Windows 7

1
Ebook

ABC systemu Windows 7 PL

Danuta Mendrala, Marcin Szeliga

Po niezbyt entuzjastycznym przyjęciu, jakie użytkownicy zgotowali systemowi Windows Vista, firma Microsoft postanowiła dołożyć wszelkich starań, żeby nowy system operacyjny, znany światu jako Windows 7, spełnił oczekiwania użytkowników. System ten pozbawiony został wad swojego poprzednika, oferuje też wiele nowych funkcji i udogodnień, dzięki którym praca zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników ma być znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Zadaniem książki "ABC systemu Windows 7 PL" jest zapewnienie, aby właśnie tak się stało. Dowiesz się z niej, jakie wymagania sprzętowe Windows 7 stawia Twojemu komputerowi, poznasz proces instalacji i konfiguracji środowiska, a także nauczysz podstaw pracy z systemem. Zdobędziesz też wiedzę na temat instalowania urządzeń, zarządzania kontami użytkowników oraz możliwości sieciowych "siódemki". Lektura pozwoli Ci także swobodnie korzystać z multimediów i odpowiednio zabezpieczyć swój system przed atakami z zewnątrz. Poznasz również kwestie optymalizacji działania środowiska. Instalacja i konfiguracja systemu Windows 7 oraz przenoszenie danych Korzystanie z podstawowych możliwości środowiska Dodawanie i konfiguracja urządzeń zewnętrznych Zarządzanie kontami użytkowników oraz zapewnianie bezpieczeństwa i prywatności danych Konfiguracja połączeń sieciowych i korzystanie z internetu Korzystanie z multimediów w Windows 7 Monitorowanie i optymalizacja pracy systemu Już teraz przygotuj się do pracy z systemem operacyjnym jutra! Pobierz dodatkowe rozdziały jako pliki PDF: Rozdział 10 Rozdział 11

2
Ebook

Ansible w praktyce. Automatyzacja konfiguracji i proste instalowanie systemów. Wydanie II

Automatyzacja zarządzania konfiguracją i proste instalowanie systemów Zarządzanie konfiguracją oprogramowania w systemach sieciowych jest niebanalnym zadaniem. Nawet zwykła aktualizacja czy wdrożenie nowego oprogramowania mogą się skończyć katastrofą, zwłaszcza w przypadku serwerów pracujących pod kontrolą systemów Linux czy Unix. Konieczność pilnowania ustawień w wielu różnych plikach konfiguracyjnych, z których każdy służy innemu elementowi, sprawia, że problemy mogą sprawiać nawet zasadniczo nieskomplikowane czynności - chyba że konfiguracja i wdrażanie oprogramowania w systemie zostaną zautomatyzowane za pomocą odpowiedniego narzędzia, na przykład Ansible. Istnieje wiele narzędzi do zarządzania konfiguracją oprogramowania. Spośród nich Ansible wyróżnia się szczególnymi zaletami: ma minimalne rozmiary, nie wymaga instalowania czegokolwiek na serwerach i jest proste w użyciu. Dzięki tej książce szybko nauczysz się korzystać z najnowszej wersji Ansible do instalowania nowego kodu aplikacji w środowisku produkcyjnym czy też do lepszego i prostszego zarządzania rozbudowanymi systemami. Zapoznasz się między innymi z oprogramowaniem Ansible Tower, a także dowiesz się, jak skutecznie zarządzać komputerami z systemem Windows i sprzętem sieciowym. Ten niezwykle praktyczny podręcznik powinien stale być pod ręką każdego administratora systemu, wdrożeniowca i programisty! W tej książce między innymi: Ansible a inne narzędzia do zarządzania konfiguracją systemów Scenariusze w języku YAML Testowanie i skalowanie scenariuszy Techniki wdrażania aplikacji w systemie Automatyzacja konfigurowania urządzeń sieciowych Wdrażanie aplikacji w chmurze Ansible: skuteczne narzędzie najlepszych adminów! Lorin Hochstein jest starszym inżynierem oprogramowania w Netfliksie, w zespole zajmującym się inżynierią chaosu. Wcześniej pracował jako inżynier w SendGrid Labs, główny architekt usług chmurowych w Nimbis Services. Obronił doktorat w dziedzinie informatyki na Uniwersytecie Maryland. Rene Moser jest inżynierem systemów. Od lat angażuje się w projekty open source takie jak ASF CloudStack. Od 2016 roku jest członkiem projektu Ansible Core. Ceni sobie proste systemy, które łatwo skalować. Mieszka w Szwajcarii z rodziną.

