Helion


Szczegóły ebooka

 
Psychodietetyka, czyli jak wyjść z błędnego koła odchudzania

Psychodietetyka, czyli jak wyjść z błędnego koła odchudzania


Przeczytaj wywiad z autorką! >>

Kolejna dieta za tobą i zero rezultatów? Dietetyczka mówi o wpływie psychiki na odchudzanie >>

Zobacz videorecenzję! >>

Wywiad z Karoliną Gruszecką >>


Oto jedyna książka o diecie, którą musisz przeczytać

Kochana! Przyznaj, ile razy w życiu przechodziłaś na dietę odchudzającą? Albo chociaż o niej myślałaś? Jak często zadręczasz się z powodu kilogramów, które Twoim zdaniem są naddatkowe, zbędne i powinny zniknąć? Teraz, natychmiast albo po tygodniu, miesiącu, roku odmawiania sobie ulubionego jedzenia i zastępowania go wstrętnym "karton-gipsem", który podobno jest fit... Tak to niestety nie działa. Dieta polegająca na wiecznych wyrzeczeniach prowadzi do błędnego koła nieskutecznego odchudzania. Opuść ten nieszczęsny krąg i zastosuj zamiast niej system żywienia, który przyniesie rezultaty, a jednocześnie sprawi Ci przyjemność!

Poradnik, który przygotowała dla Ciebie Karolina Gruszecka, dietetyczka, instruktorka fitness i trenerka personalna, stanowi zbiór konkretnych, życiowych i przede wszystkim skutecznych rad. Autorka bazuje na własnym doświadczeniu czerpanym z indywidualnej pracy z pacjentkami oraz na wiedzy z zakresu psychodietetyki. Po przeczytaniu książki zrozumiesz, że wcale nie potrzebujesz pomocy sztabu dietetyków, trenerów i coachów. Siła tkwi w Tobie - nawet bez wsparcia otoczenia jesteś w stanie osiągnąć swój cel. Jeśli pragniesz wyjść z błędnego koła odchudzania, lepiej radzić sobie ze stresem, skończyć z ciągłym podjadaniem, odzyskać zdrowy stosunek do jedzenia, uwierzyć w siebie i pozbyć się kompleksów - tu znajdziesz potrzebne do tego narzędzia. Przekonaj się, że możesz cieszyć się wymarzoną sylwetką bez rezygnowania ze wszystkich przyjemności!

Ruszamy?

Dlaczego jedna książka o psychodietetyce ma zmienić Twoje życie? (8)
Zapraszam Cię do niezwykle ciekawego świata psychodietetyki. Przekonasz się, jak wielką potęgę ma Twój umysł. Ta wiedza zmieniła nie tylko mój stosunek do odżywiania, ale także do życia. Proste rozwiązania, do których zachęcam, pomogły setkom moich pacjentów. Pomogą i Tobie.

Wprowadzenie, czyli jak najlepiej korzystać z tej książki (13)
Najlepsze efekty osiągniesz po dokładnym przeczytaniu książki i wykonaniu wszystkich ćwiczeń. Jest ich sporo, bo stawiam na praktykę i lubię dawać gotowe narzędzia. W końcu samo czytanie jeszcze nikomu nie pomogło!

Poznaj mnie (15)
Oto moja historia - o spełnianiu marzeń i... słuchaniu głosu serca. Droga, która nie zawsze była usłana różami. Ale gwarantuję, że historia ma happy end!

Myślenie dychotomiczne - wszystko albo nic! (25)
Czym jest myślenie dychotomiczne, dlaczego sabotuje Twoją drogę do szczupłej sylwetki i jak je wyeliminować. Plus zadanie, które sprawi, że zmienisz tory swojego myślenia. W końcu wszystko zaczyna się w głowie, ale musisz wiedzieć, jak z nią pracować!

Podjadanie (31)
Pięć prostych i skutecznych strategii, które pomogły nie tylko mnie, lecz także wielu moim pacjentkom. Dwadzieścia propozycji na zdrowe przekąski oraz... japoński sekret szczupłości hara hachi bun. I jeszcze - jak odróżniać głód od zachcianki, czyli skala głodu. Naczytasz się do syta!

Myśl jak osoba szczupła (45)
Czy wiesz, jaką moc mają myśli sabotujące, a jaką wspierające? Ogromną! Pokażę Ci, jak uwolnić się od wyrzutów sumienia związanych z jedzeniem i przestać się karać. Nauczysz się także wzmacniać "mięsień" silnej woli, a nie uległości.

