Wydawca: 8
Mia Ahl
Świąteczna historia pełna pożądania, nadziei, miłości i co najważniejsze – rozbrajającego humoru! W brudnoszarym, choć ozdobionym świątecznymi lampkami Göteborgu mieszkają trzy przyjaciółki: Jessika, Jenny i Sofia. Gdy Jessika odkrywa, że dwie najbliższe sojuszniczki wiedziały o romansie jej męża z młodszą od niej Melanie, ich przyjaźń zostaje poddana ciężkiej próbie. Wygląda na to, że żona dowiaduje się o wszystkim ostatnia. Jedyną iskierką nadziei dla Jessika są jej dzieci i praca w sklepie jubilerskim Claesa, który dokłada wszelkich starań, by kobieta poczuła się doceniona. Mimo że Jessika musi zmagać się z beznadziejnym mężem, wpatrzoną w siebie Melanie, irytującą matką, a także podejrzanym mikołajem w przebraniu, być może wkrótce spotka ją w życiu coś pozytywnego. Dla fanów powieści Sophie Kinselli i nie tylko!
K.E. December, Rina Dark
Natalia Kowal to młoda studentka, która wygrywa płatny staż w głównej siedzibie Watson Hotels Corporation w Nowym Jorku. Polka ma spełnić swój American Dream. Kiedy po przyjeździe okazuje się, że nastąpił błąd i zamiast pracy w dziale HR, zostaje osobistą asystentką samego Coltona Watsona- niesamowicie przystojnego, a także irytującego prezesa firmy, jej życie diametralnie się zmienia. Czy różnice między nimi i tajemnice z przeszłości staną na drodze rodzącemu się uczuciu? Poznaj emocjonującą historię o przyjaźni, miłości i przeszkodach, które zmienią życie Natalii i Coltona na zawsze. Odkryj, czy ich miłość zdoła przetrwać wszystkie przeciwności losu.
K.E. December, Rina Dark
Natalia Kowal to młoda studentka, która wygrywa płatny staż w głównej siedzibie Watson Hotels Corporation w Nowym Jorku. Polka ma spełnić swój American Dream. Kiedy po przyjeździe okazuje się, że nastąpił błąd i zamiast pracy w dziale HR, zostaje osobistą asystentką samego Coltona Watsona- niesamowicie przystojnego, a także irytującego prezesa firmy, jej życie diametralnie się zmienia. Czy różnice między nimi i tajemnice z przeszłości staną na drodze rodzącemu się uczuciu? Poznaj emocjonującą historię o przyjaźni, miłości i przeszkodach, które zmienią życie Natalii i Coltona na zawsze. Odkryj, czy ich miłość zdoła przetrwać wszystkie przeciwności losu.
Krystyna Mirek
Kornelia Rudzka wreszcie opuszcza dom rodzinny. Nie jest to łatwe, jeśli spędziło się w nim prawie 30 lat. Kornelia nie wierzy w siebie, wyprowadzka to dla niej trudny krok. Na szczęście dziewczyna ma kilka pięknych marzeń, które dodają jej skrzydeł. Przed nią wielkie wyzwania, kilka trudnych decyzji i walka z własnymi słabościami. Dziewczyna spotyka na swojej drodze życzliwe osoby, dzięki którym to, co wydaje się trudne, staje się możliwe. Okazuje się, że wystarczy otworzyć serce na świat i ludzi wokół, aby wypełnić dojmującą pustkę i poczuć się mniej samotnym. Tak właśnie wygląda życie. Wszyscy musimy przedrzeć się przez gąszcz życiowych wyborów, by kiedyś wreszcie, w jednej chwili, poczuć słodki smak życia
Ilona Ciciała
