C++

1
Kurs video

C++ w zadaniach. Kurs video. Doskonalenie warsztatu programisty

Tomasz Jaśniewski

Obierz kurs na... doskonałą znajomość C++ Początków C++ należy szukać w latach 70. XX wieku, kiedy powstał imperatywny, proceduralny język ogólnego przeznaczenia C. C++ stanowi jego rozszerzenie o obiektowe mechanizmy abstrakcji danych i silną statyczną kontrolę typów. Zgodny z językiem C na poziomie kodu źródłowego, pozwala na abstrakcję danych i stosowanie paradygmatów programowania proceduralnego, obiektowego i generycznego, jak również funkcyjnego i modularnego. Dodajmy do tego wysoce wydajny kod wynikowy, bezpośredni dostęp do zasobów sprzętowych i funkcji systemowych, łatwość kreowania i używania bibliotek, niezależność od platform sprzętowych i systemowych, wreszcie niewielkie środowisko uruchomieniowe, a uzyskamy odpowiedź na pytanie, dlaczego znajomość C++ jest kluczowa dla profesjonalnego programisty. Do grona najpopularniejszych języków programowania C++ dołączył w latach 90. i od tego czasu utrzymuje się w czołówce. Chętnie sięgają po niego zarówno twórcy aplikacji, jak i programiści działający w ramach systemów operacyjnych. W C++ pisane są silniki gier, programy graficzne i przeglądarki, jak również oprogramowanie urządzeń IoT. Nic dziwnego, że tak wielu koderów chce się go nauczyć. Jednak początki przygody z językiem C++ mogą być dość wymagające, szczególnie jeśli adept uczy się go sam. W uporządkowaniu posiadanej wiedzy, jej pogłębieniu i przejściu na kolejny poziom programowania w C++ pomoże nasz praktyczny kurs video. Bazuje on na zadaniach skonstruowanych tak, by stopniowo zwiększać potrzebę stosowania coraz bardziej zaawansowanych elementów języka. Zadania zostały podzielone na kategorie według przydatnych umiejętności i opatrzone propozycjami rozwiązań. Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia Z naszym profesjonalnym kursem video między innymi: Dowiesz się, czym są wskaźniki, w tym wskaźniki inteligentne Poznasz podstawowe kontenery używane w C++ wraz z ich wewnętrzną budową, w tym: o kontenery porządkujące, nieporządkujące, sekwencyjne o kontenery reprezentujące struktury danych, takie jak stos, kolejka Zbudujesz własne struktury danych, jak na przykład graf Nauczysz się rozwiązywać zadania tworzące symulacje w celu uzyskania wyniku Wykorzystasz przeciążenia operatorów do tworzenia bardziej intuicyjnego kodu Co więcej... Wyrobisz w sobie dobre praktyki dzielenia złożonych problemów na mniejsze części i przekonasz się, jak głęboka jest Twoja znajomość C++! Szkolenie C++ w zadaniach. Kurs video. Doskonalenie warsztatu programisty pozwoli Ci podnieść Twoje profesjonalne umiejętności. Praktyka to najlepsza droga do opanowania danej wiedzy, a tego podczas pracy z naszym kursem na pewno nie zabraknie. W efekcie, po jego ukończeniu, będziesz się czuć o wiele pewniej jako programista języka C++.

