Kryminał

Morderstwa, porwania, zagadki, śledztwa. Tematyka kryminalna ma w sobie coś fascynującego, co przyciąga Czytelników. Jeśli lubisz wartką akcję i książki, w których dużo się dzieje, w tej kategorii znajdziesz najciekawsze kryminały i powieści sensacyjne. Szukaj trzymających w napięciu książek w księgarni Ebookpoint - czekają na Ciebie kryminały w formie ebooków w formatach PDF, MOBI lub ePUB lub audiobooków mp3.

1201
Ładowanie...
EBOOK

Łowy: 10 trzymających w napięciu opowiadań erotycznych

B. J. Hermansson, SheWolf, Annah Viki M.,...

"Co tu robisz? zapytał, chociaż miał ochotę potrząsnąć nią i krzyczeć. Miał też ochotę rzucić ją na łóżko. Chcę cię zatrudnić. Nie. Minął ją i wszedł do domu, chciał trzasnąć drzwiami, ale zamiast tego trzymał je, czekając, aż Tajfun wejdzie. Weszła i ona. Była inna niż wcześniej, wydawała się dojrzalsza, a gdy ściągnęła płaszcz, wciągnął z sykiem powietrze. Pod płaszczem była naga". Porwana dziewczyna, wichura i niebezpieczny mężczyzna. Córka Oligarchy to sensacyjna historia spotkania dwójki ludzi w sytuacji, w której jedno jest pewne: ktoś zginie. Anastazja może wygląda na niewinną dziewczynę, którą trzeba ratować z opresji, ale czy córka multimilionera słynącego z ciemnych interesów może być niewinna? Jacek próbuje ułożyć sobie życie na nowo, z dala od świata przemocy, w którym żył niegdyś. Jednak czasami wybory nie są takie oczywiste, i gdy w środku lasu wpada na niego pobita i ścigana kobieta będzie musiał zabijać, aby ją uratować. Niebezpieczni mężczyźni z mroczną przeszłością i tajemnicze femme fatale, które potrafią zachować zimną krew w najtrudniejszej sytuacji. Detektywi, kryminaliści, łowczynie i ich ofiary... ale czy na pewno są one tak bezradne, na jakie wyglądają? Gdy spotkają się dwie nietuzinkowe, charyzmatyczne osobowości, powietrze między nimi aż iskrzy od erotycznego napięcia. Ich relacja jest pełna namiętności, ale często również toksyczna. Romans tych dwojga jest jak zaproszenie do piekła. Wchodzisz wyłącznie na własne ryzyko, bo po przekroczeniu tej bramy nic już nie będzie takie samo. W skład zbioru wchodzi 10 opowiadań przesyconych mrocznym erotyzmem, z domieszką kryminału i thrillera. Dla miłośników i miłośniczek mocnych wrażeń! Robota do zrobienia Łowy Córka oligarchy Sherlock Holmes i sprawa niedojrzałych czereśni Niemożliwość pożegnań Wieczne róże: Tajemniczy ogrodnik Zaginiona dziewczyna Velvet Niebezpieczne uzależnienie Wieczorny spacer Opowiadania zostały napisane przez następujące autorki i autorów LUST: Annah Viki M., Alessandra Red, Catrina Curant, Maja Margasińska, SheWolf, Nadia Drozd, Victoria Październy, B. J. Hermansson, B. A. Feder, Mila Lipa.

1202
Ładowanie...
EBOOK

Łucznik

Artur Żurek

W zasypanej śniegiem i skutej mrozem Warszawie zapanował powszechny strach. Po ulicach grasuje bezwzględny morderca z łukiem, który pozostawia po sobie jedynie strzały i martwe ciała. Nikt nie jest bezpieczny, a każdy krok na ulicy może być ostatnim. Walka o władzę pomiędzy rządem a prezydentem miasta przybiera coraz bardziej napięty charakter, podczas gdy lęk przed mordercą paraliżuje warszawiaków. Łucznik trzyma w szachu dwumilionowe miasto. Czy ktoś jest w stanie połączyć wszystkie elementy i znaleźć sprawcę, zanim dokona on kolejnego okrutnego czynu? Na placu Zamkowym leżało co najmniej kilkanaście ciał. Zwłoki w obszernych zimowych paltach wyglądały jak worki na śmieci rzucone w krwiste kałuże rozlane na nieskazitelnej bieli. Pomiędzy tymi powiększającymi się plamami z obłędem w oczach biegali przerażeni ludzie. Wydawali się krzyczeć, ale z szeroko otwartych ust nie wydostawał się żaden dźwięk. Co kilkanaście sekund kolejna osoba trafiona długą strzałą padała bezwładnie na biały puch. Kolejna odsłona przygód Henryka Zamroza, znanego czytelnikom z poprzedniej powieści Artura Żurka "Strzygoń". "Łucznik" to trzymająca w napięciu opowieść o pościgu za seryjnym mordercą w sparaliżowanej przez zimę i strach Warszawie, gdzie każde wyjście z domu jest śmiertelnym niebezpieczeństwem.

