Verleger: 18
9289
E-book

Gody życia. Dramat współczesny w IV aktach

Stanisław Przybyszewski

Niniejsze wydanie, jako pierwsze z przygotowywanego cyklu związanego z twórczością dramatyczną Stanisława Przybyszewskiego, stawia sobie za cel krytyczne opracowanie Godów życia. Dramat ten nie ma podobnej edycji - ze wstępem interpretacyjnym oraz komentarzem edytorskim, z towarzyszącym tekstowi aparatem filologicznym - może być jedynie znany z pierwszego wydania w roku 1910. Prezentowana tu edycja wynika z konieczności dostarczenia brakujących wznowień dzieł i podyktowana jest potrzebą krytycznego dyskutowania o dorobku najsilniej (być może) oddziałującego na pisarskiego ducha twórcy polskiej, a także europejskiej literatury przełomu XIX i XX wieku. Takie wydanie ma umożliwić skoncentrowanie się na silnych i słabych stronach samego utworu i zrównoważyć nawarstwioną z biegiem lat literaturę na temat Przybyszewskiego, stawiającą na drugim planie to, co o znaczeniu autora powinno świadczyć najbardziej - jego twórczość. „Dziś może trudno uchwycić siłę wpływu, jaki wywarła aktywność Przybyszewskiego na myślenie o dramacie czy teatrze. Gdy mowa o reformatorach sceny polskiej u progu XX wieku, częściej wymienia się nazwiska Stanisława Wyspiańskiego czy Stanisława Ignacego Witkiewicza - tych naprawdę wybitnych twórców. Ich dzieła dramatyczne wciąż się czyta. Kto współcześnie pamięta o wyjątkowości Przybyszewskiego, kto wie, że miejsce dla następców przygotował właśnie on - swoimi teatralnymi innowacjami, odważnymi pomysłami, łamaniem zasad inspirował wielkich, czasem nawet większych od siebie. Pod koniec życia rozżalony pisał: «Niech zgasnę, czym prędzej zgasnę, bym mógł tylko we wzmożonej potędze powrócić… A wrócę - wrócę!». Może już czas przywrócić mu jego miejsce?” (Ze Wstępu).  

9290
E-book

Leśni przyjaciele

Waldemar Maziński

Bajeczka o pomysłowym Bobrze, który ratuje leśny świat zwierząt w potrzebie.

9291
E-book

Tajlandia. Pojechałam po miłość

Joanna Morea

To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki. Jej samotna podróż do Tajlandii ma stać się rodzajem terapii po nieudanym związku oraz czasem, w którym bohaterka w samotności ma odnaleźć w sobie moc do realizacji swoich zawodowych jak i życiowych marzeń. Autorka w niezwykle zgrabny sposób maluje nowoczesną, wrażliwą, podejmującą odważne decyzje polską kobietę, która zderza się często z małomiasteczkową mentalnością otoczenia, a która jednocześnie w sposób nietuzinkowy lub nawet kontrowersyjny stara się osiągnąć równowagę życiową. Czy samotna podróż do Tajlandii to klucz do osiągnięcia tejże równowagi życiowej?   PATRONAT MEDIALNY:   radio wnet, Businesswoman & life, kobietapuszysta.pl, walbrzyszek.pl, kobiety-lodz.pl RECENZJE: Wyruszając w podróż dookoła świata wydaje nam się, że jest ona spełnieniem naszych marzeń, zwłaszcza, gdy pragniemy dotykać tego świata z najbliższą naszemu sercu osobą. Rzeczywistość weryfikuje zarówno nasze marzenia, jak i poddaje próbom uczucia. Historia opowiedziana w tej powieści jest konfrontacją poezji naszych wyobrażeń z prozą dnia codziennego - jednak podaną nam w niezwykle piękny sposób - jak w kalejdoskopie oglądamy kolorowe światy, poznajemy niezwykłych ludzi, bywamy w miejscach, które znamy jedynie z telewizyjnych relacji. Barwność i różnorodność tych opowieści przekazana plastycznym językiem - wręcz malowana obrazami - sprawia, że odbywamy tę podróż razem z Autorką, która doprawiła całość swoimi emocjami, co z kolei sprawia, że powieść zostawia w nas ślad - a my mamy wrażenie, że odciskamy ślad swoich stóp w opisanej Tajlandii. Bo to nie tylko podróż po dalekich zakątkach Ziemi, ale przede wszystkim podróż po zakątkach serc - dwojga serc, które spotykają się, zaczynają bić w tym samym rytmie by w końcu... Ale o tym dowiecie się Państwo sami, gdy otwierając pierwszą stronę książki otworzycie drzwi do innego świata, w którym czeka na Was to, co najlepsze. Czas podarowany tej książce nie będzie czasem straconym.   Monika M Sawicka Joanna Morea muzyk, wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Podróżniczka. Zwiedziła ponad sześćdziesiąt krajów na niemal wszystkich kontynentach, jak również odbyła dwuletnią podróż dookoła świata czego efektem jest pierwsza książka autorki „Bezdroża, lodowce i rum” (2011) Zarówno muzyka jak i zwiedzanie świata są jej wielką fascynacją. Muzyką dzieli się ze sceny zaś podglądaniem świata i ludzie w opowieściach i książkach.

