Wydawca: E-bookowo
Karolina Kasprzak-Dietrich
Rymowanki dla dzieci, czyli kwietne abecadło dla młodego ogrodnika. Jest to zbiór wierszy autorstwa Karoliny Kasprzak-Dietrich z piątej części serii Oczko. Wierszyki bardzo trafnie opisują urodę i barwę kwiatów ogrodowych oraz wskazują jak o nie dbać i pielęgnować, by rosły w siłę i ubierały sobą otoczenie. Tomik Oczko 5: Poradnik małego ogrodnika uczy, bawi i rozwija wyobraźnię młodego człowieka, otwierając przed nim świat kwiatów. Rymowany poradnik zawiera wiele cennych porad, z których mógłby skorzystać nawet dorosły czytelnik, zwłaszcza ten, który pragnie rozpocząć swoją przygodę z ogrodnictwem. Tomik Oczko 5, podobnie jak Oczko 1 i Oczko 3 zawiera wiersz niespodziankę. W tym wypadku jest to cudna rymowanka o pszczołach, która pomaga młodemu czytelnikowi odróżnić pszczołę od osy.
Oczko 6 Przygody Miodzika, trutnia detektywa
Karolina Kasprzak-Dietrich
Bajka o detektywie trutniu, który za nic w świecie nie chciał opuścić swojego ula. Czy wiesz, miłe dziecię, kto to jest truteń? To samiec pszczoły, o którym rzadko wspomina się na co dzień. W tej bajce wytłumaczę Ci, dlaczego nie ma dla nich miejsca w ulu. Trutnie nie mają żądła, więc nie zrobią Ci krzywdy, są łakomczuchami, a pszczoły się złoszczą, że wyjadają im zebrany na zimę miód. Mój truteń dodatkowo jest wyjątkowo uparty, stara się być pracowitym detektywem, aby móc przezimować w ulu. Jednak od wieki wieków los trutni jest przesądzony. Zapraszam Cię do mojej pszczelej rymowanki.
Karolina Kasprzak-Dietrich
W tomiku Oczy Karolina Kasprzak-Dietrich ubrała swoje myśli i refleksje w poezję. Pisze o sprawach, o których większości poetów milczy. Każdy wiersz zawiera przesłanie na temat narodzin, życia, skomplikowanych relacji, trudnych spraw, czynów, chęci, pokus, a nawet upokorzenia, czy myśli samobójczych. Pisze o przemijalności, oddaje hołd życiu na wsi, wspomina nieszczęśliwą miłość, ale też wyraża wdzięczność i zrozumienie dla każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, którą napotkała w życiu. W ostatnich wierszach w tomiku żegna się z poezją, uważając, że jest niezrozumiała, podkreśla, że już do niej nie wróci i niepewnie wita się z prozą. Wiersze, które poruszyły ziemią tak, że pękło niebo, są jednakowo przesłaniem, jak i ostrzeżeniem przed złym czasem.
Oczyszczanie organizmu z toksyn
Katarzyna Jura
Oczyszczanie organizmu z toksyn jest szczególne ważne w dzisiejszych czasach. Większość z nas żyje w dużych miastach, zanieczyszczenie jest coraz większe, tereny zielone to rzadkość, a sami pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, odcięci od świeżego powietrza. Jesteśmy zabiegani, zapracowani i zawsze na bardzo wysokich obrotach- w biegu jemy, co nam w ręce wpadnie, na ogol przetworzona żywność. Toksyny stopniowo kumulują się w naszym organizmie, powodując uczucie ciągłego zmęczenia, braku energii i spadku chęci do życia. Książka ta pokazuje, jak skutecznie walczyć ze skutkami zanieczyszczenia organizmu, jak krok po kroku przeprowadzić gruntowne oczyszczanie organizmu i dostarczyć mu niezbędnych witamin i mikroelementów tak, aby nie odczuć skutków ubocznych. Książka jest kontynuacją poprzednich dwóch pozycji autorki: ”Jak mieć zgrabną sylwetkę” oraz „Jak mieć zgrabną sylwetkę- przepisy”. Książka to program dwóch pełnych tygodni oczyszczania organizmu. Z dnia na dzień proponowane są określone posiłki na śniadanie, podwieczorek, obiad i kolację. Dla ułatwienia książka posiada spis zakupów na każdy tydzień i dokładny opis przepisów. Posiłki są skomponowane na każdą kieszeń i nie wymagają szczególnych umiejętności. Dodatkowym plusem jest tygodniowy program prawidłowego powrotu po oczyszczaniu organizmu, który pozwala na powolne wprowadzenie organizmu na standardowe odżywianie bez efektu „jo-jo”. Katarzyna Jura Jest zbzikowana na punkcie zdrowego odżywiania. Nauczyła się, jak dostarczać organizmowi możliwie najlepszych składników odżywczych, aby był zdrowy i funkcjonował najlepiej jak potrafi. W swoich książkach uczy, jak cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem, świetną sylwetką nie tylko teraz, ale również w późniejszych latach. Swoim doświadczeniem dzieli się również na FB: www.facebook.com/oczyszczanieorganizmu oraz na kanale YouTube.
