone na 3
- Tytuł:banał. możesz być sobą i nie musisz płacić za to wstydem
- Autor:Piotr Białasiewicz
- ISBN:9788383995274, 9788383995274
- Data wydania:2026-01-30
- Format:Ebook
- Identyfikator pozycji: e_4re1
- Wydawca: Otwarte