Kursy video w pracy

06.10.2021firmy

na przeczytanie tego artykułu potrzebujesz 7 minut

Kursy video w pracy

Dzisiaj wszystko, co ma w nazwie ,,online", kojarzy się z czymś bardziej naturalnym i wygodnym. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób chce się szkolić przez internet. Według raportu Pracuj.pl Cyfrowa ewolucja kariery już dwóch na trzech Polaków korzystało z kursów online.

 

Czy warto robić kursy internetowe?

 

Zdecydowanie warto robić kursy online. Przede wszystkim dlatego, że to Ty decydujesz, jaką tematykę wybrać i kiedy przerobić materiał. Oczywiście, samodzielna nauka wymaga sporej dyscypliny, trzeba się zmobilizować - ale czy nie jest to dodatkowy trening umiejętności?

Często kursy internetowe kończą się certyfikacją, więc - podobnie jak w przypadku tradycyjnego szkolenia - możesz uzyskać potwierdzenie nabytych umiejętności. To kolejna korzyść poza tym, że możesz przyswajać dowolny zakres tematów w dowolnym czasie.

Według danych zawartych we wspomnianym wcześniej raporcie aż 59 proc. użytkowników pozytywnie odbiera szkolenia online, a 30 proc. ma do nich stosunek neutralny.

 

Dlaczego warto?

 

O korzyściach płynących ze szkoleń online można pisać godzinami. Rozwój zawsze - czy to dzięki szkoleniom tradycyjnym, czy internetowym - jest wielką wartością i korzyścią samą w sobie. Skoro jednak mówimy o edukacji online, warto wspomnieć o takich korzyściach jak:

 

  • brak konieczności dojazdu,
  • możliwość nauki z dowolnego miejsca,
  • możliwość nauki za darmo (np. ebookpoint BIBLIO - abonament wykupuje pracodawca i bezpłatnie udostępnia pracownikom),
  • nauka we własnym tempie,
  • możliwość nieograniczonych powtórek materiału,
  • brak ograniczeń czasowych - szkolisz się tyle czasu, ile potrzebujesz.

 

 

 

Czy kursy video w firmie to dobry pomysł?

 

Zdecydowanie tak. Według przytoczonego już badania aż 62 proc. badanych Polaków (osób aktywnych zawodowo w wieku 18-65 lat) chętniej aplikowałoby do pracodawcy, który udostępnia darmowe kursy video. Te dane odnoszą się również do już zatrudnionych pracowników.

Ludzie chcą się rozwijać. Chcą nadążać za rozwijającymi się technologiami. Stąd zapotrzebowanie na szkolenia, które pozwolą zdobywać kolejne umiejętności. Najszybciej w takim wypadku sięgnąć właśnie po kurs online.

 

 

Kurs online vs webinar

 

Pytanie często zadawane przez osoby, które się zastanawiają nad zakupem lub udostępnieniem (na przykład pracownikom) kursu online, dotyczy tego, czym się różni tego typu szkolenie od webinaru.

Po pierwsze kurs video trwa dłużej niż webinar. Podzielony na rozdziały, moduły, jest zdecydowanie bardziej rozbudowany. Natomiast webinar trwa zazwyczaj godzinę, co pozwala przedstawić jakieś zagadnienie w mocno okrojonej wersji.

 

Zatem co wybrać?

 

To zależy od tego, czego chcesz się dowiedzieć. Osoby zamierzające jedynie pobieżnie poznać temat mogą się zapisać na godzinny webinar, podczas którego z pewnością pojawią się najważniejsze informacje. Natomiast jeśli ktoś chce zgłębić dane zagadnienie, lepszym wyborem będzie kurs online. Głównie dlatego, że jego zakres tematyczny jest dużo szerszy, a samo szkolenie trwa dłużej, co daje możliwość przekazania wiedzy w znacznie większej dawce.

 

Co dla pracowników?

 

Żeby zdecydować, jaką formę szkolenia wybrać dla pracowników, najlepiej przetestować kilka opcji i potem, na przykład za pośrednictwem ankiety, sprawdzić, która jest najkorzystniejsza. Można również na stałe połączyć tradycyjne szkolenia z kursami online. Twoi pracownicy mają określone preferencje, więc warto proponować różne metody rozwoju, aby każdy znalazł coś dla siebie.

 

Jakie kursy można wybrać?:

 

  1. Angielski w zarządzaniu projektami. Kurs video. Zagadnienia językowe i merytoryczne
  2. Szachy w godzinę. Kurs video. Od zera do pierwszej partii szachów
  3. Adobe Photoshop CC. Kurs video. Poziom drugi. Zaawansowane techniki i triki dla każdego
 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?