Karolina Kasprzak-Dietrich
W tym tomiku cytatów, autorka Karolina Kasprzak-Dietrich postanowiła poukładać i wydać cytaty swojego autorstwa, które od siedmiu lat samoistnie tworzyły się w jej głowie. Jak sama mówi: Ciężka ta moja podróż karmiczna, ale być może czymś dobrym dla potomnych się zakończy. Tomik zawiera ponad 280 utworów krótkich i różnych.
Tomasz Kostro
Książka, którą Szanowny Czytelniku właśnie otwierasz, to felietony na temat historii powstania, czasem upadków, wielkich zakładów przemysłowych Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, ale przede wszystkim, to książka o ich twórcach. To gawędy o ludziach tworzących przemysł i cywilizację, o kapitalistach i uczonych, także o politykach. To rodzinne, czasem bajkowe, choć prawdziwe dzieje wielu osób, dziś często zapomnianych. Nie dokonuję odkryć rzeczy nieznanych. Nie jestem historykiem, nie mnie penetrować archiwa, docierać do poufnych dokumentów. Korzystałem z ogólnie dostępnych źródeł. Jeśli mimo to uda mi się zainteresować PT czytelników – by tak mniemać mam dostateczne przesłanki, bo część zamieszczonych tu tekstów była publikowana, spotykając się z przychylną reakcją – sądzę, że stanie się tak z powodu doboru bohaterów, przez dziesięciolecia skrzętnie pomijanych z przyczyn, że tak powiem, doktrynalnych.
Iwona Wendel
Życie z długami jest bardzo trudne. Nikt, kto tego nie doświadczył, nie jest w stanie zrozumieć, lub choćby wyobrazić sobie codziennego strachu, jakiego doświadcza dłużnik. Takie życie może przytłoczyć, wpędzić w ciężką depresję i już na zawsze pozbawić siły, radości i nadziei. Dłużnik czuje, że jego życie już do niego nie należy, że nie ma wpływu, na to, co się dzieje i że nic dobrego go już nie czeka. Jest to życie niewolnika, lub jak w czasie okupacji - nie, nie jest to przesada, długi i problemy finansowe są na szczycie największych stresów, tam właśnie, gdzie są również doświadczenia wojenne. Czy to jest dobre dla wierzyciela? Nawet jeśli wyjść z założenia, że dłużnik sam sobie na takie życie zasłużył, taka sytuacja nie służy również wierzycielowi. Tak zaszczuta i przestraszona osoba nie jest w stanie szybko i sprawnie spłacić swoich długów. Wyrośliśmy w jakiejś dziwnej tradycji negatywnej motywacji: jak nie zjesz to nie wyjdziesz na dwór, jak nie poprawisz ocen to szlaban na komputer. Nauczyliśmy się, że na dzieci działają kary i straszenie. Już jako rodzice boimy się, że motywowanie dzieci nagrodami, może je rozpuścić i sprawi, że będą się starać tylko dla nagrody. A czy w takim razie jest w porządku, aby dzieci starały się ze strachu przed karą? Tak samo działa cały system windykacji i egzekucji. To jasne, że te organy nie mogą nas klepać po plecach, ale często zastanawiam się, czy zdają sobie sprawę, co robią z ludzkim życiem? że już na zawsze niszczą w człowieku nadzieję, radość i dumę z siebie i własnych dokonań? że po kilku latach kontaktu z windykatorami i komornikami, dłużnik nie jest tym samym człowiekiem, że zostanie mu odebrane dużo więcej niż jego majątek? Wiem, że nie ma dobrego rozwiązania, bo system musi uwzględniać również osoby nieuczciwe. Dlatego to my, dłużnicy, musimy zadbać o siebie, swoje zdrowie psychiczne i fizyczne i chronić nasze prawo do szczęśliwego życia. Od jutra nie biorę! To poradnik na temat, jak żyć z długami. Są tu 34 wskazówki: jak przestać się bać jak rozmawiać z wierzycielami, jak zachować dobre zdrowie jak cieszyć się życiem, śmiać na co dzień jak pozostać sobą jak czerpać największą przyjemność z nagradzania siebie i skąd brać te nagrody jak obchodzić się z małymi kwotami jak być równorzędnym partnerem w każdej rozmowie jak zachować lub odzyskać poczucie własnej wartości. i wiele innych rad, JAK ŻYĆ Z DŁUGAMI. UWAGA Wszystkie poradniki - w tym moje - pisane są "dla mężczyzn" - to znaczy, zwracają się do Czytelnika, a nie do Czytelniczki. Tym razem postanowiłam zrobić inaczej i poradnik piszę tak, jakbym rozmawiała z kobietą. Zwracam się do Ciebie jak do Czytelniczki. Oczywiście z tych rad mogą skorzystać również mężczyźni. Nam, kobietom nigdy nie przeszkadzało zwracanie się do nas, jak do mężczyzny. Mam nadzieję, że Panowie tym razem również nie będą widzieć problemu.
