Publisher: 8

58513
Loading...
EBOOK

Trois contes. Un cur simple, La Légende de saint Julien lHospitalier, Hérodias

Gustave Flaubert

Au centre de lhistoire se trouve une âme modeste, bienveillante et pure, on pourrait dire sainte. Cependant, tous humilient la fille et en profitent. Une fille avec une telle âme simple, bien sr, avec sa gentillesse et sa douceur se ruiner elle-mme.Il est tres difficile de lire de telles choses notre époque difficile.

58514
Loading...
AUDIOBOOK

Troja (#1). Pan Srebrnego Łuku

David Gemmell

Na wzburzonym morzu oraz w cieniu potężnych murów Troi rodzi się legenda, która przetrwa wieki. Pan Srebrnego Łuku to monumentalna i wielowątkowa opowieść, w której przypadek, a może przeznaczenie, splata losy trzech bohaterów z krwi i kości: Helikaona Pana Srebrnego Łuku, Arguriosa z Myken wojownika, którego imię już jest pieśnią oraz odważnej kapłanki Andromachy. Tam, gdzie żagle pęcznieją od wiatru i strzały przeszywają niebo, kotłuje się burza ambicji, podstępów i spisków, a czający się wrogowie wyczekują chwili słabości. Morze i ląd stają się areną, gdzie odwaga zderza się ze zdradą, a krew bohaterów przypieczętowuje losy ludzkości. David Gemmell, dorównując klasykom, daje czytelnikom nowy epos i ożywia świat legend, w którym postacie znane z mitologii i literatury greckiej stawiają czoła całkowicie realnym wyzwaniom. Odwaga oraz lojalność są tu jedynymi trwałymi wartościami twardszymi niż skała smagana wiatrem i falami gniewnego morza.

58515
Loading...
AUDIOBOOK

Troja (#2). Tarcza Gromu

David Gemmell

Mrok gęstnieje nad światem. Nadciąga sztorm. Jeszcze nikt nie wypowiedział tego słowa głośno, a już budzi grozę w sercach królów, wojowników, kobiet i dzieci. Wojna zawisła w powietrzu niczym omen. Do Troi, na ślub Hektora, zjeżdżają królowie Zachodu sojusznicy i przeciwnicy. Za zasłoną święta kryją się jednak chciwość, zdrada i pragnienie krwi. Los splata drogi młodego wojownika Kalliadesa, tajemniczej uciekinierki z Tery Piri oraz nieustraszonego Banoklesa. Tymczasem do Teb zmierza ambasador króla Priama z darami, które mają ocalić Troję. Ale jak długo zdołają powstrzymać nieuniknione? Na tle nadciągającej wojny trojańskiej rozgrywa się opowieść o ludziach rozdartych między honorem a pragnieniem przetrwania, między zemstą a tęsknotą za spokojem. Bohaterowie i bohaterki antycznego świata brutalnego, pełnego pasji i napięć walczą nie tylko z wrogami, lecz także z własnym lękiem, gniewem i żądzą, potrafią kochać i nienawidzić, a także śmiać się ze swoich słabości i porażek. Tak żywi i bliscy współczesnym, jakby żyli dziś wśród nas. Tarcza Gromu mocna i bezkompromisowa, pełna emocji. Premiera audiobooka już w styczniu!

