Wydawca: Sensus

Sensus (psychologia) – poradniki popularno-naukowe poruszające kwestie sfery emocjonalnej, rozwoju osobowości, samoświadomości i motywacji. Sensus specjalizuje się w publikacjach mówiących o tym, jak pracować nad sobą, radzić sobie ze stresem czy tworzyć zdrowe relację. Wydawnictwo w swoich książkach dostarcza również wiedzę na temat tego, jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie.

W swoich zasobach Sensus posiada także książki o jodze, minfulness, rodzicielstwie, a także tytuły dedykowane dzieciom. Do najbardziej popularnych dziecięcych publikacji należą książki z serii o Pinku, jak np. „Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też” autorstwa Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry czy „Trening superkreatywności dla dzieci” Pauliny Mechło i Olgi Geppert.

Wśród bestsellerów, znajdują się tytuły napisane przez Macieja Wielobóba, Sylwie Sitkowską, Jarosława Gibasa, Agnieszkę Kozak, Roberta Greene, Petera Hollinsa, dr Katarzynę Czyż czy Sylwię Kocoń. Wydawnictwo Sensus wchodzi w skład Grupy Wydawniczej Helion, do której należą następujące wydawnictwa : Helion, Ebookpoint, Editio, Videopoint, Sensus, Dla Bystrzaków, Bezdroża, BeYa i Czytalisek.

Tytuły Sensus dedykowane są osobom chcącym zgłębić funkcjonowanie ludzkiej psychiki, zarówno osób dorosłych jak dzieci i młodzieży.

Dziennik dobrego życia

Magdalena Czmochowska, Karolina Nawój

Bądź sobą. Autentyczność jest w cenie

Mike Robbins

101 pomysłów na randkę

Krzysztof Król

Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna

Maciej Żbik, Renata Arendt-Dziurdzikowska, Magdalena Chmielewska

Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach. Wydanie II rozszerzone

Renata Mazurowska, Paweł Droździak

Autohipnoza - bliskie spotkania z samym sobą

Piotr Matejuk

Dziecko w sieci

Bartosz Danowski, Alicja Krupińska

Mantra ciszy. 7 reguł duchowej ścieżki

Jarosław Gibas