Jakub Wróbel
Album przedstawia najważniejsze bitwy I wojny światowej oraz powstanie wielkopolskie, obronę Lwowa, wojnę polsko-bolszewicką. Są również pokazane różne ciekawostki związane z tym okresem. Wszystko to jest okraszone zdjęciami z inscenizacji historycznych.często w setną rocznicę opisywanych wydarzeń.
Od zagubienia do równowagi. Jak żyć zdrowo w pędzącym świecie
Bogusław Sztorc
Poradnik ten nie jest pracą o charakterze naukowym. Jest pewnym spojrzeniem i pomysłem na poprawę zdrowia psychofizycznego zabieganego, a czasem nawet zagubionego w dzisiejszym świecie człowieka. Niniejsza książka jest propozycją prostych ćwiczeń, metod i technik pozwalających utrzymać dobre zdrowie oraz poprawić to, co wymaga korekty. Podczas lektury poznamy narzędzia i sposoby poprawy naszego samopoczucia. Poradnik jest efektem wieloletnich zainteresowań autora, doświadczeń życiowych i osobistych przemyśleń, podsumowaniem licznych spotkań i rozmów z ludźmi chorymi i borykającymi się z różnymi dolegliwościami oraz boleśnie doświadczonymi przez los. Jest także podsumowaniem i pointą przeczytanych książek oraz obejrzanych filmów na temat naturalnych sposobów pokonywania problemów zdrowotnych i możliwości powrotu do równowagi. Książka zawiera pewną ilość materiału teoretycznego, który naświetla od strony określonych autorytetów pewien stan wiedzy w danym temacie. Osoby, które nie lubią zbyt dużej dawki teorii, mogą przejrzeć wstępne treści lub w ogóle je pominąć i przejść do praktycznych porad tej publikacji. Książka ta nie jest receptą, którą każdy Czytelnik powinien zrealizować „w całości”, ale interpretacją i podpowiedzią, w jaki sposób zabiegany człowiek może sukcesywnie, a czasami szybko i w prosty sposób łagodzić i pokonywać różnorodne problemy zdrowotne, wynikające z tempa życia, stresu i presji współczesnego, wymagającego świata. Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, dlatego też Czytelnik sam powinien zadecydować, co z zawartych propozycji może i chce wybrać dla siebie. Jakby na to nie patrzeć, wszystkich zachęcam do zapoznania się z tą książką. Żyjemy w biegu. Intensywnie i szybko. Coraz szybciej. Pragniemy żyć dostatnio i wygodnie. Kupujemy kolejny samochód, budujemy dom, zwiedzamy świat. Dbamy - nawet bardzo - o mieszkania, ogrody, różne rzeczy materialne i niematerialne. A o siebie ? Niekoniecznie, nie zawsze, nieregularnie i za mało... Dlaczego tak podchodzimy do siebie? Czy słuchamy głosu własnego organizmu, sygnałów, które każdego dnia wysyła? Bóle głowy, kłopoty z koncentracją, nadmierne zmęczenie, apatia, skłonność do częstych przeziębień lub inne dolegliwości towarzyszą nam już od wczesnych lat. Być może nawet nie zauważyliśmy, kiedy zachwiana została równowaga między pracą, aktywnością a odpoczynkiem, relaksem, okresami regeneracji. Czasami wydaje nam się, że jesteśmy niezniszczalni, że w naszym organizmie wszystko naprawi się samo, automatycznie. Aby nadążyć za innymi, musimy żyć coraz szybciej. Stale gdzieś pędzimy. Czy jednak nie pędzimy zbyt szybko? A gdyby tak zatrzymać się na chwilę i zadbać o siebie bardziej?
Aleksander Szaul Rozenfeld
Mój żydowski ojciec jest pełen sprzeczności i niesie w sobie paletę wszystkich kolorów i pełną gamę ich odcieni. Mój żydowski ojciec nie jest ani dobry ani zły – dla mnie najważniejsze jest, że go mam. Aleksander Rozenfeld, mój tata zmarł 03.03.2023 roku. Te wiersze są dla niego.
Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii
Mgr Inż. Aleksander Nowak
W tej publikacji chcę przedstawić czytelnikowi kilka sposobów na to, aby żyć lepiej i dłużej. Naprawdę nie wymaga to ani wielkich kosztów ani super wysiłku. Wystarczy niewiele zaangażowania, aby utrzymać się w formie. Staram się przybliżyć te metody i wytłumaczyć jak działają one na organizm z punktu widzenia fizjologii i biochemii. Tak, aby w przystępny dla czytelnika sposób przedstawić, co możemy zrobić dla siebie. Załączone tabele, schematy i wykresy mają ułatwić zrozumienie tematu i pomóc w wyborach dotyczących odchudzania. Na końcu rozdziałów umieściłem krótkie podsumowania, aby łatwiej zapamiętać najważniejsze zagadnienia. Umieszczony został również przykład jednego dnia, aby zobrazować jak powinny wyglądać przykładowa dieta i aktywność fizyczna. W ostatnim rozdziale przedstawione są również w formie zasad najważniejsze reguły dotyczące odchudzania. W tej publikacji chcę przedstawić czytelnikowi kilka sposobów na to, aby żyć lepiej i dłużej. Naprawdę nie wymaga to ani wielkich kosztów ani super wysiłku. Wystarczy niewiele zaangażowania, aby utrzymać się w formie. Staram się przybliżyć te metody i wytłumaczyć jak działają one na organizm z punktu widzenia fizjologii i biochemii. Tak, aby w przystępny dla czytelnika sposób przedstawić, co możemy zrobić dla siebie. Załączone tabele, schematy i wykresy mają ułatwić zrozumienie tematu i pomóc w wyborach dotyczących odchudzania. Na końcu rozdziałów umieściłem krótkie podsumowania, aby łatwiej zapamiętać najważniejsze zagadnienia. Umieszczony został również przykład jednego dnia, aby zobrazować jak powinny wyglądać przykładowa dieta i aktywność fizyczna. W ostatnim rozdziale przedstawione są również w formie zasad najważniejsze reguły dotyczące odchudzania.
Hanna Krugiełka
Nadzieja…. Nadzieja i wiara w lepsze jutro są tym czego wszyscy potrzebujemy, tym co pozwala żyć i budzić się rano z myślą, że warto wstać. Czasem trudno nam znaleźć w sobie choćby maleńkie ich zasoby. Utwory, które prezentuję są odzwierciedleniem różnych nastrojów i refleksji. Czasem mroczne, czasem prawie euforyczne. Tworzą kalejdoskop codzienności i tego co ona niesie. Przewijają się przez nie motywy marzeń i nadziei, które malują tytułowe odcienie. Myślę, że w tym tomiku znajdziecie Państwo odbicie własnych emocji, a może też nadzieję… Życzę miłej lektury! Hanna Krugiełka
Konrad Kaldyński
Neoport. Z lśniących, sięgających ponad chmury korporacyjnych wieżowców znakomicie widać niewiele niższe Verticale - potężne megabloki zamieszkane przez tych, którym się w życiu nie powiodło. W jednym z nich mieszka Tim, młody chłopak, który codzienne musi walczyć o przetrwanie. Nie ułatwia mu tego wszechobecna bieda i przestępczość, niejednokrotnie zmuszając go do postępowania według zasad środowiska, w którym się wychował. Z drugiej strony miasta, w korporacyjnym wieżowcu w Centrum pracuje Elysia - młoda analityczka bezpieczeństwa. Jej codziennością jest nieustanna korporacyjna bitwa. Podstęp, dwulicowość, zdrada, kariera i bezwzględne osiąganie celów jest jej zimną rzeczywistością, do której całkiem dobrze się dopasowała. Mimo, że Elysia i Tim pochodzą z całkowicie innych światów, mają coś wspólnego. Obydwoje zrobią wszystko, by osiągnąć swój cel. Wszystko się jednak komplikuje, gdy jedno z nich musi wejść w układ z korporacją, a drugie zejść do nizin społecznych. Odcienie Szarości to pełna akcji, cyberpunkowa powieść opowiadająca o uprzedzeniach, przyjaźni, zdradzie, determinacji, walce do samego końca i niespełnionych obietnicach. Nic nie jest czarno białe. Ulice Neoport wypełnione są odcieniami szarości.
Bogna Gliniecka
„Każde nasze doświadczenie jest dobre. Jeżeli się głębiej nad tym zastanowić, to wszystkie nasze spotkania, sytuacje, odczucia stanowiły kolejny krok do przodu na naszej drodze. Uczę się na nowo dawać szansę życiu, aby się działo. Żebym mógł więcej dostrzec, żeby moja perspektywa była szersza.” – Bogna Gliniecka (fragment książki „Odegrać Życie”). Bogna Gliniecka Urodzona 22.07.1965 w Katowicach. Z wykształcenia fotograf. Autor zdjęć do płyty zespołu Elektryczne Gitary "Kilerów Dwóch". Praca na planach filmowych u Andrzeja Wajdy Roberta Glińskiego Wojciecha Wójcika Izabeli Cywińskiej itd. Studia na kierunku filologia polska. Autor powieści "Mężczyzna..."