9292
E-book

Black

Katarzyna Mak

Gdy płatny zabójca spotyka zupełnie zwyczajną dziewczynę Dla niej to spotkanie mogło się skończyć bardzo źle. Wszak los postawił na jej drodze mężczyznę bezwzględnego, o charakterze tak mrocznym, jak najczarniejszy zakamarek piekła. On sam myślał o sobie często, że ma zamarznięte na kamień serce. Ba, przypuszczał wręcz, że po latach przestępczej kariery stracił je bezpowrotnie... Dla niego ta noc miała być kolejnym, nic nieznaczącym epizodem, ale stało się inaczej. Spojrzenie dziewczyny, która nawet z wyglądu przypominała jasnego anioła, sprawiło, że coś w nim drgnęło. Skamieniałe serce na powrót obudziło się do życia, uświadamiając mu, że mimo wszystko jest zdolny do tego, by czuć. I cierpieć, kiedy zostanie porzucony... BLACK przez wiele lat myślał, że nosi w piersi skamieniałe serce, a nawet sądził, że w ogóle go nie ma. Ale wtedy zjawiła się BLONDIE i sprawiła, że lód mrożący jego serce zaczął topnieć, a ON znów poczuł jego głośne, miarowe bicie. I wtedy ONA mu je złamała... Posłuchaj audiobooka: 

9293
E-book

Krótka historia religii

Richard Holloway

W czasach napięć na tle religijnym ta książka uczy tolerancji i szacunku dla różnych przejawów religijności człowieka. Ta książka to – napisana z głębokim szacunkiem i dbałością o prawdę – panorama systemów i wierzeń religijnych od zarania dziejów ludzkości po wiek dwudziesty pierwszy. Pokazuje, jakich odpowiedzi udzielał człowiek w swoich dziejach na pytania będące fundamentem religii: Skąd się wziął wszechświat, a w nim człowiek? Czy istnieje ktoś, kto ich stworzył? Czy śmierć jest końcem wszystkiego? Czy czeka nas może coś jeszcze? A jeśli tak, to co to właściwie będzie? Nie ograniczając się do największych religii – judaizmu, islamu, chrześcijaństwa, buddyzmu i hinduizmu – autor rozważa, skąd wzięły się wierzenia religijne, jak ludzie szukali i nadal poszukują sensu istnienia, analizuje dzisiejsze fascynacje scjentologią i kreacjonizmem, przemoc o podłożu religijnym, wrogość między ludźmi religijnymi i sekularystami, a także wiele innych problemów. Pisząc dla wierzących i niewierzących, a szczególnie dla młodych, którzy dopiero wyrabiają sobie własne zdanie, z wielką wrażliwością prowadzi czytelników przez świat wiary, podkreśla jej wyjątkową wartość dla człowieka, wzbudza ciekawość i zachęca do tolerancji.   Richard Holloway, emerytowany biskup Edynburga i prymas Szkockiego Kościoła Episkopalnego, jest autorem ponad dwudziestu książek, w tym światowego bestsellera Leaving Alexandria: A Memoir of Faith and Doubt (2012), prowadzi też programy radiowe i telewizyjne. Mieszka w Edynburgu.

