Książki ukraińskie

25.05.2022

Książki ukraińskie

W ostatnim czasie książki po ukraińsku zyskały na znaczeniu. Bowiem coraz więcej obywateli Ukrainy przybywa do naszego kraju. Zatem biblioteki wychodząc naprzeciw starają się wzbogacić swoją ofertę również o książki ukraińskie. 

 

Książki po ukraińsku pdf

 

Jedną z wygodniejszych form czytania książek dla obcokrajowców może okazać się czytanie ebooków, np. tych w formacie pdf. Dlaczego? Wynika to z faktu, że dostęp do książek elektronicznych jest nieograniczony, a czytelnik może je wypożyczać o dowolnej porze. Dodatkowo dla osób z zagranicy dodatkowym ułatwieniem jest to, że biblioteki cyfrowe są dostosowane do ich potrzeb - ich interfejs jest przetłumaczony także na ukraiński. 

Dla obywateli innych Państw również uciążliwe może być pokonywanie bariery językowej, która z pewnością wystąpi, kiedy udawaliby się do biblioteki po tradycyjne książki co jakiś czas. W przypadku ebooków wypożyczanych w bibliotece cyfrowej jest to ułatwione. Wystarczy pobrać kod aktywacyjny raz w miesiącu, bez konieczności odwiedzania biblioteki tradycyjniej. Wystarczy napisać maila z prośbą o wydanie kodu. 

 

Książki po ukraińsku dla młodzieży

 

Zasoby książek elektronicznych dostępnych w ebookpoint BIBLIO, to także książki dla młodzieży. Przykładowe tytuły znajdziesz poniżej.

 

 

 

 

 

Książki po ukraińsku dla dzieci

 

Oferta dla dzieci oczywiście również się znajdzie. Poniżej znajdziesz propozycje książek dla dzieci. Sprawdź i wybierz, co warto wypożyczyć. Jeśli poniżej nie znajdziesz interesujących Cię tytułów - zajrzyj na naszą stronę, wybierz kategorię, którą Cię interesuje i wybierz język publikacji - ukraiński. To powinno pomóc w znalezieniu interesującego Cię tytułów. Oczywiście możesz wyszukiwać tytuły przez wpisanie ich w wyszukiwarkę na górze strony. 

 

 

 

 

Książki po ukraińsku dla dorosłych

 

W zasobach biblioteki cyfrowej znajdują się również książki po ukraińsku dla dorosłych. Wśród nich znajdziesz książki z kategorii literatura, biznes i ekonomia czy popularnonaukowe i akademickie. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy literatury np. przygodowej jak i osoby chcące się rozwijać z zakresu ekonomii. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych tytułów, które możesz wypożyczyć w tych kategoriach.

 

 

 

 

 

Warto na bieżąco obserwować naszą stronę internetową, gdzie informujemy o nowościach, jakie pojawiają się w bibliotece cyfrowej. Kiedy pojawiły się książki po ukraińsku również informowaliśmy o tym w naszych kanałach. Przy kolejnych tytułach również będziemy informować o każdej aktualizacji. 

 

Książki ukraińskie w bibliotece

 

Jeśli Twoją bibliotekę odwiedzi obywatel Ukrainy i zapyta o książki po ukraińsku możesz zaproponować mu BIBLIO. Obecnie udostępniamy ponad 400 tytułów w tym języku. W przyszłości zapewne będzie ich więcej. Dodatkowo pamiętaj o tym, że interfejs naszej strony jest zbudowany tak, aby mogli z niej korzystać również obcokrajowcy. Języki, które obsługuje strona www to: angielski, niemiecki i ukraiński właśnie. 

 

Po wydaniu kodu do BIBLIO pamiętaj również o wydaniu instrukcji logowania w języku ukraińskim. Znajdziesz je w materiałach, które wysyłamy po podpisaniu umowy oraz pod linkami:

 

Tagi:
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?