Sieci domowe

1
Ebook

Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi

Stanisław Wszelak

Poznaj sieci komputerowe i sprawnie nimi zarządzaj! Kable, światłowody i bezprzewodowe tory transmisyjne, czyli realna podstawa wirtualnej sieci Kolejne odsłony protokołów sieciowych, czyli warstwy łącza danych, sieci, transportowa, routingu i aplikacji Integracja i koegzystencja protokołów, czyli efektywne łączenie IPv4 i IPv6 Sieci komputerowe w szybkim tempie oplatają świat. Bez nich niemożliwe byłoby mnóstwo rzeczy, które robimy na co dzień: przesyłanie danych, komunikowanie się, wykorzystywanie zwielokrotnionej mocy obliczeniowej komputerów. Administrowanie tymi sieciami wymaga bardzo dobrego przygotowania — w tym zdobycia dogłębnej wiedzy na temat protokołów komunikacyjnych. Jeśli chcesz zostać administratorem lub już wykonujesz tę pracę, jesteś inżynierem sieciowym, projektantem sieci albo studentem informatyki, ta książka z pewnością Ci się przyda. Znajdziesz w niej najbardziej istotne zagadnienia z technologii NT, z którymi każdy administrator sieci i systemów komputerowych ma do czynienia na co dzień. Dowiesz się więcej o fizycznych właściwościach mediów transmisyjnych, strukturze warstw sieciowych i sposobie ich uporządkowania, a także o podstawach teoretycznych i działaniu protokołów komunikacyjnych na wielu poziomach. Zrozumiesz, dlaczego jest ich tak dużo, i nauczysz się je łączyć w sposób świadomy, a nie mechaniczny. Zobaczysz, na czym polegają różnice między protokołem IPv4 oraz IPv6 i jak rozwiązać kwestię integracji tych protokołów. Zdobędziesz także większą wiedzę na temat routingu i protokołów warstwy aplikacji. Czytaj i ucz się! Wprowadzenie do stosu protokołów komunikacyjnych Media transmisyjne Protokoły warstwy łącza danych Protokół IPv4 a protokół IPv6 Protokół ICMP Protokoły komunikacyjne TCP i UDP Routing w sieciach IPv4 a routing w sieciach IPv6 Integracja i koegzystencja IPv4 i IPv6 Protokoły warstwy aplikacji Zarzuć sieci!

2
Ebook

Domowe sieci komputerowe. Gotowe rozwiązania

Adam Józefiok

Szybko zbuduj własną, niezawodną sieć! Jak udostępniać foldery? Jak być widocznym w Internecie? Jak zabezpieczyć komputer w sieci? Domowa sieć komputerowa daje możliwość wymiany plików i folderów pomiędzy użytkownikami. Pozwala wszystkim korzystać z tej samej drukarki lub skanera. Zaś podłączenie jej do Internetu znacznie ułatwia codzienną pracę i zapewnia rozrywkę, a także umożliwia szybki kontakt z rodziną i znajomymi na całym świecie dzięki poczcie elektronicznej, komunikatorom lub darmowym połączeniom telefonicznym. Czytając tę książkę, nauczysz się samodzielnie budować i obsługiwać bezpieczną domową sieć komputerową -- w taki sposób, abyś mógł cieszyć się zdobyczami informatyki! Książka "Domowe sieci komputerowe. Gotowe rozwiązania" to praktyczny przewodnik zawierający wszelkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci samodzielnie podłączyć i skonfigurować domowy komputer do pracy w Internecie. Z tego podręcznika dowiesz się także, jakie urządzenia umożliwiają rozdzielenie łącza na kilku użytkowników, jak dobrać odpowiednie okablowanie, w jaki sposób udostępniać urządzenia współpracujące z komputerem, a także jak korzystać z darmowych połączeń telefonii internetowej oraz komunikatorów. Nauczysz się nie tylko zabezpieczać swój komputer przed atakami z sieci, ale także usuwać wirusy, gdy sprzęt zostanie zainfekowany. Przygotowanie komputera do pracy w sieci Podłączanie i okablowanie Instalacja karty sieciowej Adresy IP Udostępnianie drukarki Dostęp do Internetu -- rodzaje łączy Poczta elektroniczna Komunikatory internetowe Telefonia internetowa Program Skype Bezpieczeństwo pracy w sieci Zostań administratorem własnej domowej sieci komputerowej!