3
Ebook

Gray Hat C#. Język C# w kontroli i łamaniu zabezpieczeń

Brandon Perry

C# to nowoczesny język programowania, który został od podstaw zaprojektowany jako obiektowy. Ta dojrzała technologia jest często wybierana przez twórców oprogramowania, również tego służącego do pokonywania zabezpieczeń systemów. Dzięki temu, że platforma .NET jest oprogramowaniem open source, w C# można pisać kod, który bez problemu będzie działał w każdym systemie operacyjnym. Co prawda język ten jest prosty i łatwy do nauczenia się, jednak dopiero gruntowna znajomość C# umożliwia efektywne tworzenie narzędzi związanych z bezpieczeństwem, służących choćby do wyszukiwania luk w infrastrukturze czy prowadzenia testów penetracyjnych. Ta książka jest przeznaczona dla specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy chcą korzystać z języka C# do takich zadań jak fuzzowanie, skanowanie w poszukiwaniu luk zabezpieczeń i analiza złośliwego oprogramowania. Opisano tu zarówno podstawy języka C#, jak i jego dość zaawansowane funkcje. Przedstawiono szereg bibliotek dostępnych dla tego języka. Pokazano, jak pisać kod wyszukujący luki w zabezpieczeniach i jak tworzyć eksploity. Przedstawiono sposoby korzystania z takich narzędzi jak Nessus, sqlmap i Cuckoo Sandbox. Dzięki technikom zaprezentowanym w książce administrator bezpieczeństwa bez problemu zautomatyzuje nawet najbardziej żmudne codzienne zadania! W tej książce między innymi: Podstawowe i zaawansowane funkcjonalności języka C# Generowanie kodu ładunków, również wieloplatformowych Skanery, w tym OpenVAS, Nessus i Nexpose Automatyczna identyfikacja luk umożliwiających wstrzyknięcie kodu SQL Tworzenie w C# narzędzi do inżynierii wstecznej C#. Sprawdź swój system zabezpieczeń! Brandon Perry jest programistą i gorącym zwolennikiem idei open source. Odkąd pojawiło się środowisko Mono, pisze aplikacje w języku C#. Tworzy też moduły dla frameworka Metasploit, analizuje pliki binarne i zarządza ciekawymi projektami (https://volatileminds.net/). Fascynuje się badaniami nad bezpieczeństwem systemów informatycznych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, pisze książki i pomaga innym w tworzeniu solidniejszego oprogramowania.

4
Ebook

Klastry pracy awaryjnej w środowisku Windows. Instalacja, konfiguracja i zarządzanie

Andrzej Szeląg

Poznaj podstawy technologii klastrowej w oparciu o systemy firmy Microsoft Naucz się praktycznie wdrażać klastry pracy awaryjnej Dowiedz się, jak korzystać z zaawansowanych rozwiązań serwerowych Zachowanie ciągłości procesów biznesowych dla wielu przedsiębiorstw stanowi jedną z najważniejszych kwestii, decydującą niejednokrotnie o ich istnieniu i powodzeniu na rynku w coraz bardziej zwirtualizowanym świecie. W firmach wymagających stałego dostępu do ważnych danych, usług lub aplikacji konieczne jest zapewnienie odpowiednich mechanizmów, gwarantujących ciągłość pracy systemów niezależnie od wszelkiego rodzaju awarii, które mogą czasami zdarzać się w bardziej rozbudowanej i skomplikowanej infrastrukturze informatycznej. Odpowiedzią na te potrzeby stała się technologia klastrowa, implementowana przez firmę Microsoft w jej serwerowych systemach operacyjnych. Niestety, zagadnienia dotyczące technologii klastrowej i jej realizacji w środowiskach opartych na najnowszych serwerowych systemach operacyjnych firmy Microsoft nie należą do najprostszych w informatycznym świecie. Wszyscy zainteresowani mają też z pewnością świadomość tego, jak ważna w karierze każdego specjalisty IT może okazać się znajomość tej tematyki. To właśnie z myślą o takich osobach powstała książka "Klastry pracy awaryjnej w środowisku Windows. Instalacja, konfiguracja i zarządzanie ". Informatycy, studenci kierunków informatycznych i amatorzy pragnący dowiedzieć się więcej na temat technologii klastrowej dostępnej w najbardziej zaawansowanych technologicznie serwerowych systemach operacyjnych z rodziny Windows Server 2008 R2 znajdą tu mnóstwo praktycznych informacji oraz poszerzą swoją wiedzę na temat klastrów pracy awaryjnej. Przegląd podstawowych pojęć i nowości związanych z technologią klastrową w środowisku opartym na systemach Windows Server 2008 R2 Możliwości technologii klastrowej, oferowane przez systemy Windows Server 2008 R2 Wdrażanie infrastruktury kluczy publicznych (PKI) Praktyczne przykłady wdrażania klastra pracy awaryjnej Konfigurowanie klastra pracy awaryjnej Zarządzanie klastrami pracy awaryjnej, infrastrukturą kluczy publicznych (PKI), rolami i funkcjami systemów Windows Server 2008 R2 Poznaj od środka klastry pracy awaryjnej! Dołącz do najbardziej poszukiwanych na rynku specjalistów IT!