Adrianna Filimonowicz
Nie istnieje odejście bardziej ostateczne niż śmierć. Żadna moc nie jest w stanie sprawić, aby zmarli powrócili - jedynie moc literatury. W powieści Adrianny Filimonowicz wskutek pewnego przedziwnego zdarzenia takie powroty stają się możliwe. Ale choć zmarli nie przypominają w niczym hollywoodzkich zombie, to ani oni, ani ich bliscy nie są - wbrew początkowym nadziejom - zadowoleni z tej sytuacji. Trzeba pozwolić im ponownie odejść: uwolnić ich i siebie. Czy to się uda?
Odessa 2 maja 2014 Krwawy ślad "rosyjskiej wiosny"
Borys Tynka
Co naprawdę wydarzyło się w Odessie 2 maja 2014 roku? Czy dziesięć lat temu mieszkańcy Odessy zapobiegli wdrożeniu w życie donieckiego i ługańskiego scenariusza, który zakończył się wojną na wschodzie Ukrainy? Czy niewinne rzekomo osoby, które ukryły się w budynku Związków Zawodowych na Kulikowym Polu zostały spalone żywcem przez rozwścieczony tłum? Czy należy traktować te osoby jako zdrajców Ukrainy, separatystów i kolaborantów? Jak interpretować działania tych, którzy z dachu budynku Związków Zawodowych rzucali butelki z substancją zapalającą w kierunku proukraińskich aktywistów? Czy 2 maja 2014 roku na ulicach Odessy toczyła się wojna? Kto wydał rozkaz, aby 3 maja wysprzątać Plac Grecki, a tym samym usunąć wszelkie dowody, które mogłyby pomóc w toczącym się śledztwie? Dlaczego do budynku Związków Zawodowych mogły wchodzić postronne osoby przez kolejne tygodnie po pożarze? Z jakiego powodu w centrum miasta pojawił się samochód, za kierownicą którego siedział Witalij Budko przezwisko Bosman, który z broni palnej oddał kilkanaście strzałów w kierunku proukraińskich aktywistów? Ilu jeszcze strzelców znajdowało się w centrum miasta? Dlaczego w budynku Związków Zawodowych nie było wody? Dlaczego pierwszy wóz strażacki przyjechał na Kulikowe Pole po upływie kilkudziesięciu minut od pierwszego wezwania? Dlaczego postępowanie milicji tego dnia wzbudza tak ogromne wątpliwości? Książka ta z pewnością nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Wiele pytań bez odpowiedzi i tak pozostanie. 2 maja 2014 roku w Odessie zginęło 46 osób, dwie kolejne zmarły w szpitalu kilka dni później. Doszło do tragedii, która udaremniła wszelkie próby pokojowego rozwiązania konfliktu sprowokowanego przez Federację Rosyjską. Wojna, która toczy się obecnie jest ostatnią wojną o wolność, niepodległość i suwerenność Ukrainy.
Borys Tynka
Kod 4.5.0. w wojskowym żargonie oznacza: wszystko spokojnie. Książka „Odessa 4.5.0.” opowiada o życiu miasta w czasie wojny. W Odessie było cicho i spokojnie, ale tylko w porównaniu z innymi ukraińskimi miastami. Odessa nie była nigdy bombardowana tak jak Charków, Mariupol, Kijów czy Mikołajów. Było cicho i spokojnie, ale słowa te bardzo często autor książki wykorzystywał jako swoistą tarczę przed własnym strachem. Książka opowiada o nim ukazując wszystkie jego słabości i wady. Opowiada o człowieku, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie. Historia pierwszych trzech miesięcy spędzonych w Odessie po wybuchu wojny, to historia całego życia autora. Fragment książki: „23 lutego wysiadłem na peronie dworca kolejowego w Odessie. Wszystko co złe miało dopiero nadejść następnego ranka. Jeszcze o tym nie wiedziałem. Udzieliłem wywiadu dziennikarzom radia WNET. Nie wiedziałem, że od jutra będę tych wywiadów udzielać praktycznie codziennie. 24 lutego 2022 roku ukraińskie miasta obudziły się od wybuchów. Najeźdźca planował błyskawicznie podbić kraj. Ukraińcy, jak się później okaże bohatersko stawili opór. Kreml nie był w stanie zrealizować planu szybkiego zajęcia Ukrainy i dokonać zmiany władzy w kraju. Główną przeszkodą dla okupantów stała się jedność Ukraińców i Siły Zbrojne Ukrainy. Koszt tego oporu to tysiące ofiar wśród ludności cywilnej, zniszczone losy milionów Ukraińców, utrata bliskich, domów, mieszkań, utrata poprzedniego życia. To właśnie o tym jest ten dziennik. To jest również dziennik o polskich i ukraińskich wolontariuszach. To głównie im go poświęcam…”
