Publisher: Saga Egmont

2273
Loading...
AUDIOBOOK

Krwawy bursztyn (#2)

Marek Boszko-Rudnicki

Rosyjska kopalnia, badania KGB i podejrzane zaginięcia. Podczas prowadzenia wykopalisk w obwodzie kaliningradzkim ginie profesor Kasjanow. Choć wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek, wkrótce na miejscu pojawiają się przedstawiciele różnych służb specjalnych. Tymczasem naukowcy odkrywają, że dawna kopalnia bursztynów nosi ślady współczesnej ingerencji, a na jej dolnym poziomie znajduje się laboratorium KGB z okresu powojennego. Kolejne tajemnicze zaginięcia sprawiają, że atmosfera zaczyna się zagęszczać, a coś, co uważano do tej pory jedynie za archeologiczną ciekawostkę, staje się zarzewiem konfliktu politycznego na skalę międzynarodową Co tak naprawdę ukrywają Rosjanie? Z kim współpracują tutejsi przemytnicy bursztynu? Jedno jest pewne komuś bardzo zależy na tym, by prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego Krwawy bursztyn to kolejna, po Szponach diabła, część serii, w której głównym bohaterem jest dziennikarz Peter wmanipulowany w rozgrywki tajnych służb. Marek Boszko-Rudnicki - dziennikarz i redaktor kilku tytułów prasowych, laureat nagród dziennikarskich SDP, SDRP oraz BBC. Z wykształcenia informatyk, pasjonat historii, paleoastronautyki i gór. Autor wielu publikacji dotyczących tajemnic historii i odkryć z pogranicza nauki nieakademickiej.

2274
Loading...
AUDIOBOOK

Krwawy Romeo (#2)

Agata Rączka

Intryga, która może zabić. Zemsta, która może pochłonąć. Verz Revenge, wybitna nastoletnia agentka Scotland Yardu, przeżyła spotkanie z kanałową bestią. Choć jeszcze nie wróciła do pełni sił, wraz z enigmatycznym hrabią von Gorzem ponownie wkracza w labirynt intryg, by powstrzymać serię brutalnych morderstw. Jej plan jest ryzykowny, a cena może być najwyższa. Czy młoda agentka, opętana żądzą odwetu, zdoła schwytać mordercę, zanim sama stanie się ofiarą? Agata Rączka autorka książek historycznych i fantasy. Debiutowała w wieku 14 lat samodzielnie zilustrowaną powieścią Anioły upadają pierwsze.

2275
Loading...
AUDIOBOOK

Kryminalne opowiadanie z Trójmiastem w tle. Księżniczki

Nina Igielska

Gdańska policja od kilku lat bezskutecznie poszukuje porywacza małych dziewczynek trzy zostały znalezione martwe, dwie zaginęły. Porwanie szóstej aktywuje działania służb w śledztwie uczestniczy policyjny doradca, Warecki. Opowiadanie nagrodzone w ramach konkursu "Kryminalne opowiadanie z Trójmiastem w tle"

2276
Loading...
AUDIOBOOK

Kryminalne opowiadanie z Trójmiastem w tle. Trupi dyżur

Agnieszka Graca

Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety, sekcja zwłok wykazała, że ofiara była we wczesnej ciąży. Prokurator, która prowadzi dochodzenie, przesłuchuje najbliższe otoczenie zamordowanej. Rozmawia z jej mężem, kochankiem i przyjaciółką. Opowiadanie nagrodzone w ramach konkursu "Kryminalne opowiadanie z Trójmiastem w tle"

2277
Loading...
AUDIOBOOK

Kryminał tango

K. S. Rutkowski

Jedenaście krótkich opowiadań, które pokażą Ci, jak wygląda życie za kratami. To opowieści o ludziach, którzy z różnych powodów znaleźli się za więziennym murem. Każdy dzień ma wyznaczony rytm, ale nie oznacza to, że nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Opowiadania odsłaniają brutalne kulisy więziennych układów, metody karania osadzonych i codzienne życie, które odbiega od naszych wyobrażeń. Kryminał tano" to przykład mocnej literatury, która zostaje z czytelnikiem jeszcze długo po zakończeniu lektury.

