Czy BIBLIO ma swoją aplikację?

09.05.2022ogólne

na przeczytanie tego artykułu potrzebujesz 8 minut

Czy BIBLIO ma swoją aplikację?

Oczywiście! Aplikację ebookpoint BIBLIO można pobrać ze sklepu Play, App Store, a posiadacze czytnika InkBOOK mogą skorzystać z InkBOOK PLUS. Aplikacja daje duże możliwości i zapewnia wygodę korzystania. Dzięki niej możesz między innymi czytać, słuchać i oglądać offline, a także włączyć drzemkę przy odtwarzaniu audiobooków i kursów video.

 

Najlepsza aplikacja z książkami

 

Jakie cechy ma najlepsza aplikacja z książkami? Przede wszystkim jest:

  • intuicyjna,
  • wygodna,
  • dostępna,

Umożliwia czytanie w trybie zarówno online, jak i offline. Jest też bogata w treści i formaty. Aplikacja ebookpoint BIBLIO obejmuje ponad 40 tysięcy tytułów gotowych do wypożyczenia, dodatkowo oferuje je w trzech formatach: oprócz ebooków, audiobooków udostępnia również kursy video. To właśnie czyni ją jedyną taką aplikacją w Polsce.

Jak czytelnicy oceniają aplikację? Zobacz poniżej kilka komentarzy pochodzących ze Sklepu Play.

 

 

Aplikacja - książki do poczytania

 

Telefony, a ściślej smartfony, są przystosowane do obsługiwania takich formatów jak PDF i ePUB. Przy czym te ostatnie są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu. Z czego to wynika? Głównie z tego, że format PDF to rozszerzenie pliku, które nie pozwala na zapisanie ustawień, takich jak wielkość czcionki czy wielkość ekranu, dla kolejnych stron. W ebookpoint BIBLIO format PDF jest dostępny dla poprzedniej wersji aplikacji i pozostaje w użyciu wyłącznie dla telefonów zbudowanych na systemie Android niższym niż Android 8. W najnowszej wersji aplikacji natomiast czytelnicy mogą się cieszyć wygodą korzystania z formatu ePUB, co oznacza, że wszystkie ustawienia (wielkość czcionki, ekranu czy krój czcionki) zostają zapisane dla całego ebooka. Format PDF znajduje zastosowanie wyłącznie w wypadku książek technicznych, zawierających na przykład wykresy, które zdecydowanie lepiej są odtwarzane właśnie w tym rozszerzeniu.

Jeśli już znamy różnicę między poszczególnymi formatami ebooka, czas przejść do książek, które można przeczytać w aplikacji. Użytkownicy mają różne preferencje, jeśli chodzi o książki do poczytania, jednak przy ponad 40 kategoriach tematycznych z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Co tydzień publikujemy informacje o nowościach, które pojawiły się w BIBLIO. Można je sprawdzać tutaj.

 

Aplikacja książki Apple

 

Oprócz Sklepu Play kolejnym miejscem, skąd można pobrać aplikację BIBLIO, jest App Store. Jej pobranie ze sklepu jest intuicyjne i nie różni się niczym od pobierania innych aplikacji. Ważne, aby po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji zalogować się do BIBLIO; przed zalogowaniem nie jest ona dostępna dla użytkowników. Potem można już swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji, jakie oferuje aplikacja. Są to na przykład:

  • możliwość czytania offline,
  • włączenie drzemki przy odtwarzaniu audiobooka lub kursu video,
  • tworzenie notatek w trakcie lektury ebooka.

Wiele funkcji jest jeszcze do odkrycia. Dlatego zachęcamy do pobrania kodu z biblioteki miejskiej lub uczelni i przetestowania aplikacji.

 

Jak czytać książki w telefonie

 

W pierwszym kroku musisz pobrać aplikację. Instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz tutaj. Kiedy już zainstalujesz aplikację, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze dostępu do BIBLIO, zgłoś się do biblioteki w Twojej okolicy i poproś o kod. Po zalogowaniu się możesz korzystać z aplikacji do woli.

Dzięki dostępności formatu ePUB lektura popularnych ebooków będzie dla Ciebie czystą, spersonalizowaną przyjemnością, możesz bowiem dostosować do swoich upodobań wielkość czcionki, szerokość marginesów, ba, nawet krój czcionki. Jeśli interesują Cię książki techniczne, również możesz je czytać na swoim telefonie - w wygodnym, dostosowanym formacie PDF, który idealnie się sprawdza w wypadku opracowań z danymi przedstawianymi na wykresach, infografikach czy w tabelach.

Książki w telefonie to wygodna forma współczesnego eczytelnictwa. Nie musisz już dźwigać ciężkich tomów, wszystkie ulubione tytuły masz w zasięgu jednego kliknięcia. Pamiętaj, że oprócz książek elektronicznych na telefonie możesz także słuchać audiobooków i oglądać kursy video. Aplikacja, która czyta książki? Tak, to również BIBLIO. Jeśli lubisz się zatopić w lekturze podczas spaceru w parku lub w autobusie - to rozwiązanie dla Ciebie.

 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?