Borys Tynka
Książka Odessa dla romantyków stanowi swoiste zaproszenie do odbycia spaceru po Odessie. Wypełniona jest bogatą treścią i miłością do miasta, które kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, a obecnie przyciąga swoją historią, mitami, legendami, anegdotami, pieśniami, specyfiką i kolorytem. Recenzje: Odessa posiada swoją niepowtarzalną atmosferę. Miłość do niej jest również swoja, unikatowa. Jako odesianka gratuluję autorowi, który potrafił przekształcić naszą niepowtarzalność w słowo pisane. Wspaniała i interesująca książka. Napisana z miłością do Odessy. - Svitlana Zaitseva-Velykodna - odesianka, prezes Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie – Odessa dla romantyków to książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Autor bardzo osobiście i emocjonalnie opisuje to niezwykłe czarnomorskie miasto. Zdecydowanie warto, wraz z autorem wybrać się na spacer po tym niezwykłym zakątku świata, w którym przebywali m.in. Julian Ursyn Niemcewicz, Józef Ignacy Kraszewski czy Adam Mickiewicz. - Tomasz Róg - dziennikarz, twórca serwisu internetowego licznikgeigera.pl -
Agnieszka Białomazur
W wyniku nagłej zmiany bohater uczy się odpowiedniego podejścia do nieprzewidzianych zdarzeń. Wkrótce odkrywa szereg możliwości, dzięki którym przyszłość zapowiada się znacznie korzystniej.
Andrzej Kraczla
Spodobała Ci się niezwykła kobieta. Podczas flirtu powiedziała: „Mam męża”. Zaskoczyło Cię to! Wciąż jednak pragniesz ją uwieść, tylko nie wiesz jak. Próbowałeś już wszystkiego, ale nadaremno. Wiesz, że byłbyś wspaniałym kochankiem. Problem w tym, że ona jeszcze tego nie wie… Odkryjesz sekrety romansów z zajętymi kobietami. Dowiesz się, dlaczego zdradzają, czego szukają i jak im to dać. Paradoksalnie wiedza zawarta w środku to również najlepsza recepta na uniknięcie zdrady. To prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna książka ostatniej dekady! Żadna zdrada nie jest przypadkowa. Jest efektem braku zaspokojenia potrzeb w związku. Andrzej w drastyczny sposób pokazuje, jak doprowadzić do zdrady lub jej uniknąć. Tomasz Markowski psycholog, ekspert komunikacji Andrzej Kraczla Kiedyś był pantoflem, co zrujnowało jego życie zarówno prywatne, jak i biznesowe. Wtedy podjął decyzję, że nie ustanie, dopóki nie zrozumie zasad, na jakich opierają się relacje damsko-męskie. Po latach zdobywania wiedzy, ponad tysiącu szczerych rozmów oraz poprzez liczne relacje z kobietami odkrył powtarzające się schematy zachowań, które definiują związek kobiety i mężczyzny. Kiedyś totalnie nie radził sobie w relacjach z kobietami, a po gruntownej zmianie swojego podejścia i zachowania przestał mieć jakiekolwiek problemy w tej kwestii. Dzieli się wyłącznie wiedzą, którą przetestował na sobie i stosuje z powodzeniem od lat. Jednocześnie osiągnięcie spokoju na tym polu pozwoliło mu rozwinąć skrzydła w biznesie. Jest współwłaścicielem kilku firm, a to nie koniec jego ambicji. Pracuje z pasji, nie z obowiązku, czego życzy każdemu bez wyjątku. Wierzy, że związek to gra zespołowa o ustalonych zasadach i rolach do odegrania przez każdego z partnerów.