Dieta bez słodkości wydaje Ci się niemożliwa? Oto ebook, w którym znajdziesz przepisy, które pozwolą cieszyć się deserami bez wyrzutów sumienia! Zgromadziłam tutaj 13 moich przepisów, dzięki którym ja sama pokonałam problem poddawania się na diecie! Teraz i Ty możesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez poczucia braku słodkości w Twojej diecie :) Pożegnaj kilogramy bez wyrzeczeń i efektu jojo! Co znajdziesz w ebooku? 13 przepisów na pyszne desery - puszyste omlety, chrupiące gofry, kremowe serniczki. Właśnie tak możesz jeść na diecie i chudnąć! szczegółowe informacje o wartościach odżywczych: każdy przepis zawiera dokładnie wyliczoną kaloryczność i rozkład makroskładników, abyś mogła świadomie zarządzać swoją dietą. proste instrukcje przygotowania: krok po kroku wyjaśniamy, jak łatwo przyrządzić każde danie, gwarantując sukces w kuchni. Dieta nie musi być karą! Nie pozwól aby dieta ograniczała Twoje kulinarne przyjemności! Sama jestem dowodem na to, że można jeść słodycze i chudnąć! Dzięki tym przepisom, w ogóle nie będziesz się czuła jakbyś była na diecie! O AUTORCE Od dziecka jestem wysportowana i dbanie o szczupłą sylwetkę jest dla mnie niezwykle ważne, aby dobrze czuć się w swoim własnym ciele. Całe dzieciństwo spędziłam pośród koni, trenując gimnastykę akrobatyczną na koniach, tzw. "woltyżerkę". Moje ścieżki życiowe zostały jednak skierowane na inne tory i zafascynowałam się jedzeniem. W szczególności pokochałam tworzenie deserów i dekorowanie potraw na talerzu. Aby połączyć dbanie o szczupłą sylwetkę z pasją do kreowania potraw i deserów, zaczęłam tworzyć dietetyczne dania i słodkości. Dystrybucja książek, ebooków, audiobooków w księgarniach, hurtowniach i platformach sprzedażowych przez eBOOKnij to - partnera wydawniczego dla self-publishingu i niezależnych autorów
Tomasz Duszyński
Wakacyjna sielanka na włoskiej ziemi! Kwintesencja Dolce Vita: słońce, wino, pizza i... kilka trupów. Gdy pisarz kryminałów zostaje poproszony o przeprowadzenie warsztatów literackich w Toskanii przystaje na propozycję z ochotą. Wkrótce w posiadłości państwa Morettich, pośród malowniczych winnic, głośnych cykad i palącego słońca zbierają się polscy uczestnicy konkursu literackiego. Już w pierwszym dniu ich pobytu, w pobliskim San Gimignano, dochodzi do śmiertelnego wypadku. Z jednej z najwyższych wież miasteczka, nazywanego średniowiecznym Manhattanem, spada mężczyzna. Czy jego śmierć ma związek z literackimi warsztatami, jego uczestnikami, a może z tajemniczą rodziną Morettich? Sprawą zaczyna interesować się miejscowa mafia, a pisarz z Panią Żoną i Panną Córką stają przed zadaniem rozwiązania kryminalnej zagadki. Okazuje się, że wśród uczestników warsztatów jest ktoś, kto może wiedzieć o wydarzeniach więcej, niż się wydaje. Mafia, wino, trufle, toskański dzik, mnóstwo zwrotów akcji i Ziętek... Staszek Ziętek. Czego chcieć więcej od komedii kryminalnej? Mamma mia! Przy pisaniu tej powieści nie ucierpiała żadna pizza (może jedna czy dwie, no... kilka butelek wina)
Tomasz Duszyński
Wakacyjna sielanka na włoskiej ziemi! Kwintesencja Dolce Vita: słońce, wino, pizza i... kilka trupów. Gdy pisarz kryminałów zostaje poproszony o przeprowadzenie warsztatów literackich w Toskanii przystaje na propozycję z ochotą. Wkrótce w posiadłości państwa Morettich, pośród malowniczych winnic, głośnych cykad i palącego słońca zbierają się polscy uczestnicy konkursu literackiego. Już w pierwszym dniu ich pobytu, w pobliskim San Gimignano, dochodzi do śmiertelnego wypadku. Z jednej z najwyższych wież miasteczka, nazywanego średniowiecznym Manhattanem, spada mężczyzna. Czy jego śmierć ma związek z literackimi warsztatami, jego uczestnikami, a może z tajemniczą rodziną Morettich? Sprawą zaczyna interesować się miejscowa mafia, a pisarz z Panią Żoną i Panną Córką stają przed zadaniem rozwiązania kryminalnej zagadki. Okazuje się, że wśród uczestników warsztatów jest ktoś, kto może wiedzieć o wydarzeniach więcej, niż się wydaje. Mafia, wino, trufle, toskański dzik, mnóstwo zwrotów akcji i Ziętek... Staszek Ziętek. Czego chcieć więcej od komedii kryminalnej? Mamma mia! Przy pisaniu tej powieści nie ucierpiała żadna pizza (może jedna czy dwie, no... kilka butelek wina)