3
Ebook

Ethernet. Biblia administratora

Charles E. Spurgeon, Joann Zimmerman

Kompendium wiedzy o sieciach Ethernet! Biblia administratora sieci Ethernet! Standard Ethernet powstał w 1976 roku w ośrodku badawczym firmy Xerox. Wykorzystywany do budowy sieci lokalnych, znajduje zastosowanie praktycznie w każdym miejscu. Sieci Ethernet spotkasz zarówno w mieszkaniach czy domach, jak i w biurach czy centrach danych. W zależności od budżetu, jakim dysponujesz, możesz zbudować sieć dostosowaną do własnych potrzeb. Nowoczesne sieci Ethernet pozwalają na niezawodne przesyłanie danych z ogromnymi prędkościami. W Twoje ręce oddajemy biblię wiedzy o sieciach Ethernet, która odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz zaprezentuje nowoczesne techniki wykorzystania tych sieci. Przekonasz się, jak wygląda proces automatycznej negocjacji oraz jak zasilać urządzenia za pomocą Ethernetu. W kolejnych rozdziałach znajdziesz charakterystyczne elementy popularnych sieci 10, 100 i 1000 Mb/s oraz niezwykle wydajnych sieci o prędkości dochodzącej do 400 Gb/s. Trzecia część tej książki została poświęcona budowie systemu Ethernet. Poznasz tu systemy okablowania strukturalnego, dostępne kable, złącza oraz przełączniki. Książka ta jest obowiązkową pozycją na półce każdego administratora, który chce poznać swoją sieć od podszewki. Dzięki tej książce: poznasz historię standardu Ethernet zrozumiesz zasadę jego działania zobaczysz, jaki potencjał kryją sieci Ethernet nauczysz się projektować wydajne rozwiązania poznasz tajniki działania Twojej sieci

4
Ebook

Head First. Sieci komputerowe. Edycja polska

Ryan Benedetti, Al Anderson

Użytkowanie sieci komputerowych stało się co najmniej tak popularne jak posługiwanie się telefonem komórkowym. Jeśli Ty także chcesz obsługiwać swobodnie sieć komputerową, powinieneś sięgnąć po tę wyjątkową książkę. Z tego podręcznika, napisanego zgodnie z najnowszymi metodami skutecznej nauki, skorzystają zarówno amatorzy, którzy chcą sprawnie obsługiwać urządzenia sieciowe dla własnej wygody, jak i administratorzy pragnący poszerzać swoją wiedzę i sprawnie rozwiązywać trudne problemy. W książce "Head First. Sieci komputerowe. Edycja polska" znajdziesz nie tylko odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące sieci komputerowych, ale także ich klarowne i szczegółowe objaśnienie. Wyróżniającą cechą tego bogato ilustrowanego podręcznika jest przełożenie wiadomości teoretycznych na problemy koncentrujące się wokół praktyki obsługi sieci komputerowych, a więc opis rzeczywistych problemów, które spotykasz na co dzień w swojej pracy. W trakcie lektury niniejszej książki dowiesz się, jak zaplanować układ sieci, znajdziesz tu także praktyczne porady dotyczące wykrywania i rozwiązywania problemów z połączeniami, konfigurowania przełączników oraz routerów. Nauczysz się projektować sieć oraz sprawnie i bezpiecznie nią zarządzać. Naprawianie fizycznych uszkodzeń sieci Planowanie układu sieci Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów Analizowanie pakietów Urządzenia i narzędzia Protokoły trasowania System nazw domen Sieci bezprzewodowe Bezpieczeństwo w sieci Projektowanie sieci Zostań guru w dziedzinie sieci komputerowych!