2
Kurs video

C++ w zadaniach. Kurs video. Techniki rozwiązywania złożonych zagadnień

Tomasz Jaśniewski

Obierz kurs na... naukę języka C++ w praktyce Jeśli zastanawiasz się nad karierą programisty lub już się przygotowujesz do tego, by zostać koderem, poważnie rozważ naukę języka C++. Zaprojektowany w latach 80. XX wieku przez duńskiego informatyka Bjarne Stroustrupa C++ rozszerza język C o obiektowe mechanizmy abstrakcji danych i silną statyczną kontrolę typów. Od samego początku pomyślany jako zgodny pod względem kodu źródłowego z C, do dziś pozostaje z nim mocno powiązany. W praktyce C++ określany jest jako język programowania o zastosowaniu ogólnym. Umożliwia on abstrakcję danych i wspiera paradygmaty programowania proceduralnego, obiektowego i generycznego, a także funkcyjnego i modularnego. C++, jako że jest dość uniwersalnym językiem, cieszy się sporą popularnością w programistycznym świecie. Uważany jest za język o tzw. niskopoziomowej specyfice, co oznacza, że ma wiele wspólnego z językiem binarnym. Z jednej strony może to nieco utrudniać pisanie kodu, z drugiej – daje szerokie możliwości. Podczas pracy z nim trzeba pamiętać o samodzielnym zarządzaniu pamięcią i o tym, że stworzonego w C++ kodu nie odczyta komputerowy procesor – trzeba będzie go najpierw przetworzyć na język maszynowy za pośrednictwem kompilatora. Po co sobie tak utrudniać? – zapyta ktoś, kto rozważa naukę kodowania w C++. Warto, ponieważ opanowanie tego języka otwiera przed przyszłym programistą spore możliwości. Po pierwsze, pozwala na dobre poznanie zasad działania sprzętu i systemów, na których pisze się kod. Po drugie, zyskuje się dostęp do bardzo licznych bibliotek. I wreszcie – C++ pozostaje niezwykle popularny, stąd dość często wymaga się go podczas rozmów kwalifikacyjnych i potem w ramach pracy w firmach informatycznych. Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia Podczas kursu poznasz w praktyce: Najważniejsze klasy i funkcje anonimowe Wyrażenia regularne Inne przydatne funkcje, mechaniki i biblioteki Teorię dziedziczenia klas, sekcji private i public, klasy abstrakcyjnej, a także importowania i modułów Szkolenie C++ w zadaniach. Kurs video. Techniki rozwiązywania złożonych zagadnień ma wymiar mocno praktyczny. Języka C++ będziesz się uczyć przede wszystkim poprzez rozwiązywanie zadań. Autor kursu ogranicza teorię do niezbędnego minimum, wychodzi bowiem z założenia, że najskuteczniej przyswaja się wiedzę, ćwicząc, nie zaś słuchając wywodu na jej temat.

3
Kurs video

Nowoczesny C++. Kurs video. Zmienne, operatory i instrukcje

Paweł Kornecki