2278
Loading...
EBOOK

Kryminał tango

K. S. Rutkowski

Jedenaście krótkich opowiadań, które pokażą Ci, jak wygląda życie za kratami. To opowieści o ludziach, którzy z różnych powodów znaleźli się za więziennym murem. Każdy dzień ma wyznaczony rytm, ale nie oznacza to, że nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Opowiadania odsłaniają brutalne kulisy więziennych układów, metody karania osadzonych i codzienne życie, które odbiega od naszych wyobrażeń. Kryminał tano" to przykład mocnej literatury, która zostaje z czytelnikiem jeszcze długo po zakończeniu lektury.

2279
Loading...
EBOOK

Kryptonim "Paderewski". Tajemnice ostatnich lat Mistrza

Maciej Patkowski

Maciej Patkowski przedstawia ostatnie lata życia niezwykłego Polaka Ignacego Jana Paderewskiego. Wybitny kompozytor, pianista, a do tego poliglota, retoryk, polityk i biznesman, który wszystkie swoje talenty i ciężką pracę wykorzystywał do pomocy ojczyźnie. Nagły wyjazd Paderewskiego do Ameryki budzi wiele pytań. Czy Hitler planował wykorzystać Paderewskiego w celu podporządkowania sobie Polaków? Na co chorował kompozytor i jak doszło do tego, że spoczął z honorami na amerykańskim cmentarzu wojskowym? Patkowski trzyma czytelnika w napięciu, powoli uchylając rąbka kolejnych tajemnic.

2280
Loading...
EBOOK

Kryptonim POSEN (#1)

Piotr Bojarski

Jeśli Polska w trakcie II wojny światowej sprzymierzyła się z Niemcami i ochroniła Europę przed sowiecką inwazją, to znaczy, że ludziom żyje się tu beztrosko? 1 sierpnia 1944 r. W Warszawie, zamiast dźwięku syren alarmowych, słychać radosne przygotowania do defilady z okazji zwycięstwa Polski i Niemiec nad Rosjanami. Tymczasem w Poznaniu w brutalnych okolicznościach ginie najlepszy agent polskiego wywiadu. Komisarz Zbigniew Kaczmarek wraz z kuzynem, oficerem polskiej armii, kapitanem Janem Krzepkim, rozpoczynają śledztwo. Wszystko wskazuje na to, że stosunki sojusznicze Polski z III Rzeszą są bardziej zawiłe, niż wynikałoby z oficjalnych deklaracji. Pozycja obowiązkowa dla fanów kryminału retro spod znaku Marka Krajewskiego. Komisarz Kaczmarek A gdyby tak w historii Polski nigdy nie doszło do wydarzeń z września 1939 roku? Taki scenariusz rozwija Piotr Bojarski w swojej serii kryminałów retro. Rok 1944. Polska armia ramię w ramię z Wehrmachtem pokonała Moskali. Przez Warszawę przetacza się defilada zwycięzców, ale czy III Rzesza jest godnym zaufania sojusznikiem? Na terenach Polski dochodzi do aktów przemocy. O porządek w mieście Poznań walczy as tamtejszej policji - komisarz Zbigniew Kaczmarek. Piotr Bojarski (ur. 1970) - polski pisarz, historyk, reporter, autor powieści historycznych i kryminalnych. Twórca kryminałów retro rozgrywających się w międzywojennym Poznaniu, których głównym bohaterem jest komisarz Zbigniew Kaczmarek. Do jego najsłynniejszych książek należą . "Coraz ciemniej w Wartheland" i "Juni". Od marca 2021 r. kierownik Centrum Szyfrów Enigma.