5
Ebook

Instalowanie i konfigurowanie Windows Server 2012 R2 Poradnik szkoleniowy

Mitch Tulloch

Niniejszy Poradnik szkoleniowy ułatwi administratorom w przedsiębiorstwach poszerzać swoje specjalistyczne umiejętności w zakresie wdrażania, konfigurowania i zarządzania usługami w systemie Windows Server 2012 R2. Prezentowane w książce lekcje i ćwiczenia, opracowane na podstawie wiedzy ekspertów, ułatwiają nabycie praktycznych doświadczeń i zwiększają efektywność pracy. Ten Poradnik Szkoleniowy firmy Microsoft: • Udostępnia szczegółowe szkolenie praktyczne do samodzielnej nauki • Skupia się na osiąganiu umiejętności specyficznych dla pełnionych ról w kontekście implementacji kluczowych usług systemu Windows Server 2012 R2, takich jak usługi Active Directory czy usługi sieci • Tworzy fundament dla umiejętności, które w połączeniu z doświadczeniami w pracy, dają podstawy do ich sprawdzenia na egzaminach Microsoft Certification, takich jak egzamin 70-410 Poszerzaj umiejętności. Buduj doświadczenie. • Planuj procesy migracji lub wdrożenia • Zarządzaj zdalnie serwerami i instaluj role • Planuj i wdrażaj kontrolery domen • Administruj zaawansowanymi usługami Active Directory • Planuj, konfiguruj i zarządzaj Zasadami grupy • Wdrażaj hosty Hyper-V i maszyny wirtualne, i zarządzaj nimi • Administruj usługami sieci za pomocą Windows PowerShell 4.0 • Wdrażaj funkcję Storage Spaces; zarządzaj udostępnionymi magazynami • Konfiguruj usługi zabezpieczeń i zarządzaj nimi • Wdrażaj serwery druku i zarządzaj nimi O Tobie Ten Poradnik Szkoleniowy przyda się najbardziej profesjonalistom IT, którzy mają co najmniej trzyletnie doświadczenia w administrowaniu poprzednich wersji systemu Windows Server w średnich i dużych środowiskach. O autorze Mitch Tulloch jest ekspertem technologii systemów Windows, wielokrotnie honorowany tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) za wkład wniesiony we wdrażaniu i stosowaniu platform, rozwiązań i produktów firmy Microsoft. Przeprowadzanie ćwiczeń praktycznych Większość ćwiczeń prezentowanych w książce można przeprowadzać w zwirtualizowanym środowisku technologii Hyper-V; w przypadku niektórych ćwiczeń wymagany jest co najmniej jeden serwer fizyczny. Wymagania systemowe opisane są we Wstępie.

6
Ebook

Packet Tracer 6 dla kursów CISCO - Tom1

Marek Smyczek

Książka Packet Tracer 6 dla kursów CISCO dedykowana jest wszystkim osobom chcącym nauczyć się tworzyć sieci, zarządzać nimi, diagnozować uszkodzenia, a nawet je projektować. Tom I poświęcony jest podstawowym zagadnieniem, szczególnie poświęconym sieciom LAN, dlatego idealnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z sieciami. W książce znaleźć można również wiele przykładów oraz ćwiczeń z rozwiązaniami, które można wykorzystać, jako narzędzie do sprawdzenia swoich dotychczasowych umiejętności sieciowych oraz do usystematyzowania swojej wiedzy, na temat urządzeń, rodzajów przewodów i przede wszystkim konfiguracji i diagnostyki sieciowej. Książka nadaje się również, jako idealny podręcznik uzupełniający wiedzę praktyczną podczas wszystkich początkowych semestrów kursów CISCO. Wydanie drugie zostało poszerzone o zagadnienia związane z konfiguracją oprogramowania typu Firewall.

7
Ebook

Podstawy sieci komputerowych dla technika i studenta-cz1

Jakub Kubica

Książka „Podstawy sieci dla technika i studenta - Część 1” to kompletny zasób wiedzy w ujęciu teoretycznym jak i praktycznym, poświęcony sieciom komputerowym. Autor przystępnym językiem oprócz zarysu historycznego przedstawił media i sygnały transmisyjne, począwszy od teorii, aż do zastosowań praktycznych, demonstrując również techniki ich montażu. W książce dokładnie opisano podstawy komunikacji sieciowej, zasadę działania urządzeń i usług działających w współczesnym Internecie. Książka kierowana jest dla każdego czytelnika, nawet ze znikomą wiedzą informatyczną, chcącego zrozumieć jak działają sieci komputerowe. Przede wszystkim adresowana jest do uczniów techników informatycznych, teleinformatycznych oraz studentów IT, ponieważ zawiera odnośniki do podstaw programowych i zagadnień jakie należy opanować w trakcie całego cyklu nauki. Dodatkową pomocą w zdobywaniu wiedzy są przykłady, ćwiczenia, pytania diagnozujące wiedzę i linki w postaci kodów QR do treści źródłowych, a także zestaw samo oceniających plików *.pka symulatora sieciowego Packet Tracer. Autorem książki jest Jakub Kubica, utalentowany, młody pasjonat sieci komputerowych oraz pozostałych zagadnień IT. W swoim dorobku posiada już komplet kwalifikacji zawodowych uprawniających go do legitymowania się dyplomem Technika Informatyka oraz dysponuje dużym zasobem certyfikatów Akademii Cisco. Jakub jest kolejnym przykładem świadczącym o tym, że warto inwestować w młode talenty, co stanowi podstawową strategię działalności wydawnictwa ITSTART.

