Kurs video z biblioteki

24.03.2021biblioteki

Kurs video z biblioteki

Coraz więcej osób chce się szkolić. Zarówno pracowników, jak i studentów. Dodatkowe godziny, które wcześniej spędzaliśmy w samochodzie czy w środkach komunikacji miejskiej, aby dotrzeć do pracy, na uczelnię lub do domu, dzisiaj, w czasie pandemii, chętnie przeznaczamy na rozwój. To krzepiące zjawisko.

Z analizy najczęściej wyszukiwanych w sieci fraz związanych z kursami online wynika, że ludzi najbardziej interesują kursy językowe, głównie języka angielskiego i niemieckiego, oraz kursy z certyfikatami. Te dane z pewnością nikogo nie dziwią. To oczywiste, że znajomość języków obcych jest bardzo ważna, a dodatkowe poświadczenia umiejętności poprzez certyfikaty mogą tylko wzbogacić CV oraz pomóc w zdobyciu wymarzonej pracy.

 

Wpływ izolacji

 

Kursy video także zyskały na popularności w czasie pandemii. Zamknięci w domach, zyskaliśmy dodatkowe godziny w ciągu dnia i by je dobrze wykorzystać, sięgamy po książki i kursy właśnie. Nie dziwi więc przy tym rosnąca popularność webinarów, które dzięki łatwo przyswajalnej formie mogą pomóc w poszerzaniu wiedzy i podpowiedzieć nowe rozwiązania w kontekście kariery zawodowej i nie tylko.

Co więcej, z tej formy szkolenia można korzystać za darmo - za pośrednictwem biblioteki. Jak uzyskać bezpłatny dostęp do kursu video? To bardzo proste. Wystarczy znaleźć na stronie bibliotekę, która dysponuje dostępem do usługi ebookpoint BIBLIO, zadzwonić, pójść lub napisać e-mail do wybranej instytucji i poprosić o dostęp do ebiblioteki. Dzięki temu czytelnik zyska możliwość nie tylko nauki angielskiego czy niemieckiego w ramach kursu video, ale również korzystania z szerokiej oferty ebooków i audiobooków.

 

Jakie kursy video można wypożyczyć?

 

Wybór jest bardzo duży, a oferta stale się powiększa. Wszystko zależy od tego, czego użytkownik chce się nauczyć. Programowanie, tworzenie gier komputerowych, angielski w biznesie, negocjacje? Wszystkie te tematy już zostały opracowane w formie kursów video - tutaj znajduje się pełna lista dostępnych szkoleń online.

 

Kursy video w firmie

 

Oczywiście dostęp do usługi mogą uzyskać również firmy. Zapewnienie pracownikom stałego dostępu do wiedzy i otwieranie przed nimi możliwości rozwoju to bardzo ważny element budowania strategii employer branding. Dodatkowo jest to doskonały sposób na motywowanie pracowników. Jak pokazują badania, w niedługim czasie na rynku pracy będą przeważać milenialsi, którzy najbardziej cenią w niej dostęp do wiedzy oraz możliwość poszerzania kompetencji. Warto zatem już teraz pomyśleć o rozwiązaniu, które im w tym pomoże.

Dodatkowo dostęp do nowoczesnych rozwiązań i budowanie wizerunku pracodawcy, który stawia na rozwój pracowników, może pozytywnie wpłynąć na kolejne rekrutacje. I zaowocować zatrudnieniem najlepszych specjalistów.

 

Czego się można nauczyć z kursów online?

 

Niemal wszystkiego. Na rynku pojawiają się kolejne platformy, które umożliwiają zdalną naukę. Poza tym wiele firm wprowadziło do swojej oferty kursy internetowe, głównie przez brak możliwości organizowania ich w tradycyjnej formie. W sieci można znaleźć kursy online zarówno płatne, jak i darmowe. Dzięki zapisaniu się do biblioteki i uzyskaniu dostępu do usługi ebookpoint BIBLIO można korzystać z tej drugiej opcji - wówczas płatnikiem jest instytucja, która udostępnia zasoby (na przykład biblioteka), a nie ostateczny użytkownik. Podobnie w przypadku firm: to organizacja jest płatnikiem, a pracownik może bezpłatnie korzystać z usługi (którą można sfinansować ze środków ZFŚS).

 

Przykładowe kursy video:

  1. https://biblio.ebookpoint.pl/vteamm/team-motivation-jak-motywowac-zespol-kurs-video-marcin-kadziolka/w
  2. https://biblio.ebookpoint.pl/vcppsk/c-kurs-video-poziom-pierwszy-skladnia-podstawowe-elementy-jezyka-programowanie-proceduralne-jaroslaw-baca/w
  3. https://biblio.ebookpoint.pl/vangza/angielski-w-zarzadzaniu-projektami-kurs-video-zagadnienia-jezykowe-i-merytoryczne-rafal-tondera/w
  4. https://biblio.ebookpoint.pl/vzescw/cwiczenia-na-bole-kregoslupa-i-inne-przypadlosci-osob-przywiazanych-do-biurka-kurs-wideo-anna-brzegowa/w

 

Pracujesz w bibliotece lub zarządzasz zasobami ludzkimi w firmie? Napisz do nas na: biblio@ebookpoint.pl i sprawdź, jak działają nasze kursy video.

 

Źródło zdjęcia

 

 
Udostępnij:

chcesz poznać więcej szczegółów?