9294
E-book

Za kryształową szybą. Przypadki rodziny Bonieckich

Maria Fredro-Boniecka

Historia rodziny Bonieckich sięga piętnastego wieku i osady Bończa, położonej na obu brzegach Pilicy, dokąd przodkowie rodu przybyli podobno aż z Italii. Los rzucał ich następnie od Mazowsza po dzisiejszą Ukrainę i na dobre związał z ziemią i z rolnictwem, choć bywali też wśród nich kawalerzyści, urzędnicy państwowi i artyści. We dworach i w pałacach przekazywano kolejnym pokoleniom Bonieckich, że noblesse oblige ziemiańskie pochodzenie zobowiązuje. Druga wojna światowa, mocniej niż wcześniejsze zawirowania polskiej historii, wstrząsnęła losami Bonieckich, a komunizm dopełnił ich losy. Ojciec księdza Adama Bonieckiego zginął w 1944 roku, osierocając pięcioro dzieci. Matka Grażyna po wojnie imała się różnych zajęć. Rodowy pałac w Świdnie przejęła Gromadzka Rada Narodowa, dwór w Potworowie został spalony, a rodzina, ukrywając swoje pochodzenie, zamieniła życie ziemian na status obywateli PRL, lecz tych gorszego sortu, naznaczonych przedwojenną pozycją i nazwiskiem. Dzięki rozmowom ze stryjem księdzem Adamem Bonieckim, ojcem Tadeuszem, zapiskom krewnych oraz wspomnieniom z dzieciństwa Maria Fredro-Boniecka odtwarza barwne, choć często bolesne losy swojej rodziny. Za kryształową szybą to również uniwersalna opowieść o losach polskich ziemian i o sile więzów, które wytrzymują nawet najcięższą próbę.

9295
E-book

Cyberkolonializm. Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów

Krzysztof Gawkowski

  Książka "Cyberkolonializm. Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów" Krzysztofa Gawkowskiego wyróżniona! Książka zdobyła wyróżnienie w kategorii publikacji popularnonaukowych i podręczników w Konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2019.   --- Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów... Ludzkość od wielu tysięcy lat przekształca i zmienia otaczającą ją przestrzeń. Jednak nawet XIX-wieczna rewolucja przemysłowa nie przyczyniła się w tak dużym stopniu do zmiany codziennego życia, ewolucji struktur społecznych czy uwarunkowań psychologicznych, jak współczesny cybernetyczno-internetowy postęp. Nowoczesna technologia już dawno przekroczyła granice wieku użytkownika, a teraz mierzy się z granicą czasu. Zaledwie 2 procent ludzi na świecie, którzy mają dostęp do komputera, smartfonu czy internetu, deklaruje, że mogłoby bez nich żyć. W której grupie jesteś Ty? Dobrodziejstwa technologiczne otoczyły życie człowieka jak pajęczyna, z której już dziś wydostać się jest niezwykle ciężko, a za kilka lat może to być już całkiem niemożliwe. Rozwój nowoczesnych technologii niesie ze sobą wiele korzyści, ale i jeszcze więcej zagrożeń. Rodzi również pytania o kondycję ludzkości, o wszechobecną możliwość manipulacji. Polityka, bezpieczeństwo, nasza własna prywatność i anonimowość — to wszystko są zagadnienia, które Krzysztof Gawkowski porusza w swojej książce. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie czają się niebezpieczeństwa i jak się przed nimi chronić. Naucz się, jak nie dać się pochłonąć i oszukać w cyfrowym świecie. Cyberkolonializm to książka o bliskiej przyszłości, która na pewno zmieni Twoje życie. Może sam zostaniesz cyfrowym rewolucjonistą?

9296
E-book

Starzenie się ludności a solidarność międzypokoleniowa

Piotr Szukalski

Zbiór składa się z trzynastu tekstów poświęconych starzeniu się ludności i związanej z tym procesem solidarności międzypokoleniowej. Autorzy przedstawiają: wpływ zmian w polityce społecznej w Polsce na relacje między pokoleniami; oblicza solidarności międzypokoleniowej (bariery, korzyści i perspektywy); reformy emerytalne z punktu widzenia kontraktu międzypokoleniowego; repartycyjność endofamilijną jako narzędzie wpływu na poziom dzietności; migrację zagraniczną jako wyzwanie dla solidarności międzypokoleniowej; problem osób w niemobilnym wieku produkcyjnym na polskim rynku pracy w perspektywie roku 2030; inicjatywy i działania na rzecz podwyższenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+ w wybranych krajach Europy Południowej; starzenie się ludności na tle analizy funkcjonowania sektora usług opiekuńczych; rozwój regionalny wobec starzenia się społeczeństwa; wiek jako determinantę zachowań konsumpcyjnych; rozwój regionalny wobec starzenia się społeczeństwa; samoocenę stanu zdrowia i zachowań zdrowotnych starszych mieszkańców wsi oraz czynniki determinujące samoocenę stanu zdrowia mieszkańców wybranych domów pomocy społecznej. Odnosząc szczegółowe analizy do sytuacji obecnej można stwierdzić, że wzrastająca znajomość zachodzących przemian ludnościowych przyczynia się do coraz częstszego pojawiania się w publicznych debatach wątków dotyczących reformowania systemu emerytalnego czy budowania systemu zachęt do jak najpóźniejszego wychodzenia z rynku pracy. Przesłanki takiej debaty mają przede wszystkim doraźny i czysto utylitarny charakter (ograniczanie dzisiejszego deficytu budżetowego, zmniejszanie dotacji do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, próba oddziaływania na poziom długu publicznego). Na marginesie pozostaje kwestia, czy utrzymanie obowiązujących obecnie zasad redystrybucji zasobów między pokoleniami - w sytuacji zachodzących przemian ludnościowych - zakłóca sprawiedliwość międzypokoleniową. Niniejszy tom stanowi w pewnym sensie odpowiedź na to pytanie.  