8
Ebook

Praktyczne projekty sieciowe

Paweł Zaręba

Opanuj sieci - w praktyce! Poznaj tajniki połączeń sieciowych Skonfiguruj sieć lokalną i dostęp do Internetu Zaimplementuj VoIP oraz zastosuj technologię VPN Kontroluj i monitoruj dom za pośrednictwem sieci Fale radiowe, światłowody, kable - sieci oplatają świat. Dziś komputer bez połączenia z Internetem stanowi właściwie tylko kosztowny kawałek elektronicznego złomu. To właśnie sieć sprawia, że otaczające nas zewsząd urządzenia cyfrowe zapewniają dostęp do interesujących treści, umożliwiają korzystanie z map, pozwalają monitorować otoczenie, słuchać strumieniowanej muzyki i oglądać filmy - słowem, dają nam wszystkie te możliwości, które kojarzymy z rewolucją informacyjną. Książka Praktyczne projekty sieciowe bezboleśnie wprowadzi Cię w świat współczesnych technologii sieciowych. Przedstawia najistotniejsze informacje na temat ich możliwości oraz ograniczeń. W niezwykle praktyczny sposób uczy, jak radzić sobie z zadaniami stawianymi przed projektantami i administratorami sieci. Prezentuje szereg konkretnych przykładów i projektów, które z pewnością przydadzą Ci się w pracy. Jeśli szukasz kompendium praktycznej wiedzy na temat sieci, lepiej nie można było trafić. Podstawowe informacje o typach sieci i technologiach sieciowych Zapewnianie dostępu do Internetu i tworzenie VLAN-ów Zestawianie lokalnych i globalnych połączeń VoIP Projektowanie sieci mobilnych oraz zastosowanie technologii MPLS i VPN Wykorzystanie IoT do monitorowania i zarządzania domem Praktyczne zastosowanie technologii QoS, NetFlow i RADIUS Administracja złożonej sieci Wi-Fi Zarządzanie sieciami i rozwiązywanie problemów Sieci? Z tą książką to nic trudnego!

9
Ebook

Projekty i rozwiązania sieciowe w praktyce

Paweł Zaręba

Praktycznie rzecz ujmując… o sieciach Paweł Zaręba, autor Praktycznych projektów sieciowych, od wielu lat związany z branżą IT i ICT, za namową swoich wiernych czytelników napisał drugą książkę. Tę wcześniejszą można traktować jako kompendium wiedzy na temat sieci komputerowych - Projekty i rozwiązania sieciowe w praktyce są niejako kontynuacją tamtej publikacji. Podczas lektury tej książki, wymagającej znajomości zagadnień sieciowych, przyswoisz podstawowe pojęcia z zakresu sieci (takie jak router, przełącznik), odkryjesz niespodzianki w sieci LAN i zasady funkcjonowania internetu, zrozumiesz, czym jest i do czego służy DNS, zapoznasz się z chmurą i jej działaniem, spojrzysz na sieci od kuchni, czyli od serwerowni. Dzięki przemyślanym przykładom dowiesz się między innymi, jak używać narzędzia Postman, samodzielnie wykonasz projekt sieci związany z automatyzacją i przeprowadzisz własne eksperymenty w języku skryptowym Python. Ten przewodnik, skierowany do poszukujących praktycznych aspektów sieci i do zaawansowanych sieciowców, ma jeden cel: jak najprzystępniej przedstawić skomplikowane zagadnienia sieciowe, a jednocześnie ugruntować podstawowe informacje. Komponenty sieciowe i architektura modelu TCP/IP Projektowanie adresacji IP Narzędzia do diagnostyki sieci Metody dostępu do internetu Niezależne wirtualne instancje routingu VRF Konfiguracja sieci za pomocą routera Mikrotik Tajniki Cisco Modeling Lab Przenoszenie tablic routingu OSPF za pomocą BGP Utworzenie sieci wirtualnej w GNS3 Mapowanie maszyn wirtualnych NAT i CGNAT Działanie sieci od strony ISP (MPLS L3VPN i MPBGP) Korzystanie z REST API Wirtualizacja sieci w chmurze Azure Cisco DNA Center Spójrz na sieci od strony praktycznej!

