Darmowe ebooki - to możliwe

09.02.2021biblioteki

Darmowe ebooki - to możliwe

Gdzie czytać darmowe ebooki?

 

Świat nieubłaganie pędzi do przodu. Zmiany są ciągłe i nie do zatrzymania. Musimy się dostosować do tego tempa albo, mówiąc kolokwialnie, zostaniemy w tyle. Rozwija się również rynek książki, na którym coraz częściej możemy spotkać usługi takie jak ebookpoint BIBLIO, czyli multimedialna biblioteka cyfrowa. Obecnie rozróżniamy dwa typy usług działających na podobnych zasadach: ebiblioteki, czyli usługi kupowane przez instytucje, jak biblioteki czy firmy, i bezpłatnie udostępniające zbiory cyfrowe, oraz księgarnie internetowe - udostępniające bezpośrednio użytkownikowi publikacje w ramach opłaconego przez niego abonamentu.

Biorąc pod uwagę oba te warianty, każdy sam powinien zdecydować, która opcja jest dla niego wygodniejsza. Czy woli płacić comiesięczny abonament, czy czytać dzięki abonamentowi wykupionemu przez bibliotekę lub pracodawcę? Jednak mowa o darmowych ebookach...

 

Gdzie znaleźć darmowe ebooki?

 

Jeśli chodzi o wybór pierwszej opcji, wystarczy być czytelnikiem biblioteki, która wykupiła dostęp do treści elektronicznych, na przykład usługę ebookpoint BIBLIO - prawdopodobnie najlepszą bibliotekę cyfrową w Polsce. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać dostęp do tysięcy darmowych publikacji? Należy się udać do biblioteki, zapytać o możliwość skorzystania z ebookpoint BIBLIO, zalogować według instrukcji - i korzystać. Proces jest bardzo prosty, a może przynieść mnóstwo korzyści: dostęp do literatury beletrystycznej, fachowej, a przede wszystkim do dwóch innych formatów, czyli audiobooków i kursów video.

Dostęp do biblioteki cyfrowej może dać Ci nowe możliwości. Przykłady? Jeśli nie masz pomysłu na obiad, klikasz w kategorię kulinariów i wybierasz darmowy ebook z przepisami. Potrzebujesz dodatkowej wiedzy przy rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych, więc klikasz w odpowiednią kategorię i po kilku sekundach darmowy ebook z matematyki trafia na Twoją półkę. 

Książki elektroniczne dla dzieci

 

Oczywiście zasoby multimedialnej biblioteki cyfrowej to znacznie więcej niż popularna beletrystyka czy publikacje naukowe. Platforma ebookpoint BIBLIO daje możliwość dostępu do darmowych ebooków dla dzieci - bajek, lektur szkolnych czy zeszytów ćwiczeń do rozwiązywania pod kierunkiem rodziców i nauczycieli. Długi wieczór z nudzącą się pociechą czy usypianie dziecka już nie będzie problemem. Baśnie i opowiadania wspomogą dzieci w rozwoju wyobraźni, kreatywnego myślenia oraz rozbudzą pasję czytelniczą. Krótkie wierszyki, legendy czy literatura przygodowa zaś mogą się świetnie sprawdzić podczas rodzinnej zabawy w teatrzyk czy umilić deszczowy dzień spędzany w domu.

Darmowe ebooki dla młodzieży

 

Platforma udostępnia również darmowe ebooki dla młodzieży i nastolatków - to bogata oferta młodzieżowej literatury beletrystycznej oraz lektur szkolnych. Miłośnicy komiksów czy Minecrafta również znajdą coś dla siebie, a każdy młody majsterkowicz powinien zajrzeć do zasobów ebookpoint BIBLIO, do sekcji hobby - czeka tam niezwykła pozycja dla młodzieży zainteresowanej między innymi techniką.

Jak pobrać darmowe ebooki?

W przypadku platformy ebookpoint BIBLIO, aby czytać darmowe ebooki, nie trzeba ich pobierać. Nie jest też wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania. Wystarczy jedynie komputer, telefon lub tablet z dostępem do internetu. Kto korzysta z telefonu z systemem Android lub iOS, może czytać jeszcze wygodniej dzięki aplikacji mobilnej.

 

Zapraszamy do sprawdzenia oferty marki ebookpoint BIBLIO tutaj.

 

Źródło zdjęcia

 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?