5
Ebook

MCTS Egzamin 70-680 Konfigurowanie Windows 7

Mclean Ian, Orin Thomas

Książka pozwala zdobyć umiejętności przydane w pracy i wymagane na egzaminie MCTS 70-680. Stosując własne tempo, można przerobić kolejne lekcje, wyczerpujące każdy temat egzaminu. Wzięte z życia scenariusze przykładowe i zadania pomagają utrwalić zdobytą wiedzę i zastosować ją w praktyce. Ten oficjalny podręcznik firmy Microsoft został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu czasu nauki. Podwójny zestaw szkoleniowy (Dla czytelników eBook'a obraz dysku CD towarzyszącego książce jest dostępny na stronie wydawcy - dokładny link podano we wstępie eBook'a). Zwiększ swoje szanse na egzaminie, ucząc się, jak: zainstalować lub uaktualnić system Windows 7, Wdrażać obrazy systemu i konfigurować opcje zgodności aplikacji Zaimplementować protokoły IPv4, IPv6, VPN, łączność bezprzewodową i zarządzanie zdalne Konfigurować przeglądarkę Internet Explorer I zaporę Windows Firewall Konfigurować funkcje Windows BitLocker, UAC oraz dostęp do współużytkowanych zasobów Zarządzać urządzeniami, sterownikami i dyskami Monitorować, aktualizować, wykonywać kopie zapasowe i dostrajać wydajność systemu Testy próbne Oceń swoje umiejętności dzięki praktycznym testom ćwiczeniowym na dołączonym dysku CD. Setki pytań w wielu trybach testowych pozwalają sprawdzić wiedzę na różne sposoby. Dostępne są też szczegółowe objaśnienia zarówno dla poprawnych, jak i błędnych odpowiedzi, wraz ze wskazaniem zalecanej metody uzupełniania informacji.

6
Ebook

Po prostu Windows 7

Maria Sokół

Bez kłopotów zmień swój system na Windows 7 Co to jest Windows 7 i jak z niego korzystać? Jak ujarzmić multimedia i zacząć w pełni wykorzystywać programy? W jaki sposób podłączyć się do sieci i efektywnie zarządzać systemem? Windows 7 w przeciwieństwie do Windows Visty na wszystkich swoich użytkownikach robi doskonałe wrażenie. To znakomity system operacyjny, na który prędzej czy później "przesiądą się" wszyscy użytkownicy pecetów. Warto już teraz poznać jego zalety i korzystać z nowych, wygodniejszych wersji, bogatszych programów, multimediów, ulepszonej wersji przeglądarki Internet Explorer (z numerem 8) oraz narzędzi zarządzania systemem i komputerem pracującym pod jego kontrolą. Z tej książki dowiesz się, czym jest i jak działa Windows 7, jakie wymagania musi spełniać komputer, by system ten pracował prawidłowo, jak rozpocząć pracę i zapewnić bezpieczeństwo swoim danym. Nauczysz się korzystać z podstawowych funkcji Windows 7, obchodzić się z plikami, folderami, oknami, obsługiwać multimedia i drukarki. Dowiesz się, jak używać programów towarzyszących, takich jak edytory tekstu i grafiki czy kalkulator. Odkryjesz, jak dostosować wygląd ekranu i pasek zadań do swoich upodobań, jak używać funkcji ułatwiających pracę w systemie oraz jak konfigurować optymalne połączenia sieciowe. Po lekturze tej książki będziesz mógł swobodnie poruszać się po całym systemie Windows 7. Windows 7 — wymagania, uaktualnianie starszych wersji systemu Windows Zapora połączenia internetowego i blokowanie komputera Uruchamianie, usypianie i zamykanie systemu Konta użytkowników — definiowanie, przełączanie, wylogowywanie Menedżer zadań i interfejs Windows 7 Pulpit, pasek zadań i menu Start — dostosowywanie Operacje na plikach i folderach Multimedia w Windows 7 oraz drukowanie WordPad, Notatnik, Paint i kalkulator Połączenia internetowe — tworzenie i konfigurowanie Zarządzanie komputerem i systemem Już dziś opanuj Windows 7!