Obierz kurs na... naukę języka C++ Dlaczego ze wszystkich języków programowania, jakie masz do wyboru, powinieneś wybrać właśnie C++? Może dlatego, że od kilku dekad jest on jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Może dlatego, że C++ jest uniwersalny, sprawdza się zarówno podczas tworzenia oprogramowania do maleńkich mikrokontrolerów, jak i w pracy nad ogromnymi aplikacjami biznesowymi – pisze się w nim systemy operacyjne, aplikacje bazodanowe, finansowe, naukowe, a także te związane ze sztuczną inteligencją. Może wreszcie dlatego, że język ten dostarcza wielu narzędzi do rozwiązywania rzeczywistych problemów, z jakimi mierzą się programiści każdego dnia. Jednocześnie umożliwia pisanie wydajnego kodu. Zamiast ograniczać swojego użytkownika i odbierać mu możliwości, C++ maksymalnie dużo spraw ułatwia – tutaj programista jest w stanie naprawdę sporo wypracować. Wiesz już, że warto poznać C++. Tylko czy to na pewno dobry język do nauki programowania? Czy osoba, która nigdy wcześniej nie napisała żadnego programu, powinna zaczynać programistyczną przygodę od tak zaawansowanego narzędzia? Zdecydowanie tak! Język C++ nadaje się świetnie do poznawania zasad pisania kodu. I to – znowu – z kilku powodów. Najważniejszy jest taki, że proste koncepcje są w tym języku... proste. Zaawansowane techniki natomiast znajdują się w zasięgu ręki. Dzięki językowi C++ programista może poznać funkcjonowanie całego systemu i mieć nad tym systemem pełną kontrolę. Przekonać się, jak ten system rzeczywiście działa, i w pełni z niego skorzystać. Jeśli chcesz opanować język programowania, w którym powstały miliardy linii kodu i codziennie tworzone są kolejne projekty (a tym samym pracy dla programistów tego języka nie brakuje), to C++ zdecydowanie jest dla Ciebie! Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia W ramach kursu między innymi: Zrozumiesz, czym jest i na jakich zasadach pracuje język C++ Poznasz strukturę języka, jego terminologię i główne założenia Zaznajomisz się z najważniejszymi wyróżnikami C++ Opanujesz kluczowe pojęcia w programowaniu, takie jak zmienne i stałe, operatory, instrukcje wyboru i instrukcje iteracyjne Przygotujesz się do dalszej nauki języka C++ i... do nauki programowania Szkolenie Nowoczesny C++. Kurs video. Zmienne, operatory i instrukcje kończy się na poziomie podstawowym. Jego zakres bowiem obejmuje tematy, które stanowią podstawy języka. Jednak każde z nich omawiane jest bardzo szczegółowo, z zachowaniem nacisku na praktykę i samodzielną pracę uczestnika kursu. W trakcie nauki często pojawiają się pytania (z odpowiedziami), a także programy do napisania. Autor zachęca słuchacza, by ten odpowiadał na pytania i próbował rozwiązywać podane zadania.