9297
E-book

The Glimpses of the Moon

Edith Wharton

Set in the 1920s, Glimpses of the Moon details the romantic misadventures of Nick Lansing and Susy Branch, a couple with the right connections but not much in the way of funds. They are in love and decide to marry, but realize their chances of happiness are slim without the wealth and society that their more privileged friends take for granted. Nick and Susy agree to separate when either encounters a more eligible proposition. Their conditional marriage begins to falter as Susy grows jealous of her husbands attentions to a wealthy young woman and Nick becomes increasingly disgruntled by the moral compromises arising from his wifes social negotiations. An expertly drawn portrait of two young lovers, caught between bright-eyed passion and the bitter allure of wealth.

9298
E-book

The Manderpootz Series

Stanley G. Weinbaum

The Manderpootz Series includes the three stories of Stanley G. Weinbaums early science fiction trilogy. He is best known for his short story A Martian Odyssey which has been influencing Science Fiction since it was first published in 1934. Weinbaum is considered the first writer to contrive an alien who thought as well as a human, but not like a human. In a series of comedies featuring the eccentric scientist Professor Manderpootz including the Alternate-History story The Worlds of If, The Ideal and The Point of View he flippantly devised absurdly miraculous Machines. The humorous stories follow the doings of Dixon Wells, a perpetually late playboy who runs afoul of the inventions of his friend and former instructor in Newer Physics, Professor Haskel van Manderpootz, a supremely immodest genius who rates Einstein as his intellectual equal.

9299
E-book

Wałkowanie Ameryki

Marek Wałkuski

Ameryka w oczach (i uszach) korespondenta Polskiego Radia Światowe supermocarstwo czy kolos na glinianych nogach? Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami wymierzają sprawiedliwość? Przystań dla imigrantów czy miejsce, gdzie przybysze z zagranicy są obywatelami drugiej kategorii? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych? Jakie naprawdę są Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Inteligentni, życzliwi, otwarci, bezpośredni i optymistyczni? A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy zakompleksieni?   Oddajemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej „Trójki” i wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie. W charakterystyczny dla siebie, dowcipny i przenikliwy sposób autor opowiada o życiu w Stanach Zjednoczonych i specyfice tego wielkiego kraju, z jego ogromną powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed przybyszem z Europy. Zamiast łatwego krytykowania Stanów Zjednoczonych Marek Wałkuski stara się, aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Pisze ciekawie, ale nie ogranicza się do samych ciekawostek. Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Patrzy na USA z życzliwością i nie wierzy w ogłaszany przez wielu „mędrców” schyłek Ameryki.  Zatem… jak to robią w USA? Przeciętny Smith  Patriotyzm Po co im broń Język amerykański  Światowe mocarstwo Amerykańska wolność  Muzyka country Samochody i kierowcy Tygiel etniczny Napięcia rasowe Religia Charakter narodowy  Ameryka a sprawa Polska