58516
Loading...
AUDIOBOOK

Troja (#3). Upadek królów

David Gemmell, Stella Gemmell

Czy każdy zadany cios jest aktem sprawiedliwej zemsty, czy jedynie przejawem nienawiści i chciwości, które zalewają świat krwią bitewnych starć, zakulisowych intryg i zdrad? W wirze wojny granice moralności zacierają się szybciej niż krew na ostrzu miecza. Przyjaciel staje przeciw przyjacielowi, dawni sojusznicy przeistaczają się w śmiertelnych wrogów, nieustraszone kobiety nie ustępują mężczyznom w walce o przetrwanie, a prawda ginie w chaosie bitewnego zgiełku. Kto w tej zawierusze potrafi jeszcze rozpoznać, po czyjej stronie naprawdę stoi? Czy losami wojny trojańskiej kierują kapryśni greccy bogowie, czy to ludzie sami przesuwają pionki na bezlitosnej szachownicy życia? A jeśli tak gdzie w tym wszystkim miejsce na człowieczeństwo? Czy bogini sprawiedliwości wciąż ma głos, gdy wojna niesie ogromne cierpienie i zapowiada kres świata bogów oraz bohaterów? Odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania mogą okazać się bardziej przerażające niż sama bitwa. Nie tylko Upadek Królów, ale cały cykl Troja to fascynująca opowieść o losach starożytnych herosów oraz zwyczajnych, tęskniących za bezpiecznym światem ludzi. Doskonałe tempo, zwroty akcji i czarny humor, prowadzą czytelnika do zaskakującego finału, zamykając losy wszystkich znanych z poprzednich części bohaterów.

58517
Loading...
EBOOK

Trojanki

Eurypides

Trojanki to dramat Eurypidesa, największego obok Ajschylosa i Sofoklesa tragika starożytnej Grecji.   Nowatorstwo tego dramatu Eurypidesa polega na zestawieniu ciągu scen, obrazujących w skrócie zagładę Troi. Tragedia przedstawia trojańskie kobiety przebywające w greckiej niewoli.  

58518
Loading...
EBOOK

Trojanki

Ewa Guderian-Czaplińska

Trojanki są poradnikiem skierowanym do chorych na raka piersi poddawanych chemioterapii, a zarazem wyznaniem osoby doświadczającej jej skutków. Jak napisała rekomendująca książkę prof. Sylwia Grodecka-Gazdecka: Wyróżnia ją piękny język, zaprawione nutą sarkazmu poczucie humoru, siła i wrażliwość zarazem, zbiór cennych rad dla osób będących w trakcie leczenia i wspaniała konstatacja faktu, że <myślenie o śmierci (a jeszcze lepiej: rozmawianie o śmierci) niewiarygodnie wyzwala, oczyszcza głowę i w rezultacie: uspokaja i przywraca równowagę. Życiu!>.

58519
Loading...
EBOOK

Trojanki

Eurypides

Trojanki klasyczna tragedia grecka napisana przez Eurypidesa w V w. p.n.e., wystawiona w 415 p.n.e. Jest to jedno z 18 zachowanych do dzisiaj dzieł tego autora. Stanowi cześć trylogii trojańskiej wraz z niezachowanymi sztukami Aleksander i Palamedes. Nowatorstwo utworu polega na zestawieniu ciągu scen, obrazujących w skrócie zagładę Troi. Tragedia przedstawia trojańskie kobiety przebywające w greckiej niewoli. Piotr Wojciech Kotlarz podkreśla, że sztuce tej Eurypides zrywa z heroicznym ukazywaniem wojny trojańskiej jako wielkiego zwycięstwa Greków, koncentrując się na grabieżach i okrucieństwach popełnianych przez greckich wojowników. Osobami dramatu są bóg Posejdon, bogini Atena, Hekabe, niegdyś królowa Troi, Kasandra, jej córka, Andromacha, wdowa po Hektorze, Menelaos, król Myken, Helena, jego żona i grecki woźny Taltybios. Oprócz tego w sztuce występuje chór branek trojańskich. (Za Wikipedią).