4
Kurs video

OpenGL. Kurs video. Wprowadzenie do programowania grafiki komputerowej

Krzysztof Szenk

Obierz kurs na... programowanie grafiki komputerowej ze szkoleniem online OpenGL Wprowadzanie na rynek kolejnych, coraz bardziej atrakcyjnych wizualnie gier komputerowych wymusza produkcję wysoko wydajnych kart graficznych. Siłą rzeczy przyspieszają także prace nad rozwojem tzw. graficznych API, umożliwiających komunikację z kartą oraz wykonywanie za jej pomocą działań matematycznych. Poza zastosowaniem najbardziej oczywistym, takim jak generowanie obrazu czy rysowanie kolejnych klatek gry komputerowej, procesory graficzne okazują się przydatne w wielu innych dziedzinach, w których możliwe jest prowadzenie obliczeń w sposób równoległy, na przykład w sieciach neuronowych i — ogólniej — w machine learning. Jednym z tego typu API jest przedstawiony w tym kursie OpenGL. Jako że jest stosunkowo łatwy do opanowania, a przy tym bardzo popularny, poleca się rozpocząć poznawanie zagadnienia właśnie od OpenGL i dopiero potem ewentualnie przejść do oprogramowania bardziej wyrafinowanego, jak choćby Vulkan. Do niewątpliwych zalet OpenGL — obok łatwości obsługi i wszechstronności — należy to, że jego specyfikacja jest udostępniona darmowo w internecie. Dodatkowo z API można korzystać na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych, co stanowi konkurencję dla interfejsu Direct3D, który funkcjonuje jedynie na systemie Windows. Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego kursu video OpenGL? W trakcie szkolenia online OpenGL: poznasz oprogramowanie OpenGL; opanujesz podstawy jego obsługi; dowiesz się, jak działa kamera, czym są tekstury i jak poprawnie ładować modele; zrozumiesz, czym jest instanced rendering. Co więcej... będziesz pracować na najnowszej wersji interfejsu, a przy okazji zapoznasz się z compute shader, programem pozwalającym wykorzystywać kartę graficzną do zastosowań innych niż generowanie obrazu. OpenGL. Kurs video. Wprowadzenie do programowania grafiki komputerowej kończy się na poziomie podstawowym, ale porusza także tematy wchodzące w zakres bardziej zaawansowany. Przerobienie całego kursu oraz sumienne utrwalenie zdobytej wiedzy (najlepiej poprzez stworzenie kilku własnych projektów) powinno pozwolić kursantowi dostać się na staż jako graphics programmer. Należy jednak mieć na uwadze, że na tego rodzaju stanowisku bardzo istotna jest również co najmniej średnio zaawansowana znajomość języka C lub C++. Kim jest graphic programmer Najprościej rzecz ujmując, rolą graphics programmera jest generowanie obrazu lub specjalnych efektów graficznych, takich jak rzucanie cieni przez obiekty w świecie gry, odbicie świata w lustrach itp. W ramach swojej pracy graphic programmer wykonuje wiele obliczeń matematycznych (to głównie algebra liniowa oraz analiza matematyczna). W praktyce, ze względu na umiejętność obchodzenia się ze specyficzną architekturą sprzętu prowadzącego obliczenia w sposób równoległy, zajmuje się często także wykorzystaniem procesorów graficznych do innych, bardziej ogólnych celów obliczeniowych. W codziennej praktyce zawodowej graphics programmera bardzo ważna okazuje się zarówno znajomość graficznego API, jak i świadomość tego, jak jego wykorzystanie przekłada się na działania podejmowane przez rzeczywisty sprzęt. OpenGL — pierwsze kroki Podczas kursu video OpenGL zdobędziesz solidne podstawy obsługi programu OpenGL w wersji 4.5. Dowiesz się, jak stworzyć okno przeznaczone do jego użycia z wykorzystaniem przeznaczonej do tego popularnej biblioteki oraz jak uzyskać dostęp do funkcji tego interfejsu. Nauczysz się posługiwać atrybutami wierzchołków, programować vertex shader i geometry shader oraz poprawnie manipulować danymi w pamięci z uwzględnieniem ich położenia i formatu, w jakim są zapisane. Poznasz mniej oczywiste formaty zapisu danych, zasady programowania fragment shader, jak również sposoby obsługi bufora indeksów. Stworzysz i narysujesz swój pierwszy trójkąt, załadujesz obrazy z plików graficznych (formaty takie jak JPG, BMP, PNG i inne) i na ich podstawie wykreujesz tekstury. Zrozumiesz, jak poprawnie posługiwać się mipmapami, korzystać z tekstur oraz samplerów dwuwymiarowych, a także ładować modele z plików, tworzyć na ich podstawie meshe i generować obraz. Sięgniesz po algebrę liniową dla potrzeb trójwymiaru oraz obliczysz oświetlenie rysowanych obiektów. Na koniec szkolenia online OpenGL zapoznasz się z podstawami instancingu i korzystania z karty graficznej do celów niezwiązanych bezpośrednio z generowaniem obrazu. Zobacz także kursy video .NET dostępne w naszej ofercie!