9300
E-book

A po burzy błękitne niebo

Ewa Gudrymowicz-Shiller

Julia wraz z siedmioma koleżankami bierze udział w przyjęciu-niespodziance dla przyjaciółki, która właśnie obchodzi czterdzieste urodziny.  Ten wieczór zmieni życie jej i jej rodziny. Ewa Gudrymowicz –Schiller urodziła się i wychowała w Warszawie. Przez łata pracowała w „Składnicy Księgarskiej”, ekspediując książki w różne strony świata, wszędzie tam, gdzie znajdowała się choćby najmniejsza, spragniona ojczystego słowa, Polonia. Ewa jest matką dwojga, dorosłych już w tej chwili dzieci. Książki towarzyszyły jej zawsze, w rodzinnym domu czytali wszyscy, rodzice i sporo starsi od Ewy brat i siostra, ale to ojciec, który z racji zawodu (był zecerem), miał do czynienia z książkami na przez całe życie, nauczył ją miłości i szacunku do książek, miłości do poezji. To z jego ust mała Ewa poznawała pierwsze wiersze Mickiewicza, Słowackiego i innych poetów. Poniosła to potem w swoje dorosłe życie wdzięczna rodzicom za ten dar. Pisaniem wierszy parał się od dawna ojciec Ewy, nigdy jednak nie publikował, a część jego zapisków zginęła w zawierusze wojennej, długo przed urodzeniem Ewy. Nieliczne wiersz ojca, które ocalały, Ewa przechowuje jak największy skarb. Córka tak jak i ojciec zaczęła próbować swoich sił w pisaniu. Najpierw były to wiersze, krótkie nowelki, opowiadania, lecz prace jej tez trafiały do szuflady. Pierwszy swój wiersz napisała w wieku 13 lat. W połowie lat osiemdziesiątych opuściła wraz z dziećmi Polskę i osiadła na stałe w Kanadzie w mieście Kitchener. Po kursach języka angielskiego i zdobyciu odpowiednich kwalifikacji, przez wiele lat pracowała w służbie zdrowia. Już będąc w Kanadzie, bierze udział w konkursie literackim, miesięcznika „Ewa”, gdzie zdobywa nagrodę. W międzyczasie pisze i wydaje pierwszą książkę Pt. „Boczna Uliczka”, której pomysł w sercu nosiła od dawna. Powieść spotyka się z gorącym przyjęciem Polonii kanadyjskiej. Czytelnicy dopominają się o kontynuacje losów Anny Ewa jednak pisze i wydaje druga książkę zatytułowaną „Do widzenia, profesorze”, która jednocześnie jest drukowana w tygodniku „Goniec”, dostępnym w całej Kanadzie. Pisze również cykl nowelek pod wspólnym tytułem „Portrety Kobiece”, które drukowane są w odcinkach w miesięczniku „Kalejdoskop”, wydawanym w Ontario i w „Biuletynie Polonijnym”, ukazującym się w Quebek. Bierze udział w kilku polonijnych programach, radiowych i telewizyjnych. Jest również jurorka w polonijnych konkursach recytatorskich dla dzieci i młodzieży szkolnej Zarówno w powieściach jak i każdej z nowelek zawarte jest życie innej kobiety, ścieżki, na które kieruje ją los, decyzje, które podejmuje lub, których się boi podjąć. Marzenia i rozczarowania, problemy i radości dnia codziennego. Kobiety, które kreuje Ewa Gudrymowicz- Schiller, nie zaczynają swojego dnia od wizyty u kosmetyczki, a kończą na raucie, nie są ubrane w suknie od Armaniego lub Diora to nie gwiazdy, na które czatują fotoreporterzy. To kobiety takie jak my wszystkie. Swój dzień zaczynają w pośpiechu, uruchamiają niezliczone ilości, małych i wielkich spraw w ciągu doby, są matkami, żonami, kochankami. Kochają i są kochane! Czasami płacą za to gorzko, czasami są szczęśliwe, czasami przygniatają się pod ciężarem niełaskawego losu, a czasami po prostu wystarczy jeden promień słońca, żeby znów się podnieść i podążać dalej i dalej… W swojej wędrówce przez życie, Ewa przygląda się światu, słucha ludzi, obserwuje zdarzenie, odbiera i doświadcza różnorodnych odczuć, ale też odczytuje ludzkie emocje i mechanizmy działań. Koduje te skarby w jakimś zakamarku umysłu, żeby użyć ich potem do budowania kolejnej fabuły. Ewa jest osobą otwartą, spontaniczną, impulsywną, ciekawa świata i ludzi. Kocha zwierzęta. W jej domu zawsze jest jakiś podopieczny, pies, ptak, lub chomik. Teraz pod jej dachem mieszka urocza kotka imieniem „Kicia” i miniaturowa suczka rasy Yorki -„Gusia”. Miłość do zwierząt a szczególnie do psów ma swój wyraz w pisaniu jej każdej opowieści pojawia się jakiś czworonożny przyjaciel.