58520
Loading...
EBOOK

Trojanki Jana Klaty

Olga Śmiechowicz

„Wojna się skończyła, czemu zabijacie?” ‒ tym jednym zdaniem można streścić Trojanki w reżyserii Jana Klaty. Eurypides, pisząc swoją tragedię, bezczelnie złamał koturn tradycji. Opowiedział o mieście od którego odwrócili się bogowie. Pokazał bohaterów Homera, którzy nie potrafili zmierzyć się z własnym zwycięstwem. Oddał głos pokonanym ‒ kobietom, członkiniom królewskiego rodu, zepchniętym na samo dno egzystencji... Trojanki to jednak nie tylko spektakl o wojnie i okrucieństwie, również o wektorach relacji w pięknym świecie rodzinnej nienawiści. Za murami Troi też były problemy, przemilczenia… Książka Trojanki Jana Klaty została napisana, by zachować w pamięci dźwięk przesypującego się piasku i zapach spalonych manekinów. Pokazuje naszą pracę nad tym spektaklem i opowiada o ryzyku, jakie wiąże się z wystawieniem antycznego dramatu – zawsze jest to niepewne balansowanie na granicy sensów greckiego oryginału. Książka Trojanki Jana Klaty jest bytem złożonym i niedefiniowalnym gatunkowo. Łączy w sobie formę eseju, dziennikarskiego wywiadu, dziennika, komentarza, reportażu i naukowego wykładu. Przynosi obraz pracy reżysera, który z równym zaufaniem i ciekawością odnosi się do własnych wyobrażeń, jak i do komentarzy specjalisty filologa, historyka, teatrologa. Ta nowatorska praca tworzy wzorzec dla profesjonalnego standardu: życzyłbym sobie, aby każdy spektakl stanowiący adaptację dawnego tekstu dramatycznego posiadał tak opracowaną dokumentację procesu twórczego, z tak profesjonalnym podejściem do źródła.                                                                            dr hab. Krzysztof Bielawski, Instytut Filologii Klasycznej UJ W centrum zdarzeń, a zatem w centrum rozpaczy, jest Hekabe Doroty Kolak. Matka tracąca dzieci obumiera, chwila po chwili, kawałek po kawałku. Rola jest wstrząsająca, bo pozbawiona źdźbła aktorskiej histerii. Na pierwszym planie, a wtopiona w całość. Kolak z siwymi włosami, niższa od młodszych partnerek, ma w sobie tyle siły, jakby wypełniała całą scenę. To w jej Hekabe skupia się wszystko, co w gdańskich Trojankach najważniejsze – wojna widziana przez kobiety, ich zduszony krzyk niezgody na taki świat, oczy suche już bez łez. Patrzę na Dorotę Kolak i przechodzą mnie dreszcze. Wiadomo nie od wczoraj, że to jest wielka aktorka. Tyle że teraz – z większą niż jeszcze nie tak dawno intensywnością – pokazuje, że może zrobić wszystko, trafiając idealnie w każdy ton. Jako Hekabe ma w sobie esencję tragedii Eurypidesa, ale i cierpienie każdej matki, wraz z dziećmi tracącej uzasadnienie do życia.                                  Jacek Wakar, Ziemia jałowa. O Trojankach Jana Klaty w Teatrze Wybrzeże, więź.pl  

58521
Loading...
EBOOK

Trop innego głosu w angielskiej poezji religijnej epok dawnych

Małgorzata Grzegorzewska

  Książka proponuje spojrzenie na angielską poezję religijną okresu średniowiecza (staroangielski poemat mistyczny Dream of the Rood) i renesansu (wiersze Poetów Metafizycznych, przede wszystkim George’a Herberta) z perspektywy prozopopei, czyli figury głosu. Chociaż słownikowa definicja prozopopei obstaje przy niepodzielnej władzy podmiotu lirycznego, nie dopuszczając prawdziwego dialogu, to jednak analiza konkretnych przykładów przekonuje, iż dialogiczność prawdziwa, nie pozorna, jest w liryce możliwa. Czy wolno podać w wątpliwość szczerość poety, który twierdzi, że rezygnuje z kontroli nad tekstem, oddając głos przywołanej albo powołanej przez siebie do życia postaci? Czy poeta rzeczywiście pozwala w wierszu „mówić” kamieniom i drzewom, albo rozmawia z Bogiem? Czy prozopopeja jest figurą nieudolnie naśladującą konwencje dramatyczne, oszukańczą sztuczką poety-brzuchomówcy, czy też naprawdę stwarza możliwość dialogu z innym obok nas albo Innym w nas? Szukając odpowiedzi na tak postawione pytanie, interpretacje zawarte w przedstawianym tomie podążają tropem refleksji Jeana-Luka Mariona i Emmanuela Levinasa. Lektura filozoficznych tekstów Mariona i Levinasa pozwala odkryć różne oblicza ukryte pod maską literackiej prozopopei.