5
Kurs video

Podstawy C++. Kurs video. Praktyczne podejście do rozwiązywania zadań

Tomasz Jaśniewski

Obierz kurs na... naukę programowania. Najlepiej od razu w języku C++ Szkolenie, które dziś proponujemy, pozwoli Ci się zaprzyjaźnić z językiem programowania C++ – najpierw przyjrzeć mu się z pozycji kompletnego laika, potem poznać nieco bliżej i wreszcie naprawdę zaprzyjaźnić. Autor kursu bowiem twierdzi, że choć większość osób jako pierwszy język programowania wybiera Pythona (jako łatwiejszy i bardziej intuicyjny), to właśnie nauka C++ przynosi większe korzyści. Na początku, owszem, może być trochę trudniej, za to w efekcie osiąga się więcej. Przed kimś, kto opanował C++, Python i inne języki programowania nie będą miały tajemnic. Ważna informacja, zanim zaczniemy: kurs jest powiązany z książką C++. Zbiór zadań z rozwiązaniami tego samego autora, Tomasza Jaśniewskiego. Nie musisz koniecznie jej mieć, by pracować z kursem, ale może Ci się ona przydać w czasie, kiedy będziesz poznawać język, jego instrukcje i funkcje poprzez rozwiązywanie zadań, które znajdują się i w tym szkoleniu, i w książce. Dysponowanie obiema „pomocami naukowymi” pozwoli Ci przyswoić teorię i praktykę języka C++ w najlepszych proporcjach. Uwaga! Omawiane w kursie zagadnienia uwzględniają naturalny proces poznawania języka programowania. Oznacza to, że najpierw będziesz rozwiązywać proste zadania z wykorzystaniem prostych metod, potem jednak trudność zadań wzrośnie, podobnie jak Twoje umiejętności w zakresie C++, co przełoży się na coraz lepsze metody rozwiązywania problemów, które mogą się pojawić w trakcie pracy z tym językiem. Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia W ramach kursu między innymi: Będziesz działać w środowisku MS Visual Studio 2022 z zastosowaniem standardu C++20 Utworzysz w nim nowy projekt Zapoznasz się z instrukcjami, które rozumie komputer (literały, zmienne, biblioteki, operacje wejścia i wyjścia, instrukcja warunkowa i pętla for) Dowiesz się, czym są pętla while, inkrementacja i dekrementacja Będziesz pracować z operatorami logicznymi, instrukcjami break i continue Przyswoisz takie zagadnienia jak wektory i napisy Rozwiążesz szereg zadań, do których przyda Ci się znajomość podstaw programowania w języku C++ Szkolenie Podstawy C++. Kurs video. Praktyczne podejście do rozwiązywania zadań jest przeznaczone dla osób rozpoczynających naukę programowania w języku C++, szczególnie dla uczniów szkół średnich, w tym maturzystów i studentów. Gruntownie przygotuje Cię do matury z informatyki, ale także pozwoli postawić pierwsze kroki na drodze przyszłego programisty. Język C++ C++ jest językiem programowania ogólnego przeznaczenia, co oznacza, że ma szeroki zakres zastosowań. Powstał jako rozszerzenie języka C i zachowuje z nim zgodność na poziomie kodu źródłowego. Praca w C++ umożliwia abstrakcję (uproszczenie) danych, a także zastosowanie paradygmatów programowania proceduralnego, obiektowego i generycznego, jak również funkcyjnego i modularnego. Programowanie w C++ pozwala uzyskać wysoko wydajny kod wynikowy. Język ten zapewnia bezpośredni dostęp do zasobów sprzętowych i funkcji systemowych, łatwo się w nim tworzy biblioteki i z nich korzysta. Kody źródłowe są tu wysoce przenośne między platformami sprzętowymi i systemowymi. Wszystkie te zalety uczyniły C++ jednym z najpopularniejszych języków programowania już w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