9301
E-book

Bash. Leksykon kieszonkowy. Przewodnik dla użytkowników i administratorów systemów

Arnold Robbins

Bash jest podstawową powłoką dla systemów operacyjnych GNU/Linux i Mac OS X, jest również dostępny dla systemu Solaris oraz dla systemów z rodziny BSD. Może być też z łatwością skompilowany dla każdego innego systemu Unix, a nawet dla OpenVMS. Oznacza to, że każdy administrator komputerów pracujących pod kontrolą Uniksa lub pokrewnego systemu powinien umieć posługiwać się Bashem. Tymczasem pisanie skryptów powłoki nieraz sprawia spore problemy. Niniejsza książeczka może stanowić remedium na te kłopoty. To zwięzłe i praktyczne kompendium dotyczy Basha w wersji 4.4, podstawowej powłoki dla systemów operacyjnych z rodziny Unix. Może posłużyć jako podręcznik do szybkiej nauki Basha lub poręczna ściągawka, dzięki której błyskawicznie można znaleźć rozwiązanie napotkanego problemu. Układ książki ułatwia szybkie przeglądanie i wyszukanie interesującej nas treści. Równocześnie zawarte w niej informacje powinny każdemu początkującemu administratorowi pozwolić na sprawne rozpoczęcie pracy z powłoką Bash. W tej książce przedstawiono: zwięzłą historię i przegląd funkcjonalności Basha w wersji 4.4, sposób wywoływania powłoki oraz składnię poleceń, funkcje, zmienne, wyrażenia arytmetyczne i inne elementy języka, korzystanie z programowalnego uzupełniania, zasady kontroli zadań i wykonywania poleceń, procesy w tle, polecenia wbudowane i wiele innych zagadnień. Poznaj Bash — Twoje narzędzie pozwalające w pełni kontrolować system! Arnold Robbins — programista i autor książek technicznych. Pierwszy raz zetknął się z systemami uniksowymi w roku 1980, już kilka lat później zaczął pisać skrypty powłoki. Obecnie jest opiekunem implementacji gawk i związanej z nim dokumentacji.

9302
E-book

Black Jack

Max Brand

"Black Jack" is a grand western adventure story told by a masterful storyteller Max Brand about the son of a murdered bad guy who is raised as a fine gentleman. But, in truth, Terry is the son of the outlaw Black Jack Hollis. The story is about a bet between sister and brother whether genetics is stronger and the child will turn bad like his father or environment shall prove stronger and the child will become an outstanding citizen. As usual, Brands West is peopled with characters from mythology grander and much more eloquent than average dime-novel heroes.

9303
E-book

User Experience Mapping. Enhance UX with User Story Map, Journey Map and Diagrams

Peter W. Szabo

Do you want to create better products and innovative solutions? User experience maps will help you understand your users and improve communication with them. Maps can also champion user-centricity within the organization.This book is the first print resource covering two advanced mapping techniques—the behavioral change map and the 4D UX map. You’ll explore user story maps, task models, and journey maps, while also creating wireflows, mental model maps, ecosystem maps, and solution maps. You’ll learn how to use insights from real users to create and improve your maps and products.The book delves into each major user experience map type, ranging from simple techniques based on sticky notes to more complex map types, and guides you in solving real-world problems with maps. You’ll understand how to create maps using a variety of software products, including Adobe Illustrator, Balsamiq Mockups, Axure RP, and Microsoft Word. Besides, you can draw each map type with pen and paper too!The book also showcases communication techniques and workshop ideas. You’ll learn about the Kaizen-UX management framework, developed by the author, now used by many agencies and in-house UX teams in Europe and beyond.Buying this book will give you hundreds of hours worth of user experience knowledge, from one of the world’s leading UX consultants. It will change your users’ world for the better. If you are still not convinced, we have hidden some cat drawings in it, just in case.