58522
Loading...
EBOOK

Tropami rena

Mariusz Wilk

Tropami rena to drugi po Domu nad Oniego tom Dziennika północnego, w którym Mariusz Wilk ukazuje świat Dalekiej Północy. Tym razem stara się poznać życie, obyczaje, pochodzenie tajemniczego ludu Saamów (popularnie zwanego Lapończykami). Saamowie zamieszkują głównie Norwegię, a także Szwecję i Finlandię. W Rosji żyje ich zaledwie garstka. Tradycyjni przedstawiciele tego ludu trudnią się rybołówstwem, myślistwem, rękodziełem, czasem uprawą roli, ale przede wszystkim hodowlą renów. Aby ich bliżej poznać, autor zamieszkał wśród nich w Łowozierze na Półwyspie Kolskim. Kluczem do zrozumienia duszy Saamów wydają się reny żyjące dziko. Autor, wędrując w ślad za nimi, stopniowo odkrywa swoją własną t r o p ę: szlak, który każdy musi odkryć i wyznaczyć tylko dla siebie. Wychodząc na tropę Saamów, nie planuję z góry, dokąd mnie ona zaprowadzi. Może wyjdę nią poza czas teraźniejszy, zarażony fanatyzmem bądź kasą. Może spotkam na niej mądrego rena i zobaczę w jego oczach odbicie samego siebie sprzed wielu tysięcy lat? A może idąc nią, dotrę na najdalszą Północ? Tam, gdzie kończy się ziemia ludzi i zaczyna pustka. Bo przecież nie cel się liczy, lecz Droga. (fragment książki)

58523
Loading...
EBOOK

Tropami retoryki, stylistyki i dziennikarstwa. Tom dedykowany Profesor Barbarze Bogołębskiej

Monika Worsowicz, Bogumiła Fiołek-Lubczyńska

Niechaj Czytelników nie zaskoczy wielość tematów, problemów i stanowisk badawczych zaprezentowanych w publikacji. Autorzy podjęli bowiem nie lada wyzwanie - podążania tropami, jakie na swej wieloletniej drodze naukowej pozostawiła Profesor Barbara Bogołębska. Retoryka, dziennikarstwo, stylistyka, literaturoznawstwo, media, genologia, perswazja - to najważniejsze z nich. Tom dedykowany Pani Profesor jest okazją do spotkania z praktycznym zastosowaniem różnych podejść metodologicznych, warsztatem dziennikarskim oraz refleksjami nad procesem twórczym. Mamy nadzieję, że dla badaczy szeroko rozumianej komunikacji medialnej, praktyków, a także studentów kierunków humanistycznych stanie się on inspiracją do samodzielnych, wielodyscyplinarnych studiów prowadzących do lepszego rozumienia zjawisk, których jesteśmy świadkami i uczestnikami. Redaktorki

58524
Loading...
EBOOK

Tropem Webera

Stanisław Paciorek

Weber był o krok od stwierdzenia, że stała c jest prędkością rozchodzenia się oddziaływań, która nie ma istotnego znaczenia przy rozpatrywaniu obiektów spoczywających względem siebie (prawo Newtona i Coulomba) nabiera natomiast znaczenia, gdy rozpatrujemy obiekty poruszające się względem siebie. Teoria Webera pomimo tego, że uwzględniała istotę prądu elektrycznego, jako ruchu w kierunku przeciwnym dwóch rodzajów ładunków elektrycznych nadal nie dawała odpowiedzi na zasadnicze pytanie, jaki jest mechanizm oddziaływania ładunków na odległość.

58525
Loading...
EBOOK

Tropes of Tauromachy: Representations of Bullfighting in Selected Texts of Anglophone Literature

Ewa Wylężek

Książka jest poświęcona rozważaniom teoretycznym na temat zjawiska korridy. W publikacji przedstawiono najnowsze teksty anglojęzyczne wykorzystujące motyw walki z bykami oraz porównano je z teoriami zachowań ludycznych i tematami tabu, takimi jak przemoc, erotyzm i śmierć.