10
Ebook

Sieci komputerowe. Kurs

Witold Wrotek

Poznaj tajniki budowy sieci komputerowych Jak skonfigurować protokół sieciowy? Jak zarządzać użytkownikami i grupami? Jak wykorzystać zaporę sieciową? Sieć komputerowa to medium, które pozwala na połączenie komputerów lub urządzeń zewnętrznych tak, aby mogły się wzajemnie komunikować i korzystać ze swoich zasobów. Istnieje wiele sposobów wzajemnego rozmieszczania urządzeń sieciowych. Różnią się one kosztami budowy, możliwością rozbudowy i niezawodnością. Prawidłowe zaprojektowanie, wykonanie i skonfigurowanie sieci wpływa na oszczędność, usprawnienie pracy i podniesienie wydajności. O tym, jak wybrać i wykonać optymalny rodzaj sieci, dowiesz się z tego podręcznika. Książka "Sieci komputerowe. Kurs" przeznaczona jest dla wszystkich, którzy mają więcej niż jeden komputer lub prowadzą firmę z kilkoma stanowiskami komputerowymi. Nie musisz dysponować zaawansowaną wiedzą informatyczną ani umiejętnościami, aby stworzyć własną sieć, korzystając z tego podręcznika. Wystarczy, że potrafisz obsługiwać urządzenia biurowe i znasz pracę w środowisku Windows. W tej książce znajdziesz bogato ilustrowane informacje dotyczące projektowania, montażu i konfigurowania sieci. Dowiesz się, co to jest medium transmisyjne, magistrala, pierścień i gwiazda. Na koniec poczujesz satysfakcję ze zbudowania własnej, sprawnie działającej sieci. Projektowanie sieci komputerowej Wykonanie okablowania Instalacja i sprawdzanie karty sieciowej Połączenie urządzeń sieciowych Uruchamianie i zabezpieczanie routera Wykrywanie i usuwanie uszkodzeń sieci Udostępnianie plików i folderów Konfigurowanie zabezpieczeń systemowych Blokowanie wyświetlania reklam Teraz także i Ty możesz zbudować niezawodną sieć komputerową!

11
Ebook

Sieci komputerowe. Kurs. Wydanie II

Witold Wrotek

Zbuduj swoją własną sieć — to naprawdę proste! Jak utworzyć i skonfigurować własną sieć komputerową? Jak udostępniać zasoby i kontrolować dostęp do sieci? Jak zabezpieczyć sieć przed zagrożeniami i blokować niewłaściwe treści? W sieci jest wszystko, a sieć jest wszędzie, dlatego trudno obecnie wyobrazić sobie korzystanie z komputera bez dostępu do sieci. O ile podpięcie do internetu pojedynczego urządzenia nie stanowi już problemu, o tyle w przypadku konieczności połączenia kilku urządzeń często stajemy przed sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. A któż nie ma w tej chwili komputera, tabletu, smartfona, odbiornika Smart TV i... rodziny lub współpracowników, z których każdy używa jednego lub nawet kilku takich sprzętów naraz i nie chce podjąć się zadania utworzenia i skonfigurowania sieci? Jeśli należysz do tego grona, sięgnij po książkę Sieci komputerowe. Kurs. Wydanie II. Krok po kroku dowiesz się z niej, jak zaprojektować i zbudować własną sieć w domu lub biurze, podłączyć i skonfigurować odpowiednie urządzenia oraz oprogramowanie, reagować na błędy i uszkodzenia oraz zabezpieczyć swoją sieć przed włamaniami , a podłączone do niej komputery przed działaniem wirusów. Poznasz też sposoby udostępniania drukarek i danych, metody kontroli dostępu do zasobów i zarządzania użytkownikami oraz ich grupami, a także narzędzia umożliwiające blokowanie niechcianych treści i reklam. Co najważniejsze, przyswojenie całej tej wiedzy nie będzie wymagało doktoratu z nauk ścisłych, ponieważ książka napisana jest przystępnym i zrozumiałym językiem, który przemówi nawet do osób pozbawionych szczególnych zdolności technicznych. Do dzieła! Projektowanie sieci komputerowej Wykonanie okablowania sieciowego Wybór, instalacja i sprawdzanie karty sieciowej Łączenie urządzeń sieciowych Uruchamianie, konfigurowanie i zabezpieczanie routera Konfiguracja protokołu sieciowego Wykrywanie i usuwanie uszkodzeń sieci Zarządzanie użytkownikami i grupami Udostępnianie plików, folderów i urządzeń Zabezpieczenia systemowe i ochrona przeciwwirusowa Blokowanie wyświetlania reklam i niewłaściwych treści Nie takie straszne sieci, jak je malują!