1203
Ładowanie...
EBOOK

Macbeth

Jo Nesboo

Lata70.,skorumpowane miasto pełne przestępców. Macbeth, jeden z niewielu nieprzekupnych policjantów, jest dowódcą jednostki specjalnej. Po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna piąć się po szczeblach kariery. Wspiera go Lady, piękna i wpływowa właścicielka kasyna. Mężczyzna w młodości zmagał się z problemem narkotykowym, ale uzależnienie od władzy okazuje się znacznie bardziej niebezpieczne

1204
Ładowanie...
EBOOK

Madame and Her Twelve Virgins

E. Phillips Oppenheim

The two men hesitated upon the tee, gazing down the glade towards the distant-green. Their caddies were still pointing in excitement to a motionless object stretched upon the smooth turf close to the flag. Look there! Its a man! He is dead! The players paused to consider the situation. They were oddly contrasted combatantsone, Mr. Edgar Franks, elderly, large and florid, with a mass of flaxen hair only slightly streaked with grey, a transatlantic millionaire, and owner of the finest villa in the neighbourhood of Antibes the other tall and slim, a mere lad, whose name was Armand Toyes, and who motored down occasionally from his home somewhere in the hills behind Cagnes.

1205
Ładowanie...
EBOOK

Madame Storey

Hulbert Footner

"When Rogues Fall Out incorporates some wonderful conundrums to hoodwink and hinder the cleverest of crime readers. This book contains three interconnected stories. In the first, a respectable collector of antiques falls victim to temptation. In the second a police inspector is found dead in suspicious circumstances in a railway tunnel. This section includes an interesting essay on the early use of fingerprint evidence. The third is a classic locked room mystery where someone has been making use of a sealed room in a remote country house. All three are resolved together in the last few pages. The rogues of the title include three very different men engaged in stealing and fencing high-quality jewelry. One is a working-class robber; one a refined antiques dealer turned fence; and one a mysterious middleman with the appearance of a gentleman.

1206
Ładowanie...
EBOOK

Madame Storey Intervenes

Hulbert Footner

Author Hulbert Footner (1879-1944) brought the excitement of the 1920s and 1930s to Madame Storey's cosmopolitan adventures, moving away from Edwardian and Victorian flavors of the mystery genre. Beautiful and aloof. Her secretary/narrator/companion is Bella Brickley. Rosika lives near Gramercy Park in NYC and has a pet monkey. She seems to solve cases by use of good guesswork, "practical psychology" and fortuitous prior knowledge of certain facts or people.

1207
Ładowanie...
EBOOK

Mademoiselle of Monte Carlo. The Mystery of the Suicide Tables

William Le Queux

Yes! Im not mistaken at all! Its the same woman! whispered the tall, good-looking young Englishman in a well-cut navy suit as he stood with his friend, a man some ten years older than himself, at one of the roulette tables at Monte Carlo, the first on the right on entering the roomthat one known to habitual gamblers as The Suicides Table. Are you quite certain? asked his friend. Positive. I should know her again anywhere. Shes very handsome. And look, too, by Jove! how she is winning!

1208
Ładowanie...
EBOOK

Mag i diabeł

Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska

W łazience jednego z warszawskich hoteli znalezione zostają zwłoki przystojnego studenta historii sztuki. Komisarz Krzysztof Sołecki rozpoczyna śledztwo. Przy ciele mężczyzny znajduje plecak i dokumenty młodej dziewczyny, Karoliny, która w naturalny sposób staje się pierwszą podejrzaną. Okazuje się, że w tym samym czasie zaginęła jej przyjaciółka Ewa. Co łączy obie sprawy? Czy oprócz morderstwa w grę wchodzi również porwanie? Czy któraś z dziewcząt mogła dokonać zbrodni? Jaki związek ze sprawą ma tajemniczy naszyjnik, który Ewa dostała od ukochanego, a który wydaje się przedmiotem pożądania przynajmniej jeszcze jednej osoby? Sołecki nie ma łatwego zadania. W dodatku na prośbę ojca zaginionej do sprawy włącza się... wróżka, Małgorzata Trzaskoma. Małgorzata Trzaskoma, to rzeczywista postać - parapsycholog, wróżka, jasnowidz. Interesuje się tarotem, astrologią i numerologią. Ukończyła wiele kursów w tej dziedzinie, a swoją wiedzę wykorzystuje, pomagając ludziom poznać własną osobowość, skrystalizować pomysły i podjąć decyzje w trudnych sprawach. Wspiera także swoją przyjaciółkę, komisarz Annę Sarnowicz, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Wróżenie jest jej pasją, a świadomość, że może pomóc ludziom, sprawia jej olbrzymią satysfakcję. Występowała, grając samą siebie, w serialu Polsatu "Przeznaczenie" - hybrydy międzygatunkowej, zawierającej w sobie kryminał, dokument i mystery crime - którego 13 odcinków wyemitowano w latach 2008-2009. Niniejsza powieść powstała na kanwie jednego z kolejnych odcinków "Przeznaczenia", które nie zostały sfilmowane. Wartka akcja, dobrze napisane dialogi, przemyślany tok postępowania sprawiają, że powieść czyta się ekspresowo. Wręcz pochłania się każde zdanie, każdy akapit. [Sylwia Szymkiewicz-Borowska, lubimyczytac.pl] "Mag i diabeł" to niesamowicie wciągający kryminał, od którego nie można się oderwać. Duet pisarski pani Katarzyny Gacek i Agnieszki Szczepańskiej nie zawiódł mnie, ale za to sprawił, że powieść trzymała mnie w napięciu do ostatniej kropki. A historia skończyła się tak, że nie mogę doczekać się jej dalszego ciągu. Ośmielę się tę pozycję polecić pasjonatom kryminałów, osobom, które lubią kiedy akcja toczy się szybko, a czytelnik przy ani jednym zdaniu się nie nudzi. Zapraszam do lektury. [Pohleczka, sztukater.pl] Nota: przytoczone powyżej opinie są cytowane we fragmentach i zostały poddane redakcji. Tekst: Funky Books, Sopot 2010. Projekt okładki: Ewa Hajduk.