58526
Loading...
EBOOK

Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej matni 1997-2007

Aleksander Makowski

Autor jeden z najzdolniejszych oficerów wywiadu PRL, współpracujący także ze służbami wolnej Rzeczypospolitej nie kryje, że ta książka być może nigdy by nie powstała, gdyby nie sławetny Raport Macierewicza, dekonspirujący operację prowadzoną przez polski wywiad w Afganistanie. Opowiem ci swoją wersję zdaje się mówić Aleksander Makowski a ty, czytelniku, sam oceń, czy jest wiarygodna. Poznajemy więc historię widzianą od kulis, napisaną ze zdumiewającą szczerością, często na granicy tego, co oficer wywiadu może publicznie powiedzieć. Fascynujące jest przede wszystkim przedstawienie pracy wywiadu, dalekie od potocznych wyobrażeń. W opisie akcji o najwyższym stopniu ryzyka są wprawdzie mrożące krew w żyłach przeprawy przez górskie przełęcze, nasłuchiwanie, czy nie nadlatują skądś pociski, ale przede wszystkim ciągłe czekanie, na lotniskach, w hotelach, w terenie, i żmudne nawiązywanie kontaktów z informatorami. Cierpliwe budowanie wzajemnego zaufania, które w tej robocie stanowi fundament sukcesu. Jest trud wędrówki aż do skrajnego wyczerpania, zaduch przypadkowych noclegowni, marzenie o strumieniu ożywczej wody. I ciągła pogoń za informacją w matni splątanych interesów politycznych i handlowych, często na granicy prawa a nawet poza nią. Książka Aleksandra Makowskiego pokazuje, jak wielkie były nasze aktywa wywiadowcze w Afganistanie, i to zarówno przed 11 września 2001 roku, jak i później. Można powiedzieć, że nawet w porównaniu z wywiadami światowych mocarstw byliśmy bardzo bogaci w wiedzę i gdyby umiano ją wykorzystać, być może do wielu dramatycznych zdarzeń po prostu by nie doszło. Janina Paradowska Polityka Aleksander Makowski był jednym z najmocniej napiętnowanych bohaterów Raportu Macierewicza, gdzie został przedstawiony jako osobnik szczególnie niebezpieczny, który dla osobistych zysków oszukiwał państwo polskie oraz amerykańskich sojuszników, podając zmyślone informacje wywiadowcze. Znaczącą rolę w tych oskarżeniach odegrał fakt, że Makowski miał opinię jednego z najzdolniejszych oficerów PRL-owskiego wywiadu i że w 1990 roku został negatywnie zweryfikowany i zwolniony ze służby. Absolwent Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadowczych polskiego wywiadu (19721973). Ukończył studia podyplomowe LLM Harwardzkiej Szkoły Prawa (19751976). Doktor nauk prawnych Instytutu Nauk Prawnych PAN (1978). W latach 19851988 naczelnik Wydziału XI Departamentu I MSW. Negatywnie zweryfikowany w 1990 r. i zwolniony ze służby wywiadu. W latach 19922007 współpracownik Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa i wywiadu wojskowego WSI.

58527
Loading...
EBOOK

Tropiciel

Małgorzata Lisińska

Sodi Yudherthardere, dla przyjaciół i ludzi z problemami wymowy po prostu Sodi, to krasnoludzki Tropiciel ze słabością do kobiet, alkoholu, złota, bijatyk i magii (dosłowną). U boku Yasy (najpotężniejszego żyjącego maga) i Likal (seksownej, potężnej i kompletnie nim niezainteresowanej uczennicy maga) wyrusza w podróż po Krainie, a w drodze przeważnie cierpi na migrenę. Niczym bohaterowie bajek, tylko zupełnie inaczej, ta trójka stawia czoła wyzwaniom godnym herosów. Książka dla czytelnika dorosłego lub posiadającego certyfikat znajomości łaciny podwórkowej! "Mistrz Haxerlin i Thuz z miejsca polubili Sodiego. Idealny towarzysz podróży, bajarz, mitoman i drań w ich stylu!" Jacek Wróbel, autor serii "Haxerlin"

58528
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel (#1)

