Czy można korzystać z BIBLIO w ramach indywidualnego abonamentu?

25.05.2022ogólne

na przeczytanie tego artykułu potrzebujesz 5 minut

Czy można korzystać z BIBLIO w ramach indywidualnego abonamentu?

Nie, BIBLIO to wyłącznie usługa B2B. Co oznacza, że płatnikami są instytucje, na przykład biblioteki, uczelnie lub firmy. Użytkownik indywidualny może uzyskać dostęp do zasobów BIBLIO poprzez kontakt z instytucją współpracującą. Po zalogowaniu się pozostaje już tylko korzystać.

 

Skąd wziąć kod do BIBLIO?

 

Najpierw sprawdź na naszej stronie internetowej, czy zlokalizowana w Twoim mieście biblioteka wykupiła dostęp do ebookpoint BIBLIO. Następnie wybierz się do tej instytucji, napisz lub zadzwoń. Poproś o kod dostępu lub zapytaj, jak możesz dołączyć do czytelników BIBLIO. Kolejnym krokiem jest rejestracja nowego użytkownika i logowanie. Później możesz już swobodnie korzystać z BIBLIO - jak chcesz i gdzie chcesz. Dla wygody użytkowania przygotowaliśmy dedykowaną aplikację mobilną, która pozwoli Ci między innymi na czytanie offline czy robienie notatek na ebookach.

Jeśli żadna instytucja w Twoim mieście nie udostępnia zasobów BIBLIO, napisz do nas na adres biblio@ebookpoint.pl i wskaż, która placówka mogłaby udostępniać naszą usługę. Postaramy się, aby tak się stało.

 

Ebooki za darmo

 

Usługi abonamentowe, takie jak ebookpoint BIBLIO, zyskują na popularności. Co nie dziwi, jeśli spojrzeć na powszechność Netflixa czy Spotify, które również są bibliotekami cyfrowymi. A co więcej, widać tu zdecydowany trend wzrostowy. Nie inaczej jest w wypadku książek elektronicznych. Szczególnie jeśli usługa abonamentowa jest udostępniana przez bibliotekę publiczną, czyli z założenia jest darmowa dla czytelników. Czy dla mola książkowego może być coś bardziej zachęcającego niż darmowy dostęp do nieograniczonej liczby książek? Chyba nie.

Dzięki dostępowi do biblioteki cyfrowej jako czytelnik masz możliwość wypożyczenia ponad 40 tysięcy tytułów - nie tylko ebooków, ale także audiobooków i kursów video.

 

Darmowe kursy

 

Abonament biblioteczny to również sposób na rozwój w formie video. Pobrawszy kod dostępu z biblioteki publicznej lub uczelni współpracującej z ebookpoint BIBLIO, uzyskujesz dostęp do setek darmowych kursów video z różnych dziedzin, takich jak:

  • programowanie,
  • rozwój osobisty,
  • języki obce,
  • dla dzieci.

Zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Kurs online na przykład z programowania może się okazać świetną inwestycją w przyszłość. Według prognoz właśnie segment IT, a dokładniej programowanie i VR (wirtualna rzeczywistość), to branża, która w najbliższych latach będzie się rozwijać najszybciej. Dodatkowo w firmach wciąż brakuje specjalistów właśnie w tych dziedzinach. Jeśli więc chcesz zdobyć nowe umiejętności i zadbać o swoją konkurencyjność na rynku pracy, już dziś sprawdź kursy online:

 

Wykupienie dostępu indywidualnego nie jest w tym wypadku koniecznością. Wystarczy udać się do biblioteki miejskiej, aby otrzymać pełnowartościowy produkt.

 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?