Helion


Szczegóły ebooka

 
*** (Atakowany o północy...)

*** (Atakowany o północy...)


Jacek Podsiadło Wychwyt Grahama *** (Atakowany o północy) Atakowany o północy subitem opon, gdy jak z procy pijany szczyl startuje mazdą tęsknię do tego kraju, gdzie grzechem jest popsuć bocianom gniazdo. Budzony przez bas, przez dudnienie, bo sąsiad na fulil w citröenie zapuścił techno, nowy remix tęsknię do tego kraju, gdzie podnosi się kromkę Chleba z ziemi. Czytając dawnych czasów księgi, gdy inne tu rządziły dźwięki, żaby o zmierzchu, kogut rano tęsknię do ...

Jacek Podsiadło

ur.
7 lutego 1964
Najważniejsze dzieła:
Nieszczęście doskonałe (1987), Niczyje, boskie (1998), Wychwyt Grahama (1999), Kra (2005), Przez sen (2014), Włos Bregueta (2016)

Poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista. Publikował w wielu czasopismach literackich, a jego twórczość przetłumaczono na angielski, niemiecki, słowacki, słoweński i ukraiński. Czołowy obok Marcina Świetlickiego poeta pokolenia bruLionu. Głosił poglądy anarchistyczne i pacyfistyczne. W latach 1993-2008 prowadził audycję Studnia w Radiu Opole, a od 2009 roku prowadzi internetowe Domowe Radio Studnia.

Kupując książkę wspierasz fundację Nowoczesna Polska, która propaguje ideę wolnej kultury. Wolne Lektury to biblioteka internetowa, rozwijana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jej zbiorach znajduje się kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez MEN, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami oraz motywami.