Nie zaczynaj, jeśli nie jesteś gotowa (55)
Nowy jadłospis zawsze oznacza zmianę. Jednak zanim zaczniesz, odpowiedz sobie szczerze... czy jesteś na nią gotowa. Pomoże Ci w tym znajomość etapów procesu zmiany.

Słuchanie organizmu - czyli jak przestać być niewolniczką diet (67)
Powiem Ci, w jaki sposób zyskać poczucie wolności - od nakazów, zakazów, restrykcji, wykańczających diet i poczucia winy. Pomogę Ci stworzyć listę tego, co ułatwia i utrudnia wsłuchiwanie się w swój organizm. Może chcesz poznać moje ćwiczenie body scan?

Jak być swoim własnym trenerem i dietetykiem? (73)
Dzięki samoregulacji poradzisz sobie bez pomocy specjalisty. Czy wiesz, od czego zacząć, aby skutecznie się kontrolować? Poznaj zasadę trzech kroków. Pomocny okaże się również odpowiednio prowadzony dzienniczek żywieniowy.

Cel to zbyt mało - czego jeszcze potrzebujesz? (85)
Podpowiem Ci, jak zaprogramować swój mózg na odchudzanie. Słyszałaś kiedyś o implementacji intencji? Poznaj dwa skuteczne narzędzia - są nimi analiza ryzyka oraz karta korzyści.

Zdrowy rozsądek i balans. Jak to osiągnąć? (95)
Istnieje cienka granica między zdrowym stylem życia a ortoreksją. Czy przestrzeganie diety może być przyczyną choroby? Zdecydowanie tak. Kiedy trzeba wzmóc czujność, jakie są konsekwencje ortoreksji, gdzie szukać pomocy? Zastosuj zasadę 90/10.

Odraczaj gratyfikację (103)
Chwila przyjemności tu i teraz brzmi zwykle bardziej zachęcająco niż systematyczna praca, która dopiero po czasie przyniesie efekt. Powoduje to, że proces odchudzania jest znacznie utrudniony. Dlatego proponuję Ci praktykowanie odraczania gratyfikacji.

Jedyna, najlepsza na świecie dieta - ona istnieje! (109)
Dieta ma być dla Ciebie, a nie Ty dla diety. Podpowiem Ci, w jaki sposób dostosować to, co jesz i ile jesz, do własnych potrzeb. Dzięki temu zaczniesz podejmować dobre decyzje. Zdrowie na pierwszym miejscu!

Dojdź do sedna problemu ze zmianą (rozpracuj pętle nawyków) (131)
Od czego zacząć? Określ bodziec, zwyczaj i nagrodę. Dowiedz się, jak skutecznie zastąpić stary nawyk zdrowszym. Pomogą Ci przykładowe case study z gabinetu psychodietetyka.

Uzależnienie od jedzenia (143)
Czy znasz pojęcia wewnątrzsterowność i zewnątrzsterowność? Refleksja nad własnym myśleniem, a nawet używanymi przez siebie słowami (!) jest skutecznym sposobem na to, aby wykształcić w sobie wewnętrzne poczucie kontroli. A przez to dużo łatwiej będzie Ci osiągnąć cel.

Jedzenie, które nie wynika z poczucia głodu (157)
Zasada mindfull eating, czyli uważnego jedzenia. Dlaczego jest tak ważna? Dlaczego nie można jej pomijać? Przekonaj się sama...

Odchudzanie a rodzina (163)
Co zrobić, jeśli czujesz potrzebę wsparcia ze strony najbliższych? Jak rozmawiać o tym z partnerem? Ważne są początki, czyli jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe u najmłodszych.

Jak okiełznać stres? (177)
Czy znasz główną przyczynę nadmiernego jedzenia? Może tylko się domyślasz, co nią jest? Tak, naprawdę warto nauczyć się odpowiedniego zarządzania stresem. Poznaj najskuteczniejsze metody.

Wyłącz wewnętrznego krytyka (201)
Nieustannie dopadają Cię negatywne myśli? To wewnętrzny krytyk. Podpowiem Ci, jak się z nim rozprawić! I jeszcze jedno - kochaj siebie tu i teraz, a zobaczysz cuda.

Jak... pokochać swoje ciało? (209)
Naprawdę możesz zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem. Pomogą Ci w tym moje doświadczenia. Czy chciałabyś ćwiczyć z miłości do swojego ciała, a nie z nienawiści?

Na zakończenie (221)
Nie traktuj tego wszystkiego jak sprintu. To maraton, który ma być dla Ciebie czystą przyjemnością - tylko wtedy osiągniesz wymarzone efekty! To, jak zakończy się ta historia, zależy od jednej osoby. Od Ciebie :)