Małgorzata Lisińska

Niebezpieczna kraina, sarkastyczny krasnolud i epickie przygody z przymrużeniem oka. Poznaj Sodi Yudherthardere, krasnoluda, którego życie wypełniają nie tylko walki i magia, ale również miłość do alkoholu i kobiet. Jego codzienność zamienia się w szaloną wyprawę, gdy razem z Ysą, wielkim magiem, oraz Likal, jego atrakcyjną uczennicą, rusza przemierzać Krainę w poszukiwaniu przygód. Ich wspólna podróż, pełna magii i niespodzianek okraszona jest dużą dawką humoru. Doskonała dla fanek i fanów powieści Pratchetta. Tropiciel Tropiciel - seria 4 powieści z gatunku epic fantasy o zabawnym krasnoludzie i jego szalonych i niebezpiecznych przygodach. Małgorzata Lisińska absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Tworzy głównie fantasy i literaturę obyczajową. Jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki.

58529
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada

Małgorzata Lisińska

Magia, flaszka i niewyparzony język oto trzy przywary rodu Yudherthardere. Sodi krasnolud o sercu ze złota i wątrobie ze stali rusza w świat z nadętym magiem Yasą i ponętną Likal, by udowodnić, że przygoda zaczyna się tam, gdzie kończy się rozsądek. Czekają na nich alkohol, magia, awantury i sporo moralnych nieporozumień. Czy krasnolud może ocalić świat, kiedy sam jest mocno pogubiony? A może to świat powinien ratować się przed krasnoludem? Zbiór Tropiciel opowiada to dziesięć opowiadań o najbardziej niesfornej rodzinie w dziejach polskiego fantasy: Złoty smok z Itru, Kto nie słucha ojca, matki, Syreni śpiew, Ziarno, Obudzić królewnę, Czterdziestu rozbójników, Syndrom Śnieżki, Werdeański czajniczek, Kryształowy pantofelek oraz Kanikuła. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach. Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.

58530
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada: Czterdziestu rozbójników

Małgorzata Lisińska

Smok, strzyga, a może starcie z nieczystymi siłami? Nie tym razem. Gdy krasnoludka postanawia odkryć tajemnicę doskonałej fryzury, los zamiast pięknych loków funduje jej awanturę, jakiej nie powstydziłby się bohater najsławniejszej ballady. Plotki, czary, a może odrobina szaleństwa? Jedno jest pewne ta dama nie potrzebuje wiele, by namieszać bardziej niż goście karczmy w sobotni wieczór. Błyskotliwa, pikantna, pełna zgryźliwego i rubasznego humoru historia stanowi część cyklu Tropiciel opowiada. Pozycja przeznaczona dla czytelnika dorosłego. Tropiciel opowiada Poznaj Sodiego - krasnoluda z charakterem większym niż jego broda. Tropiciel z pasją do flaszek, złota i pięknych kobiet słynie z niewyparzonego języka i bardzo dosłownej reakcji na magię. W towarzystwie wszechpotężnego maga Yasy oraz jego ponętnej Likal rusza w podróż przez Krainę. Co z tego wynika? Głównie ból głowy, masa kłopotów i jeszcze więcej absurdalnych przygód, które lepiej przemówią do fanów fantasy z poczuciem humoru niż do grzecznych elfów. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach. Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.

58531
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada: Kanikuła

Małgorzata Lisińska

Nie każde wygnanie jest powodem do narzekania zwłaszcza jeśli dobrze się zastanowić... Krasnolud o sprycie ostrzejszym niż jego topór, szybko przekonał się, że z kobietą lepiej nie wdawać się w spór. Skazany na Zielone Bory, Yurto de Gra Yudherthardere, odkrywa, że życie na uboczu potrafi być jednak całkiem przyjemne. Można się zabawić, coś zarobić, a przy odrobinie szczęścia nawet nie wpaść w tarapaty. Ale czy tym razem los pozwoli mu zachować pełną sakiewkę i reputację? Błyskotliwa, pikantna, pełna zgryźliwego i rubasznego humoru historia stanowi część cyklu Tropiciel opowiada. Pozycja przeznaczona dla czytelnika dorosłego. Tropiciel opowiada Poznaj Sodiego - krasnoluda z charakterem większym niż jego broda. Tropiciel z pasją do flaszek, złota i pięknych kobiet słynie z niewyparzonego języka i bardzo dosłownej reakcji na magię. W towarzystwie wszechpotężnego maga Yasy oraz jego ponętnej Likal rusza w podróż przez Krainę. Co z tego wynika? Głównie ból głowy, masa kłopotów i jeszcze więcej absurdalnych przygód, które lepiej przemówią do fanów fantasy z poczuciem humoru niż do grzecznych elfów. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach. Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.

