Priorytety dla HR w 2022 roku

08.12.2021firmy

na przeczytanie tego artykułu potrzebujesz 7 minut

Priorytety dla HR w 2022 roku

Zbliża się koniec roku, a to sprzyja podsumowaniu minionych 12 miesięcy w organizacji i planowaniu jej przyszłych działań. Nie inaczej jest w branży HR. Niedawno portal Pracuj.pl opublikował raport Silniejsza pozycja HR i potencjał dla technologii. Omówienie jego wyników znajdziesz poniżej.

 

Jakie działania są obecnie ważne w obszarze HR?

 

Według respondentów najbardziej absorbująca jest rekrutacja nowych pracowników w określonym czasie (71%), na drugim miejscu uplasowała się ,,Odpowiedź na oczekiwania pracowników i kandydatów w zakresie wzrostu wynagrodzeń" (54%). Podium zamyka ,,Wsparcie liderów zespołów w zakresie zarządzania i rozwoju pracowników"(51%). Pokazuje to, że obecnie nie jest już tak ważne przygotowanie firmy przejścia w tryb pracy zdalnej. Obecnie najbardziej liczą się:

  • rekrutacja,
  • wzrost wynagrodzeń,
  • rozwój pracowników.

To bardzo ważne dane. Z pewnością jako pracownik działu HR doskonale wiesz, że proporcje te mogą wyglądać inaczej w Twojej organizacji, jednak z pewnością pierwsza trójka jest taka sama.

 

Co należy zrobić, aby sprostać tym zadaniom?

 

Jako twórcy multimedialnej biblioteki cyfrowej jesteśmy specjalistami w rozwoju pracowników. Jednak zamiast wprost podpowiadać, jak zarządzać rekrutacją czy wynagrodzeniami dla pracowników, wskazujemy, gdzie znaleźć wartościowe informacje, które z pewnością będą pomocne w tym zakresie.

 

Rekrutacja

 

Polecamy:

 

Wynagrodzenia

 

O wynagrodzeniach, szczególnie w kontekście ich jawności, a także o tym, dlaczego warto odpowiednio wynagradzać pracowników, możecie przeczytać:

 

Jak wspomóc liderów w zarządzaniu pracownikami i ich rozwojem?

 

Samo organizowanie szkoleń nie wystarczy. Pamiętaj, że dzisiaj szczególnie atrakcyjne jest to, co internetowe. Szkolenia online cieszą się ogromną popularnością - zarówno organizowane na żywo, jak i nagrywane. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy mają stały dostęp do wiedzy - bez wychodzenia z domu, a w czasach pandemii COVID-19 bez narażania się na zachorowanie. Dodatkowo kursy video można odtwarzać w dowolnym czasie i dowolnym miejscu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Jeśli na przykład Twoi pracownicy wracają z urlopów rodzicielskich, trudno im się odnaleźć na nowo w obowiązkach, ponieważ podczas ich nieobecności w firmie zaszło wiele zmian. Również technologicznych. Dzięki dostępowi do stałej wiedzy na przykład w postaci biblioteki cyfrowej mają większe szanse na łatwiejszy powrót do dawnych obowiązków. Korzystając ze stale aktualizowanych treści w postaci ebooków, audiobooków i kursów video, mogą być na bieżąco ze zmianami, jakie zachodzą w ramach rozwoju technologicznego czy nawet wykonywanego zawodu.

Liderom zależy, aby dobrać taki model zarządzania rozwojem, który odpowiadałby każdemu pracownikowi. Na pozór wydaje się to niemożliwe. Przecież każdy człowiek jest inny, wykonuje inne obowiązki i chce się rozwijać w innym kierunku. Jednak dopasowanie platformy rozwojowej do potrzeb poszczególnych pracowników jest możliwe. Dzięki bogatym zasobom, obecności różnych formatów (użytkownik może wybrać ulubioną formę nauki) i aktualizowanej ofercie Twoi pracownicy mogą poczuć, że nareszcie otrzymali dostęp do benefitu, który nie dość, że jest atrakcyjny i dopasowany do ich potrzeb, to jeszcze zapewnia wartość dodaną w postaci tego, że mogą z niego korzystać również członkowie rodziny. Work-life balance w jednej usłudze!

 

Członkowie rodziny mogą również korzystać z BIBLIO przede wszystkim dzięki obecności literatury dla dzieci i młodzieży, a także beletrystycznej czy specjalistycznej:

  1. Bajki o zwierzętach
  2. Mały szachista. Kurs video. Poziom pierwszy. Nauka gry w szachy dla dzieci
  3. 13 powodów
 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?