Biblioteka cyfrowa czasopisma

19.07.2022ogólne

na przeczytanie tego artykułu potrzebujesz 4 minuty

Biblioteka cyfrowa czasopisma

Czasopisma dostępne online to dla wielu osób bardzo atrakcyjna opcja - są łatwe i wygodne w użytkowaniu, a także zdecydowanie tańsze od wydania papierowego. Również w bibliotece cyfrowej można wypożyczać czasopisma. Jakie? Czytaj dalej - odpowiadamy.

 

Biblioteka cyfrowa gazety - gdzie wypożyczyć

 

Jak wskazuje nazwa, biblioteka cyfrowa działa w sieci. Podobnie jak biblioteka miejska, udostępnia swoje zasoby, tyle że cyfrowe. Chcesz wypożyczyć jakieś czasopismo i przeczytać je na swoim telefonie? Odwiedź najbliższą bibliotekę, zapytaj o kod dostępu do biblioteki elektronicznej ebookpoint BIBLIO - i czytaj.

 

Biblioteka cyfrowa czasopisma - co wypożyczyć

 

W BIBLIO możesz wybierać spośród 100 różnych tytułów, których zbiór jest stale aktualizowany. Są wśród nich takie czasopisma jak:

 

Oprócz tego można wypożyczyć gazety z takich kategorii jak ,,zdrowie i uroda", ,,kadry i płace" czy ,,fotografia".

 

Biblioteka cyfrowa gazety - jak wypożyczyć

 

Czasopisma w bibliotece cyfrowej wypożycza się tak samo jak wszystkie inne tytuły. Wystarczy, że wyszukasz interesującą Cię pozycję, klikniesz ,,Pożycz" i ona od razu trafi na Twoją półkę, dzięki czemu będziesz mógł je przeczytać.

Na profilu facebookowym zamieściliśmy krótki film instruktażowy, poświęcony wypożyczaniu książek w aplikacji mobilnej.

 

Biblioteka czasopism online

 

Takie bogactwo tytułów z różnych kategorii tematycznych sprawia, że czasopisma w BIBLIO to oferta dla każdego. Atutem jest to, że aplikacja mobilna działa zarówno na systemie iOS, jak i Android, dzięki czemu każdy użytkownik może czytać ulubione czasopismo wygodnie na swoim telefonie. Co istotne, nie jest wymagane połączenie z Internetem. Dzięki unowocześnieniu aplikacji użytkownicy mogą korzystać z zasobów BIBLIO również offline.

 

Wielkopolska biblioteka cyfrowa czasopisma

 

BIBLIO współpracuje z wieloma bibliotekami w Polsce - zarówno z pojedynczymi instytucjami, jak i całymi konsorcjami. Właśnie na tej ostatniej zasadzie prowadzona jest współpraca z wielkopolskimi bibliotekami. Jeśli zatem mieszkasz na terenie Wielkopolski i chcesz skorzystać z darmowej bazy czasopism, ale również ebooków i audiobooków - zgłoś się do biblioteki w Twojej okolicy i poproś o kod do BIBLIO.

 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?