Kraszewski. Komputery dla bibliotek

22.06.2021biblioteki

na przeczytanie tego artykułu potrzebujesz 3 minuty

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Ruszył nabór do programu dotacyjnego dla bibliotek z obszarów wiejskich, wiejsko-miejskich i miejskich. Jak czytamy na stronie Instytutu Książki, który ogłosił nabór: "Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy."

To już ósma edycja programu. A jego nazwa pochodzi od nazwiska pisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego, który był patronem roku 2012 - data pierwszej edycji programu.

 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

 

Samorządowe instytucje kultury, które są samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz takie, które posiadają wyodrębnione biblioteki w ramach swoich struktur.

Nabór wniosków odbywa się do 23 sierpnia 2021 roku. Jeśli wszystkie środki przeznaczone na dofinansowanie nie zostaną zagospodarowane, organizator może ogłosić kolejny nabór.

 

 

Jak i gdzie wypełnić wniosek?

 

Wniosek należy wypełnić na stronie organizatora. Wszystkie informacje, jak to zrobić również znajdują się na stronie Instytutu Książki. Warto pamiętać, że jedna biblioteka może złożyć tylko jeden wniosek.

 

Wyłączenia

 

Wniosków o dofinansowanie nie mogą składać instytucje, które: "Wnioskodawcy, którzy otrzymali dofinansowania w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" w 2017 r., w 2019 r. lub w 2020 r. oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020" i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Priorytet 2 "Infrastruktura bibliotek 2021-2025" są wyłączeni z możliwości ubiegania się o dofinansowanie."

 

Kwota finansowania to:

Minimalnie 10 000 złotych

Maksymalnie 30 000 złotych

,,Okres realizacji zadania: od dnia zawarcia umowy z beneficjentem do 30 listopada 2021 r."

 

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

 

Życzymy powodzenia!

 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?