9304
E-book

ArchiCAD. Ćwiczenia praktyczne

Janusz Kukieła

Nie wahaj się — jeszcze dziś rozpocznij przygodę z ArchiCAD-em! Poznaj interfejs i narzędzia środowiska ArchiCAD Naucz się rysować w 2D i konstruować w 3D Dowiedz się, jak rozwiązywać praktyczne problemy ArchiCAD to specjalistyczne oprogramowanie do projektowania architektonicznego i przygotowywania dokumentacji technicznej, wyposażone w wiele intuicyjnych narzędzi i funkcji dostosowanych do rzeczywistych potrzeb architektów, budowniczych i projektantów wnętrz. Swoją ogromną popularność wśród profesjonalistów program ten zawdzięcza wysokiej wydajności pracy i wygodzie obsługi, a także zastosowanemu przez twórców obiektowemu podejściu, dzięki któremu aplikacja w pełni realizuje paradygmat BIM, co znacznie upraszcza projektowanie budynków o różnej skali i o różnym przeznaczeniu. „ArchiCAD. Ćwiczenia praktyczne” to pozycja dla tych, którzy bez zbędnych wstępów chcą zacząć korzystać z programu. Autorka podręcznika opiera się na swoim wieloletnim doświadczeniu. Przedstawia tu absolutne minimum wiedzy teoretycznej konieczne do poznania mechanizmów działania aplikacji, aby jak najszybciej przejść do praktycznej prezentacji możliwości narzędzi oraz opisu sposobów rozwiązywania konkretnych zadań i codziennych problemów architekta. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z systemami CAD, nie musisz się martwić — dzięki lekturze kolejnych ćwiczeń krok po kroku poznasz filozofię korzystania z ArchiCAD-a oraz przejdziesz przez kolejne etapy tworzenia projektu. Interfejs programu i korzystanie z jego elementów Przegląd najważniejszych narzędzi rysunkowych Podstawy rysowania dwuwymiarowego Korzystanie z obiektów w projektowaniu 3D Modelowaniu budynków i wnętrz w 3D Wymiarowanie i opisywanie elementów projektu Przygotowywanie i drukowanie dokumentacji Nic nie nauczy Cię ArchiCAD-a lepiej niż ćwiczenia praktyczne!

9305
E-book

Opowieści Starego Dębu

Mercedes Morales

AutorkiNasza przygoda z baśniami zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy moja bratanica Laura musiała napisać opowiadanie do szkoły pod tytułem Historia mojej rodziny w postaci baśni.Tak powstała baśń Laury Mój prapradziadek Maciej.Żeby Nikolka nie czuła się pokrzywdzona, dla niej napisałam baśń pod tytułem Zagubiony Łoś.Mam nadzieję, że czytanie baśni przyniesie Wam tyle samo radości, ile mnie dało wymyślanie ich specjalnie dla Was."Opowieści starego dębu" to pięknie ilustrowana książka, która zachwyci nie jednego młodego czytelnika.Spis opowieści:Od Autorki 6Mój prapradziadek Maciej 7Zagubiony Łoś 26Anuszka i sześć chusteczek 67Popychadło 105Truskaweczki 133

9306
E-book

Światła

Maria Rodziewiczówna

Zbiór nowel pisanych przez Marię Rodziewiczównę przede wszystkim w okresie, gdy Polska była pod zaborami. Stąd ich tematem jest często obrona majątku, kultury, języka i dziedzictwa narodowego. W kręgu zainteresowań autorki znajdowała się również emancypacja i oświata wiejskich kobiet. Dzięki epickiemu talentowi autorki odkrywamy świat już nieistniejący, będący częścią naszej bogatej i złożonej historii. Bohaterowie opowieści są jak zawsze u Rodziewiczówny osobami z krwi i kości. Bywają dobrzy albo źli, kochają albo nienawidzą, często nie potrafiąc znaleźć swego miejsca w świecie. Zbiór zawiera utwory: Światła, Złe, Na tokach, Skręt, Wydaleni, Pięć koron, Skrzypek, Surma, Drwal, Siódmy syn, Tajemniczy medalik oraz Wrażenia i przeżycia. Lato 1915.

9307
E-book

Pentaho Data Integration Quick Start Guide. Create ETL processes using Pentaho

María Carina Roldán

Pentaho Data Integration(PDI) is an intuitive and graphical environment packed with drag and drop design and powerful Extract-Transform-Load (ETL) capabilities. Given its power and flexibility, initial attempts to use the Pentaho Data Integration tool can be difficult or confusing. This book is the ideal solution.This book reduces your learning curve with PDI. It provides the guidance needed to make you productive, covering the main features of Pentaho Data Integration. It demonstrates the interactive features of the graphical designer, and takes you through the main ETL capabilities that the tool offers.By the end of the book, you will be able to use PDI for extracting, transforming, and loading the types of data you encounter on a daily basis.

