Czytaj dziecku

01.06.2021

Czytaj dziecku

Dzisiaj wyjątkowo nasz cykl Polecane publikujemy we wtorek. A to dlatego, że obchodzimy Dzień Dziecka.

Niezależnie czy świętujecie, pielęgnując swoje wewnętrzne dziecko, czy obdarowując swoje pociechy - mamy dla Was kilka propozycji książkowych dla najmłodszych.

Niewątpliwie jedną z najbardziej znanych pozycji z kategorii książka dla dzieci jest Mikołajek. Jest to seria książek przedstawiająca perypetie kilkuletniego chłopca - tytułowego Mikołajka. Pierwsza książka z tej serii powstała w 1959 roku i do tej pory jest jedną z najbardziej poczytnych. Jeśli jeszcze nie znacie Mikołajka lub chcielibyście sobie odświeżyć jego przygody - zachęcamy do wypożyczenia ebooków:

 

 

 

Zachęcamy również do sięgnięcia po bestseller wydawnictwa Sensus, czyli książkę Jesteś ważny, Pinku! Opowieść dla dzieci, ale i rodziców. Opowiada o tym, jak kształtować poczucie własnej wartości u najmłodszych. Gorąco polecamy!

 

 

Niesłabnącą popularnością cieszy się również autorka Dzieci z Bullerbyn, czyli Astrid Lindgren - szwedzka pisarka książek dla dzieci. Jej dorobek artystyczny, to ponad 20 powieści oraz zbiorów opowiadań dla najmłodszych. Napisana przez nią seria o Pippi stała się największym bestsellerem w Szwecji.

 

 

 

Kolejne polecane pozycje zostały wydane przez wydawnictwo Dwie Siostry, które od 2005 roku specjalizuje się w wydawaniu książek dla dzieci. Wszystkie publikacje są bogato ilustrowane, a dzięki temu stają się bardziej atrakcyjne i przystępne dla dzieci.

 

 

 

 

Oprócz ebooków czy audiobooków warto również wykorzystać kursy video, które mogą stanowić świetną formę zabawy przez naukę. Co powiesz na kodowanie dla dzieci? Technologia rozwija się w tak szybkim tempie, że bardzo trudno jest nadążyć za zmianami. Za kilka lat zapewne świat jeszcze bardziej przyspieszy. Warto więc zapewnić dzieciom dobry start i nauczyć je, jak korzystać ze zdobyczy technologicznych. Do tego celu polecamy kursy video, które w przystępny sposób pokazują jak na przykład programować gry.

 

 

Szachy to według Ciebie sport ekstremalny? Nie musi tak być! Razem ze swoim dzieckiem odpal kurs video Mały szachista i uczcie się wspólnie podstawowych ruchów oraz znaczenie poszczególnych figur.

 

 

Mamy nadzieję, że ta krótka lista pomoże Ci w wyborze kolejnej lektury czytanej na dobranoc lub wspomoże Cię w pokonaniu nudy podczas kolejnego deszczowego dnia spędzonego w domu.

Miłej lektury i powodzenia.

Tagi:
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?