7
Ebook

Rejestr Windows 7. Praktyczne przykłady

Witold Wrotek

Zajrzyj pod maskę systemu Windows 7 Poznaj budowę rejestru systemowego Naucz się edytować klucze i modyfikować wartości Odkryj potężne możliwości dostosowywania środowiska do swoich potrzeb Rejestr Windows jest bazą danych konfiguracyjnych, za pomocą których można kontrolować każdy aspekt działania systemu operacyjnego. Zawiera on informacje na temat zainstalowanego w komputerze sprzętu i oprogramowania, a także ustawienia związane z poszczególnymi użytkownikami środowiska. Edytując wpisy przechowywane w rejestrze, można w znacznym stopniu dostosować wygląd i sposób funkcjonowania systemu do własnych potrzeb oraz zoptymalizować jego pracę w celu zwiększenia ogólnej wydajności komputera. Aby osiągnąć odpowiednie efekty, niczego przy okazji nie psując, trzeba oczywiście dysponować wiedzą, przez niektórych uważaną za niemal magiczną. Dzięki książce "Rejestr Windows 7. Praktyczne przykłady " również Ty możesz dołączyć do grona osób wtajemniczonych. Dowiesz się z niej, jak zbudowany jest ów rejestr i jaką rolę pełnią poszczególne jego elementy. Nauczysz się zabezpieczać go przed awariami i właściwie reagować w sytuacjach, gdy mimo wszystko wystąpi jakiś błąd. Poznasz możliwości drzemiące w rejestrze i metody wykorzystywania ich w celu modyfikacji interfejsu środowiska czy działania dostępnych w nim narzędzi. Odkryjesz również sposoby optymalizacji i defragmentacji rejestru, a wszystko to bez konieczności wczytywania się w techniczną nowomowę i przebijania przez niezrozumiałą dokumentację. Szybko, łatwo, praktycznie. Struktura i funkcje rejestru systemu Windows 7 Sposoby dodawania oraz edytowania kluczy i wartości Zabezpieczanie rejestru przed awariami i postępowanie w przypadku ich wystąpienia Dostosowywanie interfejsu systemu do swoich potrzeb Kontrolowanie działania aplikacji i narzędzi systemowych Zarządzanie usługami z poziomu rejestru Utrzymywanie rejestru w dobrej kondycji

8
Ebook

Systemy operacyjne. Architektura, funkcjonowanie i projektowanie. Wydanie IX

William Stallings

Systemy operacyjne cały czas są wzbogacane o innowacje i ulepszenia. Stają się też coraz bardziej wyspecjalizowane, co wynika z rosnącej różnorodności maszyn, które mają obsłużyć. Wystarczy tu wskazać systemy wbudowane, smartfony, komputery osobiste i komputery główne (ang. mainframe) oraz superkomputery, a także specjalne systemy czasu rzeczywistego. Znajomość wewnętrznych mechanizmów systemu i architektury jądra okazuje się zatem niezwykle istotna dla programistów i inżynierów. Bez tej wiedzy trudno mówić o niezawodności tworzonego oprogramowania. Ta książka jest kolejnym, gruntownie przejrzanym i zaktualizowanym wydaniem klasycznego podręcznika, w którym jasno i wyczerpująco wyjaśniono koncepcje, strukturę i mechanizmy rządzące funkcjonowaniem nowoczesnych systemów operacyjnych. Wnikliwie omówiono również podstawowe zasady projektowania systemów operacyjnych i powiązano je ze współczesnymi zagadnieniami projektowymi oraz kierunkami rozwoju systemów operacyjnych. Aby zilustrować prezentowane treści, jako przykładami posłużono się czterema systemami: Windows, Android, Unix i Linux. W ten sposób koncepcje projektowe omawiane w danym rozdziale są natychmiast popierane rzeczywistymi przykładami. Najważniejsze zagadnienia: Przegląd systemów operacyjnych Współbieżność i rozproszone zarządzanie procesami Zarządzanie pamięcią i pamięć wirtualna Bezpieczeństwo systemów operacyjnych Operacje wejścia-wyjścia i zarządzanie przestrzenią dyskową Odporność na awarie Systemy operacyjne: poznaj i zaprojektuj! DODATKOWE ROZDZIAŁY