58532
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada: Kryształowy pantofelek

Małgorzata Lisińska

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami istniało królestwo pełne rozpusty. W zamku, gdzie moralność dawno podała się do dymisji, piękna królowa aranżuje zabawy, o których bardowie śpiewają tylko szeptem. Pewnego razu w jej komnaty trafia chłopak z głosem tak czarującym, że damy dworu płoną z zachwytu. A gdy do akcji dołącza pierworodny syn Benerii, robi się naprawdę niebezpiecznie... Błyskotliwa, pikantna, pełna zgryźliwego i rubasznego humoru historia stanowi część cyklu Tropiciel opowiada. Pozycja przeznaczona dla czytelnika dorosłego. Tropiciel opowiada Poznaj Sodiego - krasnoluda z charakterem większym niż jego broda. Tropiciel z pasją do flaszek, złota i pięknych kobiet słynie z niewyparzonego języka i bardzo dosłownej reakcji na magię. W towarzystwie wszechpotężnego maga Yasy oraz jego ponętnej Likal rusza w podróż przez Krainę. Co z tego wynika? Głównie ból głowy, masa kłopotów i jeszcze więcej absurdalnych przygód, które lepiej przemówią do fanów fantasy z poczuciem humoru niż do grzecznych elfów. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach. Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.

58533
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada: Kto nie słucha ojca, matki

Małgorzata Lisińska

Nie próbuj wywijać numerów komuś, kto zna wszystkie twoje sztuczki! Mówią, że na błędach można wiele się nauczyć. Ale nie każdy ma w sobie tyle pokory. Zwłaszcza, jeśli jest złotym smokiem o wątpliwej moralności i przesadnie wysokim mniemaniu o sobie. Zuchwały gad z Itru postanowił przechytrzyć potomka samej Benerii. Nie spodziewał się, że tym razem trafi na godnego siebie przeciwnika, a teraz, z lekkim niedowierzaniem i szczyptą nostalgii, snuje opowieść o tym, jak bardzo się przeliczył. Tylko, czy smok może się zmienić, czy tylko coraz lepiej opowiadać o swoich porażkach? Błyskotliwa, pikantna, pełna zgryźliwego i rubasznego humoru historia stanowi część cyklu Tropiciel opowiada. Pozycja przeznaczona dla czytelnika dorosłego. Tropiciel opowiada Poznaj Sodiego - krasnoluda z charakterem większym niż jego broda. Tropiciel z pasją do flaszek, złota i pięknych kobiet słynie z niewyparzonego języka i bardzo dosłownej reakcji na magię. W towarzystwie wszechpotężnego maga Yasy oraz jego ponętnej Likal rusza w podróż przez Krainę. Co z tego wynika? Głównie ból głowy, masa kłopotów i jeszcze więcej absurdalnych przygód, które lepiej przemówią do fanów fantasy z poczuciem humoru niż do grzecznych elfów. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel (Tropiciel, Czarownica, Pierwotny) i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach (Światła w jeziorze, Pikantnie po włosku, Ja Ciebie bardziej). Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.

