Wydawca: Książnica

Oficyna założona w Katowicach w 1990 r. W 2005 r. weszła w skład Grupy Wydawniczej Publicat S.A. Od ponad 20 lat istnienia kojarzona jest z najważniejszymi nazwiskami literatury światowej, a łączny nakład sprzedanych przez nią książek przekroczył osiem milionów egzemplarzy.

Po przyłączeniu do Grupy Wydawniczej Publicat S.A. Książnica umocniła swoją pozycję w sektorze literatury popularnej i ponad dwukrotnie zwiększyła swoją produkcję. Jej nakładem ukazały się powieści romantyczne dla młodych i niezależnych kobiet takich autorek jak Nora Roberts czy Barbara Wood, Luanne Rice. Szczególnym zainteresowaniem czytelników cieszy się też stale wzbogacana oferta z zakresu beletrystyki historycznej z Philippą Gregory, Miką Waltarim i Peterem Berlingiem na czele.

Dopełnieniem całości programu wydawniczego Książnicy są powieści sensacyjne, bestsellerowe thrillery i horrory oraz książki z gatunku fantastyki. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się utwory m.in. Jamesa Herberta, Roberta Masello, Anne i Todda McCaffreyów, Ursuli Kroeber Le Guin.

Owoc granatu (Tom 4). Owoc granatu. Powroty

Maria Paszyńska

Karma (Tom 1). Odważne i romantyczne

Malwina Chojnacka

Wendyjska Winnica (Tom 2). Winne miasto

Zofia Mąkosa

Czterdzieści plus

Katarzyna Kostołowska

Owoc granatu (Tom 2). Owoc granatu. Kraina snów

Maria Paszyńska

Czterdzieści minus

Katarzyna Kostołowska

Narzeczona z getta

Sabina Waszut

Owoc granatu (tom 3). Owoc granatu. Świat w płomieniach

Maria Paszyńska