Odradzanie się kultury słowiańskiej w Polsce
Piotr Gulak
Po latach zapomnienia rodzima słowiańska wiara przeżywa swój renesans. Nie jest to jednak tendencja wyłącznie polska, gdyż wzrost zainteresowania religiami pogańskimi (etnicznymi) i neopogańskimi odnotowywany jest w wielu krajach europejskich. Współcześnie do najaktywniejszych formacji neopogańskich w Polsce zaliczamy: Rodzimą Wiarę (dawniej Zrzeszenie Rodzimej Wiary) oraz Rodzimy Kościół Polski. Ruchy te wpisane są do rejestru kościołów i związków wyznaniowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto istnieją również stowarzyszenia, organizacje oraz różnego typu inicjatywy kulturalne o takim profilu, przykładem może być tutaj Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury Niklot.Związki rodzimowiercze otwarcie odwołują się do tradycji i obrzędowości słowiańskiej. Owe zrzeszenia zwracają się ku naturze, charakteryzują się synkretyzmem, odrzucają nauki kościoła i odwołują się do dawnych prasłowiańskich wierzeń, w celu odtworzenia starych rytuałów i nie jest to bynajmniej żaden eskapizm czy krok wstecz. Chodzi tu o poszerzenie świadomości, o nowe hellenistyczne widzenie piękna otaczającego nas świata, o nową duchowość, która utraciła swoją czystość w obecnym świecie. Badanie wierzeń naszych przodków nie jest zadaniem łatwym. Chrystianizacja bezpowrotnie zniszczyła sporą część dawnych tradycji, lecz większość zwyczajów przetrwało do naszych czasów w kulturze ludowej. Widoczny współcześnie renesans rodzimej słowiańskiej wiary, zawdzięczamy ciężkiej pracy wielu badaczy. To dzięki nim możliwe jest dzisiaj odtworzenie nie tylko schematu kluczowych świąt i obrzędów, ale w dużym stopniu także symboliki tak ważnej dla rytuałów i odczytania ich pierwotnego znaczenia.Praca opiera się na publikacjach książkowych, archiwalnych, czasopismach i stronach internetowych. Wysoce przydatnymi i niezbędnymi do napisania niniejszej książki były: przedwojenne pismo Zadruga, Zeszyty Naukowe UJ, Studia Religiologia, książki znanych naukowców, archeologów, badaczy takich jak: A. Gieysztor, B. Grott, J. Majchrowski, L. Pełka, a w szczególności dzisiejsze opracowania, na podstawie których bazują zrzeszenia neopogańskie.Wersja papierowa do kupienia w wydawnictwie e-bookowo
Odwaga krytycznego myślenia. W poszukiwaniu sensu życia
Leszek Figurski, Irena T. Ciszewska
Przez wiele wieków pytanie o celowość ludzkiej egzystencji stanowiło przedmiot rozważań filozofów, mędrców i przeciętnych ludzi. Już Sokrates powiedział: „Nieprzemyślane życie nie ma żadnej wartości”. Autorzy zwracają uwagę na sytuację, w jakiej znalazł się człowiek XXI wieku, żyjący w ogromnym chaosie, kryzysie wszelkich wartości. „Człowiek nowoczesny” niemalże na co dzień przeciwstawiający się życiowym trudnościom, cierpieniom, stratom, bezustannie szuka sensu życia. Obecne czasy to ucieczka od rozumnego i głębszego myślenia z zaniechaniem szukania odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące celu ludzkiej egzystencji. Coraz bardziej szerzy się postawa rezygnacji, pasywności i brak odwagi szukania prawdy. Starzejący się samotny, opuszczony nawet przez najbliższe osoby człowiek popada w depresję, która może prowadzić nawet do samobójstwa. Wobec zbliżającej się śmierci nasila się niepokój i konieczność odpowiedzi na pytanie, czy życie w ogóle ma sens czy jest po prostu absurdalną tragedią nicości. Leszek Figurski Leszek Figurski, M.A., Th.L, Ph.D otrzymał doktorat z filozofii na Fordham University, New York. Uczył filozofii i teologii na wielu uczelniach w USA a obecnie prowadzi wykłady w St. Peter’s University. New Jersey. Specjalizuje się w metafizyce i logice symbolicznej. Irena T. Ciszewska Dr. Irena T. Ciszewska współautorka. Ukończyła studia z filozofii i psychologii na Fordham University Lincoln Center w Nowym Jorku oraz prawo na CUNY (City University of New York).
Odważ się żyć - Potęga bezwysiłkowej motywacji
Dawid Piątkowski
Pragniemy osiągać niesamowite rzeczy, wieść życie marzeń i być szczęśliwi. Dla większości ludzi to coś nierealnego. Ograniczeni przez brak wiedzy i strach, są więzieni w murach niepewności, które sami zbudowali. Pogrążeni we śnie, jednak wciąż żywi. Nieświadomi faktu, że skrywają w sercach najpotężniejszą moc w całym wszechświecie – siłę woli. Walczymy, by się przebudzić i żyć bez ograniczeń Nasza wewnętrzna siła nie pochodzi z wygrywania. To nasze zmagania i przeciwności losu budują charakter. Kiedy przechodzimy przez trudności życiowe i świadomie decydujemy, że się nie poddamy, pokazujemy, kim tak naprawdę jesteśmy. Walczymy, by się przebudzić i żyć bez ograniczeń. To jest nasz cel. Odkryj sekrety niezachwianej motywacji najwybitniejszych i stań się niezwyciężony. Świadomie wzniecaj, potęguj i przejmij władzę nad ochotą do działania. Samokontrola otworzy drzwi do realizacji najambitniejszych wizji. To, o czym inni tylko marzą, będzie w zasięgu Twojej ręki.
