BIBLIO dostępne na czytnikach!

08.03.2022

BIBLIO dostępne na czytnikach!

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy tego, czy z ebookpoint BIBLIO można korzystać na czytnikach. Do tej pory można było to robić wyłącznie przy użyciu czytników opartych na systemie Android. Od teraz taką możliwość mają również użytkownicy inkBOOK. 

 

Jak pobrać aplikację BIBLIO na czytnik inkBOOK Calypso Plus i Focus?

 

  1. Włącz urządzenie, następnie połącz się z siecią Wi-Fi.
  2. Wejdź do inkBOOK PLUS, wyszukaj i pobierz aplikację ebookpoint BIBLIO.
  3. Otwórz pobraną aplikację na czytniku.
  4. Jeśli nie masz jeszcze konta w ebookpoint BIBLIO, zarejestruj się w aplikacji. 
  5. By się zalogować do utworzonego wcześniej konta, będziesz potrzebować kodu (jeśli logujesz się za pomocą HAN oraz kodu dostępu). Kod za darmo w wybranej bibliotece (listę placówek oferujących kody BIBLIO znajdziesz tutaj).
  6. Ciesz się wygodnym dostępem do katalogu ebookpoint BIBLIO.

 

 

Kod biblioteczny na czytniku

 

Każdy użytkownik biblioteki miejskiej, a także uczelnianej i firmowej, która wykupiła dostęp do BIBLIO, może czytać ebooki na czytnikach inkBOOK. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać aplikację ebookpoint BIBLIO w inkBOOK PLUS, zarejestrować się lub zalogować - i już można wypożyczać ebooki. 

Wybór jest ogromny: od książek specjalistycznych po beletrystykę. Czytelnicy mogą wybierać spośród ponad 40 tysięcy tytułów. 

 

 

Jak uzyskać dostęp do BIBLIO?

 

Na stronie znajdziesz informacje o instytucjach, które wykupiły dostęp do usługi bibliotecznej ebookpoint BIBLIO. 

  • Jeśli Twoja uczelnia udostępnia publikacje za pomocą BIBLIO - odwiedź bibliotekę uczelnianą i zapytaj o możliwość dołączenia do grona czytelników BIBLIO.
  • Jeśli masz aktywną kartę biblioteczną w bibliotece miejskiej, która udostępnia BIBLIO - wybierz się do biblioteki i zapytaj o kod dostępu do BIBLIO. Jeśli nie masz aktywnej karty bibliotecznej, w kilka chwil założysz ją w bibliotece lub poprzez jej stronę internetową. 
  • Jeśli jesteś pracownikiem firmy, która udostępnia publikacje dzięki BIBLIO - znajdź osobę, która udostępnia usługę, i zapytaj o możliwość dołączenia. 

Kiedy otrzymasz już wskazówki, w jaki sposób możesz dołączyć do grona czytelników BIBLIO, następnym krokiem będzie rejestracja i logowanie. A później już tylko beztroskie czytanie, słuchanie i oglądanie. 

 

Regulamin wypożyczenia czytnika ebooków w bibliotece

 

Biblioteka posiadająca czytniki ebooków może je wypożyczać czytelnikom. Jednak aby było to możliwe i zgodne z prawem należy przedstawić czytelnikowi regulamin wypożyczenia, aby wiedział, w jaki sposób może użytkować czytnik. Dodatkowo należy pobrać od czytelnika pisemne oświadczenia wypożyczenia sprzętu. 

Równie ważne jest poinformowanie czytelników o możliwości wypożyczenia czytnika w Twojej bibliotece. Często czytelnicy nie wiedzą, że biblioteka oprócz kodów do bibliotek cyfrowych udostępnia również czytniki ebooków. 

 

 

Tagi:
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?