Słodko gorzko. Opowiadania o miłości
Antologia
Miłość jest najpotężniejszą siłą życiową. Znacie ją? Mam nadzieję, że tak. Wiecie, jak to jest – kiwnie palcem, a my wyjemy do księżyca. Mrugnie okiem, a jesteśmy gotowi iść na wojnę z całym światem. A próbowaliście kiedyś stawić opór miłosnej wichurze, która budzi motyle w brzuchu?... Początkowo człowiek myśli, że da radę, ale potem coś zaczyna boleć w piersiach i gdy w końcu się podda, z ulgą łapie kolejne hausty tlenu. Bo walczyć z miłością, to jakby postanowić, że przestaje się oddychać. Nikt nie daje rady! Brak miłości boli, ale wiemy, że miłość bywa też przyczyną cierpienia. Cóż więc począć? Postanowiliśmy pomóc Wam z tym ambarasem. Na kartach Walentynkowego zbioru opowiadań „SŁODKO-GORZKO”, oferujemy za darmo dwadzieścia trzy lekcje oddychania. Przeczytacie o miłości radosnej, o nieszczęśliwej, o tej która łączy ludzi, ale też potrafi ich niszczyć. Życzymy miłej lektury! Z gorącym pozdrowieniem, Autorzy: * Andrzej Paczkowski * Anna Pasikowska * Anna Rybkowska * Dorota Pasek * Grzegorz Krzyżewski * Jan Siwmir * Joanna Łukowska * Katarzyna Woźniak * Kornelia Romanowska * Maciej Ślużyński * Magdalena Zimniak * Piotr Mrok * Zuzanna Lenska Z recenzji: „Szczerze się przyznam, że podchodziłam do tomiku Słodko Gorzko jak przysłowiowy pies do jeża. Nigdy nie byłam zwolenniczką opowiadań. Przełamałam jednak swoją niechęć i … przepadałam w czeluściach miłości. Moim zdaniem cała antologia jest naprawdę świetnie dopracowana, iż nie sposób się od niej choć na chwilę oderwać. Każda kolejna historia to doskonałe preludium uczuć powodujące śmiech, łzy a nawet erotyczne wibracje. Początkowo myślałam, że będzie tu przeważała słodka otoczka, jednak mile się zaskoczyłam, czytając o 'prawdziwym życiu', w którym dominuje również szaleństwo, żal, rozpacz czy bezwstydny seks. Tak naprawdę Słodko Gorzko, to duża dawka różnorodnej tematyki np. randki w sieci, homoseksualna miłość, chore uczucie przyczyniające się do zbrodni, ale także obraz prawdziwych, ponadczasowych miłosnych wartości niosących optymizm i nadzieję na lesze jutro”. „Uważam, że cała trzynastka pisarzy wykonała naprawdę kawał porządnej roboty podejmując się tworzenia zbioru opowiadań Słodko Gorzko. W mojej pamięci szczególnie utkwiły historie Kornelii Romanowskiej („Garstka urywanych oddechów”), Doroty Pasek („Pośpij jeszcze trochę”), Joanny Łukowskiej („Obraz”), Macieja Ślużyńskiego („Prawie Święty Walenty”), Anny Pasikowskiej („Między sztormami”), Jana Siwmira („Współlokatorzy”) oraz Grzegorza Krzyżewskiego („miłość.com”). Nie oznacza to wcale, że postali autorzy byli gorsi, w żadnym wypadku tak nie jest. Po prostu wyżej wymienione opowiadania odrobinę bardziej podziałały na moją wyobraźnię, dając subtelną nutkę zmysłowości, romantyzmu, swoistego humoru, znaczącej przestrogi, wibrującego erotyzmu oraz swego rodzaju mądrości w dokonywaniu życiowych wyborów”. „Z okazji Walentynek pojawił się darmowy e-book „Słodko-gorzko”, zawierający 23 miłosne opowiadania. I co by nie przedłużać, już na początku powiem, że warto po niego sięgnąć, niekoniecznie tylko w Walentynki”.