58534
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada: Obudzić królewnę

Małgorzata Lisińska

Jak zostać księciem? Złota sakiewka i dwóch krasnoludów załatwi sprawę! Bezrobotni Sodi i Yasa dostają zlecenie życia: mają sprawić, by syn bogatego kupca zdobył koronę. Wystarczy tylko, że młodzian obudzi śpiącą królewnę. Proste? Oczywiście! Problem w tym, że nawet najbardziej namiętny pocałunek niewiele zdziała, gdy cała misja pachnie bardziej kłopotami niż romantyzmem. Czy krasnoludy poradzą sobie z zadaniem, gdy sytuacja zdecydowanie wymknie się spod kontroli? Błyskotliwa, pikantna, pełna zgryźliwego i rubasznego humoru historia stanowi część cyklu Tropiciel opowiada. Pozycja przeznaczona dla czytelnika dorosłego. Tropiciel opowiada Poznaj Sodiego - krasnoluda z charakterem większym niż jego broda. Tropiciel z pasją do flaszek, złota i pięknych kobiet słynie z niewyparzonego języka i bardzo dosłownej reakcji na magię. W towarzystwie wszechpotężnego maga Yasy oraz jego ponętnej Likal rusza w podróż przez Krainę. Co z tego wynika? Głównie ból głowy, masa kłopotów i jeszcze więcej absurdalnych przygód, które lepiej przemówią do fanów fantasy z poczuciem humoru niż do grzecznych elfów. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach. Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.

58535
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada: Syndrom Śnieżki

Małgorzata Lisińska

Chatka w lesie, zatrute jabłko i... spektakularne sceny zazdrości. Często wystarczy cień podejrzenia, by urządzić potężną awanturę z zazdrości. Jednak rzadko kiedy jej wielki finał odbywa się w leśnym domku rubasznego krasnoluda... Zła królowa, zaklęcia, rumiane policzki i humor ostrzejszy niż górniczy kilof. Brzmi jak przepis na baśń doskonałą? Nie inaczej! Błyskotliwa, pikantna, pełna zgryźliwego i rubasznego humoru historia stanowi część cyklu Tropiciel opowiada. Pozycja przeznaczona dla czytelnika dorosłego. Tropiciel opowiada Poznaj Sodiego - krasnoluda z charakterem większym niż jego broda. Tropiciel z pasją do flaszek, złota i pięknych kobiet słynie z niewyparzonego języka i bardzo dosłownej reakcji na magię. W towarzystwie wszechpotężnego maga Yasy oraz jego ponętnej Likal rusza w podróż przez Krainę. Co z tego wynika? Głównie ból głowy, masa kłopotów i jeszcze więcej absurdalnych przygód, które lepiej przemówią do fanów fantasy z poczuciem humoru niż do grzecznych elfów. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach. Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.

58536
Loading...
AUDIOBOOK

Tropiciel opowiada: Syreni śpiew

Małgorzata Lisińska

Nie każda pieśń kończy się brawami niektóre znajdują finał w cudzym łóżku. Idar de Gra Yudherthardere grajek, czarodziej melodii i pierwszy w rodzie Tropiciel znów wplątuje się w skomplikowaną historię. Tym razem stawką może być coś więcej niż tylko kobiece wdzięki. Czy pieśń naprawdę ma większą moc niż zaklęcie? A może zależy, kto śpiewa i kogo wychwala? Błyskotliwa, pikantna, pełna zgryźliwego i rubasznego humoru historia stanowi część cyklu Tropiciel opowiada. Pozycja przeznaczona dla czytelnika dorosłego. Tropiciel opowiada Poznaj Sodiego - krasnoluda z charakterem większym niż jego broda. Tropiciel z pasją do flaszek, złota i pięknych kobiet słynie z niewyparzonego języka i bardzo dosłownej reakcji na magię. W towarzystwie wszechpotężnego maga Yasy oraz jego ponętnej Likal rusza w podróż przez Krainę. Co z tego wynika? Głównie ból głowy, masa kłopotów i jeszcze więcej absurdalnych przygód, które lepiej przemówią do fanów fantasy z poczuciem humoru niż do grzecznych elfów. Małgorzata Lisińska autorka rozpoczętej w 2017 roku serii Tropiciel i dwóch powieści z tego samego świata Zakonna i Bajki krasnoludzkie, a także serii powieści obyczajowych Miłość w Tychach. Na wydanie czekają kolejne książki fantastyczne i obyczajowe, a nawet kryminał. Pisze fantasy i literaturę obyczajową, czasami flirtując z prozą poetycką. W swojej twórczości kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Dlatego jej teksty pełne są niewybrednego humoru i sporej dawki erotyki. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Pisanie jest jej trzecią wielką miłością, po mężu i córce. Mieszka w Tychach, dzieląc czas między rodzinę, psa, koty, pracę i ukochaną klawiaturę.