6
Kurs video

Unreal Engine 5. Kurs video. Praktyczny niezbędnik game developera

Włodzimierz Iwanowski

Kurs Unreal Engine 5, czyli nierzeczywisty silnik gier Unreal Engine zadebiutował w 1998 roku w grze Unreal. Ta pierwszoosobowa strzelanka doczekała się swojej serii, a losy Unreal Engine potoczyły się jeszcze lepiej - dziś ten wieloplatformowy silnik gier jest jednym z najpopularniejszych na rynku. Po jego technologicznie zaawansowane rozwiązania sięgają najwięksi producenci w branży, ale bez obaw - Unreal Engine z pełną funkcjonalnością jest dostępny dla każdego za darmo. Znajdziesz tu wszystko, co potrzebne do game developmentu i projektów architektonicznych, w tym intuicyjny interfejs dla sympatyków designu, darmowe assety i modele usprawniające tworzenie prototypów, a także system Blueprints, pozwalający zaprogramować logikę gry bez znajomości C++. W piątej wersji silnika wprowadzono szereg nowości, takich jak system audio MetaSounds czy silnik Chaos Physics, jednak prawdziwymi gwiazdami są technologie Lumen i Nanite. Lumen odpowiada za globalne, realistyczne oświetlenie, a zwirtualizowany system geometrii Nanite pozwala budować scenę 3D o niespotykanej dotąd szczegółowości. Zoptymalizowana wydajność oraz nowe funkcje Unreal Engine 5 sprawią, że rozgrywka przejdzie na najwyższy poziom. W trakcie kursu Unreal Engine 5 nauczysz się Podstaw C++ i programowania w Blueprints Używać systemu zarządzania kamerą Budować poziomy Tworzyć własny system sterowania Importować i stosować biblioteki modeli fotogrametrycznych Korzystać z narzędzi renderingu Tworzyć funkcjonalne interfejsy korespondujące z graczem Budować system interakcji za pomocą Trace Kreować własny system gameplay Tworzyć udźwiękowienie aplikacji Stosować Timeline i płynną zmianę wartości zmiennych Kurs Unreal Engine 5 to również nauka: Używania i predefiniowanych modułów do budowania mechaniki gry Budowania podstawowych elementów AI i integrowania ich z otoczeniem Unreal Engine 5. Kurs video. Praktyczny niezbędnik game developera to ponad 6 godzin praktycznej wiedzy i budowania funkcjonalności, prototypowania mechaniki, a także iterowania produkcji. Na początku zaznajomisz się z edytorem i możliwościami narzędzia Unreal Engine 5. Nauczysz się stosować predefiniowane funkcje, by następnie optymalizować budowany kod, agregować zasoby i elastycznie dostosowywać zmienne. Poznasz podstawy Blueprints i zasady posługiwania się kodem do szybkiej iteracji rozgrywki. Dowiesz się, jak stworzyć systemy sterowania, statystyk i zmiany kamer. Do gameplay dodasz oprawę dźwiękową, a nawet tchniesz trochę życia w AI, tworząc inteligentnego przeciwnika dla naszego aktora. W praktyce sprawdzisz, jak korzystać z narzędzi modelingu do prototypowania obiektów, i stworzysz wspaniałe efekty wizualne używając zasobów Particle Emitter. By nadać rozgrywce odrobinę logiki, poznasz mechanikę połączeń między aktorami, komponentami, interfejsami, tagami i dispatcherami, dzięki czemu zbudujesz funkcjonalną komunikację obiektów ze światem, z interfejsem czy ze sztuczną inteligencją. Przygodę z tym poradnikiem zakończysz z umiejętnościami na poziomie podstawowym. Co dalej? W kursie Unreal Engine 5 zostały omówione ścieżki kariery, w których możesz się doskonalić po jego ukończeniu. Przejdziemy tematycznie przez fundamenty pracy programisty, sound designera, UI designera, jak również artysty środowiska. Branża gier daje liczne możliwości wyboru, sprawdź, która z nich przypadnie Ci do gustu! Gamedev Kreatywny rozwój, uczestnictwo w unikatowych projektach i jednoczesne zapewnianie rozrywki innym - tak wyobrażamy sobie gamedev. Wakatów dla zdolnych i ambitnych w tym sektorze nie zabraknie. Przy tworzeniu gry komputerowej pracuje cały sztab ludzi - artyści zamieniają levele i postacie w dzieła sztuki, programiści pracują nad mechaniką gry i efektami specjalnymi. Warto zaznaczyć, że w dużych studiach projektowych stanowisk wyspecjalizowanych w konkretnych zadaniach jest znacznie więcej. Rynek gier w Polsce ma wiele do zaoferowania: stale się rozwija i notuje wzrosty przychodów rok do roku. Rodzime tytuły są znane i cenione przez graczy, a studia takie jak CD Projekt Red, Techland, 11 Bit Studios sprzedały miliony kopii swoich produkcji na całym świecie. Możemy się także pochwalić organizacją ważnych i znanych międzynarodowo wydarzeń, jak Game Industry Conference i Digital Dragons. Fani e-sportu zaś doskonale znają Katowice, które raz w roku zamieniają się w stolicę gier za sprawą turnieju Intel Extreme Masters. Sprawdź także inne kursy o tym, jak wygląda tworzenie gier komputerowych od kuchni.

