Szczegóły kursu

HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów

HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów

Jarosław Baca

Kurs video

Obierz kurs na... HTML5!

Hipertekstowy język znaczników od samego początku towarzyszy sieci WWW. Bez najmniejszej przesady można stwierdzić, że gdyby nie HTML, nie byłoby internetu w jego obecnym kształcie. Od 1991 roku język ten szybko ewoluował, a jego najnowsza wersja, opatrzona numerem 5, proponuje twórcom stron WWW całkowicie nowe podejście do wielu zagadnień. Oprócz mnóstwa przydatnych funkcji, takich jak wygodne pola formularzy i proste dodawanie odtwarzaczy audio i video, wprowadza rewolucyjną zmianę: znaczniki semantyczne, których stosowanie skutkuje lepszą współpracą strony z przeglądarką, wyszukiwarką internetową, a nawet syntezatorem mowy. Czas wykorzystać zalety HTML-a w codziennej pracy!
Jeśli chcesz poznać możliwości nowej wersji HTML-a, umożliwi Ci to świetnie opracowany, interesujący HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów. Dzięki niemu szybko przekonasz się, że praca twórcy stron może dawać fantastyczne efekty, a Ty możesz się przy niej świetnie bawić.

HTML5 pozwoli Ci tworzyć strony w sposób nowoczesny i zgodny z najnowszymi trendami w tej dziedzinie — wypróbuj go!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Poznasz najnowsze standardy tworzenia stron.
 • Nauczysz się pracować z tekstem.
 • Odkryjesz, jak tworzyć oraz formatować listy i tabele.
 • Zrozumiesz różnicę między znacznikami formatującymi a znacznikami semantycznymi o podobnym działaniu.
 • Dowiesz się, jak tworzyć odnośniki, wstawiać obrazki oraz pliki audio i video.
 • Opanujesz korzystanie z obiektu Canvas — zestawu narzędzi do rysowania na stronie.
 • Zobaczysz, jak tworzyć wygodne formularze z użyciem nowych elementów i funkcji.

HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów to solidne wprowadzenie w zagadnienia HTML-a w wersji 5, przeznaczone zarówno dla osób, które już wcześniej miały styczność z tym językiem, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z tworzeniem stron WWW. W ramach szkolenia omawiane są kolejne elementy języka: te pochodzące z poprzedniej wersji oraz zupełnie nowe. Dowiesz się stąd, co to są i jak działają różne znaczniki. Zobaczysz, jak wygląda składnia HTML-a i struktura dokumentu utworzonego w tym języku. Poznasz zasady pracy z listami i tabelami. Sprawdzisz, na czym polega różnica między znacznikami formatującymi a semantycznymi. Nauczysz się dodawać do strony elementy multimedialne, takie jak obrazy, muzyka i filmy. Odkryjesz możliwości rysowania na stronie i umieszczania na niej aktywnych formularzy. Zorientujesz się także, które znaczniki wycofano ze specyfikacji HTML-a w wersji 5. To wszystko przyda Ci się ogromnie przy tworzeniu Twoich własnych stron WWW.

HTML5 — nowatorskie podejście do tworzenia stron

HTML5 to całkowicie nowy standard w tworzeniu stron WWW. Jeśli chcesz kreować strony w sposób nowoczesny, HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów pomoże Ci zrealizować te plany. Omówienie podstawowych znaczników HTML-a jest oczywiście absolutnie niezbędne, by początkujący webmasterzy zrozumieli istotę tego języka i nauczyli się w nim programować, ale nie mniej istotne jest wskazanie nowych funkcji, dzięki którym można oszczędzić sobie sporo pracy. Z kursu dowiesz się na przykład, jak przeprowadzić walidację pól formularzy czy dodać odtwarzacze audio i video bez pisania dodatkowego kodu w języku JavaScript ani instalowania dodatkowych wtyczek. Odkryjesz także, jak rewolucyjną zmianą jest wprowadzenie znaczników semantycznych i jak możesz je wykorzystać, by poprawić współpracę Twojej strony z wyszukiwarkami internetowymi, przeglądarkami oraz syntezatorami mowy.

HTML5 dla Ciebie

Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć piękne i funkcjonalne strony internetowe albo uaktualnić swoją wiedzę na temat HTML-a, HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Po ukończeniu szkolenia bez trudu stworzysz dowolną stronę i szybko dodasz do niej potrzebne elementy multimedialne. Nie będziesz musiał przedzierać się przez dżunglę wtyczek, by umieścić na stronie odtwarzacze audio i video. Odpadnie też konieczność pisania dodatkowego kodu dla formularzy. To wszystko znacznie przyspieszy i uprzyjemni Twoją pracę.
Jeśli myślisz o karierze profesjonalnego webmastera, bezwzględnie musisz poznać HTML5. Elegancja i funkcjonalność stron WWW tworzonych według tego standardu sprawią, że Twoi przyszli klienci będą zadowoleni. Nie mniej ważne jest to, że samo programowanie nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Poznaj świat znaczników i naucz się wykorzystywać je do tworzenia atrakcyjnych, niebanalnych stron WWW!

Tylko dla wtajemniczonych

HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów rozpoczyna się tradycyjnie, od omówienia składni języka HTML i struktury dokumentu w tym języku. Jeśli jednak solidnie przyłożysz się do zadań, które stawia przed Tobą kurs, szybko przejdziesz do ciekawszych zagadnień, takich jak obsługa obiektu Canvas i sprawdzanie poprawności danych wprowadzonych do pól formularzy — i nauczysz się robić to bez konieczności pisania wielu linijek kodu służącego do ich obsługi. Twoje strony będą błyskawicznie wzbogacać się o nowe elementy, a współpraca z grafikiem i klientami stanie się znacznie łatwiejsza.

„Ten kurs to solidne podstawy z zakresu HTML-a w wersji 5, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności budowania witryn internetowych. Dzięki niemu wejdziesz w świat tworzenia stron WWW zupełnie nowej jakości. To, co było nieosiągalne przy użyciu samego HTML-a, nagle staje się możliwe. Wystarczy kilka linijek kodu i na stronie pojawia się odtwarzacz audio lub video. Wystarczy jedna linijka i mamy nowe pole formularza z bogatą funkcjonalnością. Twoje strony będą teraz lepiej współpracować z przeglądarką, wyszukiwarką czy syntezatorem mowy. No i jest jeszcze obiekt Canvas, niezwykłe narzędzie do rysowania. Wszystko to znacznie ułatwia pracę i otwiera przed nami nowe horyzonty w zakresie budowania stron internetowych”.

Jarosław Baca
 • Tytuł: HTML5. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie dla początkujących webmasterów
 • Autor: Jarosław Baca
 • Czas trwania: 07:14:52
 • ISBN: 978-83-283-1344-6, 9788328313446
 • Data wydania: 2015-06-10
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: html1v
 • Wydawca: Videopoint