12
Ebook

Sieci komputerowe. Ujęcie całościowe. Wydanie VII

James Kurose, Keith Ross

Zagadnienia związane z sieciami komputerowymi są wyjątkowo złożone. Opanowanie tej tematyki wymaga przyswojenia sobie wielu pojęć oraz zrozumienia licznych protokołów i technologii, które dodatkowo są ze sobą powiązane w zawiły sposób. Konieczne jest również uwzględnienie gwałtownego rozwoju technologii sieciowych i rosnącej złożoności nowych aplikacji. Aby poradzić sobie z tymi zagadnieniami, konieczne jest całościowe ujęcie tematyki sieci komputerowych. Ta książka jest siódmym, zaktualizowanym i ulepszonym wydaniem znakomitego podręcznika. Zrozumienie zagadnień ułatwia oparcie się autorów na metodzie omawiania zagadnień „od góry do dołu”, od ogółu do szczegółu, a więc prezentowania jako pierwszej warstwy aplikacji, a następnie kolejnych, niższych warstw — aż do warstwy fizycznej. W książce szczególnie dużo miejsca poświęcono wiedzy o działaniu internetu, jego architekturze i protokołach. Zaprezentowano tu także fundamentalne zasady budowy i działania sieci oraz informacje o podstawowych problemach sieciowych i metodach ich rozwiązywania. W efekcie ten podręcznik pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy, umożliwiającej zrozumienie niemal każdej technologii sieciowej. W tej książce między innymi: warstwowość architektury sieciowej warstwa aplikacji, w tym strumieniowanie i sieci CDN działanie routerów i sterowanie logiką warstwy sieciowej bezpieczeństwo sieci administrowanie siecią Aplikacje sieciowe, protokoły, internet — wszystko, co musisz wiedzieć.

13
Ebook

Wi-Fi. Domowe sieci bezprzewodowe. Ilustrowany przewodnik

Bartosz Danowski

Pobierz dodatkowy rozdział do książki! >> Zapoznaj się z Minisłownikiem pojęć sieciowych >> Poznaj skuteczne metody i zbuduj własną sieć bezprzewodową Jak wybrać sprzęt potrzebny do budowy własnej sieci? Jak skonfigurować system operacyjny do pracy w sieci bezprzewodowej? Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo sieci? Sieć komputerowa w dzisiejszych czasach jest jak telefon – nie sposób się bez niej obyć. Oczywiście oferuje znacznie rozleglejsze możliwości komunikacyjne dzięki podłączeniu do internetu, daje także swobodę pracy i zabawy w dowolnym czasie i miejscu. Przy tym korzystanie z sieci komputerowej pozwala na znaczne obniżenie kosztów zarówno firmowego, jak i domowego sprzętu, np. faksów, drukarek i skanerów. Szczególnie atrakcyjna wydaje się sieć bezprzewodowa, która nie wymaga żadnych dodatkowych kabli ciągnących się od biurka do biurka czy z pokoju do pokoju. Dzięki książce "Wi-Fi. Domowe sieci bezprzewodowe. Ilustrowany przewodnik" dowiesz się od podstaw wszystkiego na temat budowy własnej sieci bezprzewodowej - poczynając od tego jaki wybrać sprzęt, poprzez sposoby podłączania i konfigurowania urządzeń, a kończąc na zabezpieczeniach komputerów pracujących w sieci. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się konfigurować system operacyjny do pracy w sieci bezprzewodowej, udostępniać dane i sprzęt oraz podłączać lokalną sieć do internetu. Wszystkie te zagadnienia zilustrowane zostały praktycznymi przykładami do natychmiastowego zastosowania w domu lub małym biurze. Wady i zalety przewodowej sieci komputerowej Budowa sieci bezprzewodowej Rodzaje sprzętu sieciowego Szybkie połączenie komputerów bez Access Pointa Własna sieć z punktem dostępowym Zabezpieczenie sieci Podłączenie lokalnej sieci do internetu Praca w sieci Współdzielenie plików, dysków i drukarek Zostań administratorem samodzielnie zbudowanej sieci bezprzewodowej