7
Kurs video

Unreal Engine 5. Kurs video. Tworzenie mechaniki gry w C++

Włodzimierz Iwanowski

Obierz kurs na tworzenie gier w C++ z kursem video Unreal Engine 5 Silnik Unreal Engine za sprawą Blueprints Scripting oferuje możliwość tworzenia prototypów i logiki gry bez konieczności kodowania. Koncepcja programowania wizualnego jest doskonałym uzupełnieniem klasycznej formy programowania. Natomiast nie wszędzie da się ją zastosować, innymi słowy: tam, gdzie Blueprints nie może, tam C++ pośle! I nie ma w tych słowach przesady. Nie bez powodu C++ jest najpopularniejszym językiem w branży gier wideo. Jedną z jego zalet stanowi kompatybilność z topowymi silnikami jak Unreal Engine, Unity i CryEngine. Jako język kompilowany pozwala uzyskać wysoką wydajność w czasie wykonywania programu. Zapewnia też pełną kontrolę nad pamięcią, co daje kolejne +1 do wydajności. Warto wspomnieć, że C++ ma najszerszą gamę funkcji sprzętowych powiązanych z wydajnością, dlatego staje się sprzymierzeńcem podczas tworzenia gier konsolowych i VR. Język C++ jest bezpieczny, natywny, szybki i nadaje się do zaawansowanego przetwarzania grafiki. Ponadto otrzymuje ogromne wsparcie ze strony Unreal Engine. Silnik umożliwia korzystanie z Blueprints i C++ jednocześnie. Ponadto zawiera wiele bibliotek, szablonów, makr i funkcji ułatwiających zarządzanie obiektami, dzięki którym kod jest zoptymalizowany, elastyczny i skalowalny. Mało tego: Unreal Engine posiada swój własny silnik kompilacji C++, czyli Unreal Build System. Połączenie zalet C++ i Unreal Engine to przepis na tworzenie realistycznych, interaktywnych i zaawansowanych technologicznie produkcji. W trakcie naszego profesjonalnego szkolenia video tworzenia mechaniki gry C++ w Unreal Engine 5: Skonfigurujesz IDE dla projektu w C++ Nauczysz się robić przegląd własnego kodu i tworzyć wizualne reprezentacje zawartych w nim treści Zaznajomisz się z workflow i metodyką programowania Dowiesz się, jak zwizualizować różnicę pomiędzy kodem C++ a Blueprints Poznasz obsługę narzędzia Header Preview Zapoznasz się z możliwościami narzędzia Enhanced Input w C++ Zbudujesz system statystyk i stworzysz własne komponenty Nauczysz się używać C++ i BindWidget do wizualizacji statystyk Zoptymalizujesz kod dzięki poznanym Forward Declarations i interfejsom Zaprogramujesz własne mechaniki interakcji Poznasz nowe funkcjonalności Unreal Engine 5, w tym Niagara System Dowiesz się, jak przesyłać informacje pomiędzy różnymi aktorami na danym poziomie Opanujesz korzystanie z hierarchicznych tagów GameplayTags Poznasz zastosowanie konstruktora do implementacji własnych komponentów Zobaczysz, jak dodać własne opcje w Project Settings Co więcej... Utworzysz własny system pobierający informację API i zastosujesz go w aplikacji Dowiesz się, jak dodać gotowy projekt do Epic Games Store i na platformę Steam Unreal Engine 5. Kurs video. Tworzenie mechaniki gry w C++ to idealny wybór, jeśli chcesz nauczyć się przepisywać wizualne skrypty Blueprints do kodu tekstowego C++ w celach optymalizacyjnych, wydajnościowych i skalowalnych. Podczas szkolenia utrwalisz podstawy programowania obiektowego, w tym typy zmiennych, funkcje, klasy, struktury i interfejsy. Natomiast uprzednia znajomość silnika Unreal Engine i Blueprints jest wskazana i z pewnością ułatwi Ci naukę. W ponad 7 godzin kursu Unreal Engine 5 tworzenia mechaniki gry w C++ nauczysz się definiować klasy, budować struktury komunikacji między nimi i planować dziedziczenie. Poznasz makro UPROPERTY służące do deklarowania właściwości obiektów i makro UFUNCTION do deklarowania funkcji. Dowiesz się, jak do makr dodawać atrybuty Meta Specifiers, aby zwiększyć wydajność rozgrywki i manipulować kodem w celach optymalizacyjnych. Z naszym kursem video Unread Engine 5 nauczysz się wykrywać detekcje kolizji za pomocą wiązki laseru LineTrace, a dzięki Enhanced Input stworzysz zaawansowane interakcje. Poznasz zagadnienia, które nie są dostępne z poziomu skryptów wizualnych, i odkryjesz całkowity potencjał silnika, wykorzystując go do zbudowania własnych mechanik. Nauczysz się pisać bazowy kod w C++, a następnie tworzyć podklasy w Blueprints. Łączenie kodu z natywnymi funkcjonalnościami wizualnego programowania Blueprints to model programowania stosowany na szeroką skalę w dużych projektach komercyjnych. Unreal Engine to platforma, która umożliwia tworzenie niesamowitych aplikacji, a C++ to język programowania pozwalający na dostęp do ukrytego potencjału UE oraz osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów w trakcie produkcji. Zobacz także kursy video C# dostępne w naszej ofercie.