9308
E-book

The Voyages and Adventures of Captain Hatteras

Jules Verne

"The Forward Brig" sailed from Liverpool Port with eighteen crew members on board. But neither during the sailing, nor even for a long time after him, none of them knew the purpose of the voyage, nor even the name of the captain. And only having plunged far into the Arctic waters, the sailors learned that the famous navigator John Hatteras, who set the ambitious task of becoming the first person to reach the North Pole, was leading the expedition.

9309
E-book

Sanctuary Island

Edgar Wallace, Robert Curtis

1936. Sanctuary Island is a crime novel by the pioneer of detective fiction Edgar Wallace (an adaption by Robert Curtis). Richard Horatio Edgar Wallace was born in London, England in 1875. He received his early education at St. Peters School and the Board School, but after a frenetic teens involving a rash engagement and frequently changing employment circumstances, Wallace went into the military. He served in the Royal West Kent Regiment in England and then as part of the Medical Staff Corps stationed in South Africa. Over the rest of his life, Wallace produced some 173 books and wrote 17 plays. These were largely adventure narratives with elements of crime or mystery, and usually combined a bombastic sensationalism with hammy violence.

9310
E-book

The Turn of the Tide

Fred M. White

An old-fashioned frivolous firm for a long time, which more progressive competitors talk about with good-natured contempt, they were still in the markets of the business world. They called themselves ordinary merchants selling mixed goods from all over the world, and, as people say, Mortimer Croot, the current sole owner, was considered a person of integrity and being. He had been manager and confidential clerk to an ailing owner, and when the latter was no more Croot quite naturally stepped into all there was left of the once great concern, together with the freehold house in Great Bower Street where the business was carried on.

9311
E-book

Mastering Vim. Build a software development environment with Vim and Neovim

Ruslan Osipov

Vim is a ubiquitous text editor that can be used for all programming languages. It has an extensive plugin system and integrates with many tools. Vim offers an extensible and customizable development environment for programmers, making it one of the most popular text editors in the world. Mastering Vim begins with explaining how the Vim editor will help you build applications efficiently. With the fundamentals of Vim, you will be taken through the Vim philosophy. As you make your way through the chapters, you will learn about advanced movement, text operations, and how Vim can be used as a Python (or any other language for that matter) IDE. The book will then cover essential tasks, such as refactoring, debugging, building, testing, and working with a version control system, as well as plugin configuration and management. In the concluding chapters, you will be introduced to additional mindset guidelines, learn to personalize your Vim experience, and go above and beyond with Vimscript.By the end of this book, you will be sufficiently confident to make Vim (or its fork, Neovim) your first choice when writing applications in Python and other programming languages.

9312
E-book

Terapia duszy. Przywrócenie jej związku z ciałem

Alicja Grzesiak

Ciało, mózg i świadomość — ale gdzie podziała się dusza? Współczesny świat nie zostawia nam zbyt wiele czasu na myślenie o niematerialnych aspektach istnienia. Zwykle nie zastanawiamy się nad nimi, nie próbujemy nawet dotknąć tych spraw, wpychając wszystko do worka z napisem “Tajemnica”. Żyjemy przecież w czasach zwycięstwa racjonalizmu, techniki i nauki, po co więc wracać do jakichś dziwnych wierzeń? Tymczasem w naszym życiu pojawiają choroby, lęki, fobie. Nie potrafimy radzić sobie ze stresem, odczuwać prawdziwej radości, czerpać satysfakcji z codziennych działań. Stłamszona dusza próbuje za wszelką cenę wydostać się na powierzchnię, ale my wciąż ją ignorujemy — i kręcimy bat na własne zdrowie. Dusza? Tak, dusza, czyli coś, o czym nie chcemy pamiętać, choć od tysiącleci w jej istnienie wierzyli nasi przodkowie we wszystkich kulturach świata. Jeśli chcesz się przekonać, jak wygląda jej związek z Twoim ciałem, zdrowiem i poczuciem dobrostanu, koniecznie przeczytaj tę książkę. Jej autorka, uznana hipnoterapeutka, której poprzednie książki pomogły już tysiącom ludzi, na konkretnych przypadkach pokazuje, co dzieje się, gdy człowiek traci połączenie ze swoim Centrum, i jak można przywrócić ten związek. Spróbuj popatrzeć na siebie jej oczami i zrozumieć, dlaczego warto przypomnieć sobie o własnej duszy, by wreszcie zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Szybko przekonasz się, że było warto! Odkryj swą wielką duszę!