Odważ się żyć. Potęga bezwysiłkowej motywacji
Dawid Piątkowski
Pragniemy osiągać niesamowite rzeczy, wieść życie marzeń i być szczęśliwi. Dla większości ludzi to coś nierealnego. Ograniczeni przez brak wiedzy i strach, są więzieni w murach niepewności, które sami zbudowali. Pogrążeni we śnie, jednak wciąż żywi. Nieświadomi faktu, że skrywają w sercach najpotężniejszą moc w całym wszechświecie – siłę woli. Walczymy, by się przebudzić i żyć bez ograniczeń Nasza wewnętrzna siła nie pochodzi z wygrywania. To nasze zmagania i przeciwności losu budują charakter. Kiedy przechodzimy przez trudności życiowe i świadomie decydujemy, że się nie poddamy, pokazujemy, kim tak naprawdę jesteśmy. Walczymy, by się przebudzić i żyć bez ograniczeń. To jest nasz cel. Odkryj sekrety niezachwianej motywacji najwybitniejszych i stań się niezwyciężony. Świadomie wzniecaj, potęguj i przejmij władzę nad ochotą do działania. Samokontrola otworzy drzwi do realizacji najambitniejszych wizji. To, o czym inni tylko marzą, będzie w zasięgu Twojej ręki. O czym jest ta książka? Wiedza w tej książce została oparta na trzech solidnych fundamentach. Przedstawia ona źródła motywacji najwybitniejszych ludzi w dziejach historii. Połączone zostały obszary szeroko rozumianego sukcesu i rozwoju osobistego. Opisane autorskie techniki wskrzeszania, potęgowania i panowania nad motywacją zostały opracowane podczas wieloletniej analizy najwybitniejszych ludzi ze świata biznesu, sztuki, nauki i sportu. Łącząc te obszary, zrodziła się idea bezwysiłkowej i niezachwianej motywacji. Problemem większości ludzi jest brak wewnętrznej siły do działania. Gdy nasze ciało ma niski poziom energetyczny, niemożliwe staje się pokonywanie trudności, wytrwałość w postanowieniach, a nawet chęć do życia. Osoby, które posiadają mało energii życiowej, nie są w stanie przełamać strachu, niepewności i poczucia wstydu. Dlatego nie działają wcale lub szybko się poddają, nie doprowadzając spraw do końca. Gdy jesteśmy chorzy, ciało zmusza nas do odpoczynku. Stajemy się rozdrażnieni, powolni, otępiali. W takim stanie nierealne jest podejmowanie wyzwań, pokonywanie własnych słabości czy ryzykowanie. Osłabiony organizm wycofuje się z trudniejszych aktywności. Na trochę wyższym poziomie energetycznym znajdują się przeciętni zdrowi ludzie. Mają więcej energii od chorych, ale również znacznie mniej od przebojowych osób. Naładowanie wewnętrznej baterii jest kluczowe, by wystartować, móc zrobić pierwszy krok. Niższe pokłady energetyczne są prowokowane także przez umysł. Gdy mamy dużo negatywnych myśli, żyjemy przeszłością, jesteśmy negatywni w teraźniejszości i zamartwiamy się o przyszłość, wtedy osłabia się nasza życiowa bateria. By pokonać autodestrukcyjne myśli, emocje i nawyki, trzeba zidentyfikować przyczyny, a następnie z premedytacją usunąć je z umysłu. To pozwoli otworzyć drzwi do silnej osobowości. Gdy nasze ciała i umysły staną się gotowe do działania, czas przystąpić do finalnego kroku. Odkryć, co nas napędza do działania. W zależności od tego, w jakim punkcie się znajdujemy, motywują nas różne rzeczy. Osoby na niskim poziomie świadomości czerpią siłę z udowadniania innym, że są lepsi, ładniejsi i fajniejsi. To najprymitywniejsza forma motywacji. Strach może wydawać się negatywną formą motywacji, ale na niektórych ludzi działa tylko taka forma. Samorealizacja jest jednym z najsilniejszych bodźców, jednak dalej wymaga dużej wewnętrznej siły, by utrzymać ją długoterminowo. Stale się ucząc i doskonaląc, możemy wznieść się na wyżyny ludzkich możliwości. Do świata, gdzie pracuje się po dwadzieścia godzin na dobę i nie sprawia to żadnego wysiłku. Wydawać się to może absurdalne, ale jest całkowicie możliwe i co ważniejsze – osiągalne dla każdego. Motywacja staje się bezwysiłkowa, gdy przestajemy egoistycznie podchodzić do życia. Czego się nauczysz? Podniesiesz energię życiową – będziesz bardziej energiczny, szczęśliwszy i gotów do działania. Staniesz się niezwyciężony – zidentyfikujesz i z premedytacją wyrwiesz ze swojego umysłu chwasty, które Cię osłabiały. Pozwoli to z łatwością pokonywać strach, przeciwności i trudności życiowe. Zbudujesz niezachwianą i bezwysiłkową motywację – odkryjesz, co napędza najwybitniejszych ludzi do działania. Wybierzesz motywację idealnie pasującą do Ciebie.