8
Kurs video

Unreal Engine. Kurs video. Niezbędnik VR developera

Włodzimierz Iwanowski

Obierz kurs na... wirtualną rzeczywistość Wirtualna rzeczywistość to generowany komputerowo obraz 3D, który wraz z obiektami, sceneriami i licznymi interakcjami z użytkownikiem ma imitować realistyczne środowisko. Być może definicja brzmi dość nowocześnie - ale czy wiesz, że początki VR sięgają 60 lat wstecz? Jednym z pierwszych wynalazków VR była Sensorama, która symulowała jazdę motocyklem. Maszyna ta oddziaływała na wiele zmysłów jednocześnie: odtwarzała filmy 3D, wydzielała zapachy, a nawet wytwarzała wiatr i wibracje. Ponad dwie dekady później w sprzedaży pojawił się pierwowzór dzisiejszych gogli VR. Producent odniósł sukces, a gogle zadomowiły się na stałe w branży rozrywkowej jako element maszyn Arcade. Aktualnie wartość sektora VR rośnie w zaskakująco szybkim tempie i zwiększa się o 40 – 60% rok do roku. W świecie produkcji VR ogromne możliwości daje Unreal Engine 4. Silnik ten wyprzedza konkurencję i oferuje natywne wsparcie dla wielu urządzeń obsługujących VR. Umożliwia dostęp do licznych wtyczek i bibliotek całkowicie za darmo. Z takim bogactwem realistycznych tekstur i zasobów pozwalających na szybką iterację stworzysz niezapomnianą rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości. Unreal Engine. Kurs video. Niezbędnik VR developera to ponad 7 godzin stawiającej na praktykę przygody ze światem wirtualnym. W trakcie naszego profesjonalnego szkolenia dowiesz się, jak: Zainstalować i skonfigurować urządzenia do produkcji VR Stworzyć własny system sterowania i system locomotion Prototypować funkcjonalności w C++ i programować w Blueprints Konfigurować interakcje z elementami otoczenia Używać timerów i spawnerów do nasłuchiwania zdarzeń Budować systemy grawitacji i oddziaływania fizyki w VR Korzystać z dynamicznych materiałów i implementować je w Blueprints Projektować płynne przejścia z ekranem przeładowania Obsługiwać narzędzia monitorujące wydajność Dodawać osiągnięcia na Steam i Oculus Store Korzystać z narzędzi udostępnionych przez Oculus, w tym RenderDoc, Oculus Lipsync i Oculus Loudness Meter Co więcej... Poznasz dobre praktyki produkcji aplikacji na Oculus Store i otrzymasz wskazówki dotyczące wyglądu UI i renderowania w VR Skonfigurujesz ustawienia FFR, MultiPreview i Hand Tracking do śledzenia ruchów dłoni Nauczysz się optymalizacji przepływu danych, wpływającej na istotną dla VR wydajność W trakcie szkolenia omawiane są podstawy, a także trudniejsze, średnio zaawansowane zagadnienia z naciskiem na aspekty praktyczne. Zaczynamy od konfiguracji gogli Oculus Quest 2 i ich implementacji w Unreal Engine. Warto zauważyć, że firma Oculus produkuje obecnie najpopularniejsze gogle VR - na początku 2022 roku zanotowała aż 75% udziałów w sprzedaży gogli! Na przykładach poznasz przebieg produkcji VR. Do projektu dodasz własny system locomotion, stworzysz mechanizmy AI i spawner. Opanujesz techniki przyciągania przedmiotów, zmiany wizualizacji broni i dodawania własnych typów amunicji. Dowiesz się, czym jest i jak zniwelować chorobę lokomocyjną na etapie tworzenia projektu. W Unreal Engine przejmiesz sterowanie i dostosujesz efekt drgań (Haptic Effect) w kontrolerze VR. Samodzielnie stworzysz teleport i płynne przejścia między poziomami. Dzięki zdobytym umiejętnościom będziesz mieć podstawy, by rozwijać się dalej w wybranej przez Ciebie dziedzinie VR. Wirtualna rzeczywistość, znana nam z branży rozrywkowej, sięga dziś o wiele dalej. W tej technologii sprawnie porusza się rynek e-commerce, oferując klientom wirtualne spacery, przejażdżki czy przegląd nieruchomości. Na rozwiązaniach VR zyskuje też edukacja – studenci medycyny przeprowadzają operacje na symulatorze pacjenta, a piloci i żołnierze uczą się reagowania na sytuacje kryzysowe. Jednoczesne nabieranie doświadczenia i eliminacja poważnego ryzyka podczas szkoleń to duży postęp w nauce. VR znajduje zastosowanie w biznesie, architekturze, przemyśle i ciągle idzie po więcej. Wszystkie te branże mają wiele wspólnych mianowników z perspektywy programistycznej. Firmy, w tym duże korporacje, na etapie produkcji swoich rozwiązań często wybierają silnik Unreal Engine. Dlatego nauki jego obsługi nigdy nie za wiele: jeśli chcesz wiedzieć, co w gamedevie piszczy, koniecznie sprawdź też pierwszy kurs tego autora - Unreal Engine 5. Kurs video. Praktyczny niezbędnik game developera. Tworzenie aplikacji rzeczywistości wirtualnej nigdy nie było tak łatwe. Z bogatą biblioteką wtyczek i wszechstronnych narzędzi jesteśmy w stanie szybko stworzyć niezapomniane wrażenia w VR.