Szczegóły kursu

Power BI Desktop. Kurs video. Wykorzystanie narzędzia w analizie i wizualizacji danych

Power BI Desktop. Kurs video. Wykorzystanie narzędzia w analizie i wizualizacji danych

Marcin Paluszkiewicz

Kurs video

Więcej niż Excel. Więcej, szybciej, skuteczniej

Termin business intelligence ostatnimi czasy jest odmieniany przez wszystkie przypadki. Według raportu Gartnera z 2020 roku aktualnie liderem w dziedzinie narzędzi BI jest Microsoft - ten kurs video oferuje możliwość zapoznania się z jednym z nich. Power BI, bo o nim mowa, pozwala efektywnie analizować dane w czasie rzeczywistym. Za pośrednictwem tego narzędzia można podłączyć się do źródła danych, zamodelować je, a następnie zwizualizować przy użyciu interaktywnych dashboardów. A wszystko to o wiele szybciej i bardziej efektywnie niż w Excelu. Excel zresztą przestaje wystarczać, gdy pojawia się konieczność dokonania analizy interaktywnej.

Power BI w podstawowej wersji jest narzędziem darmowym, pozostaje więc dostępny dla każdego. Co może nawet istotniejsze, jest prosty w obsłudze i zdecydowanie bardziej wydajny niż Excel. Z tych kilku kluczowych powodów korzystają z niego chętnie nie tylko działy kontrolingu i analiz, ale również działy księgowe, logistyczne i HR. Umiejętność współpracy z Power BI staje się powoli obowiązkowa dla pracowników tych sektorów przedsiębiorstw, w których przeprowadza się różnego rodzaju obliczenia i pracuje na danych, stanowi także atut osób poszukujących pracy lub chcących się przebranżowić.

W dużym skrócie: Power BI jest narzędziem dla każdego, kto pracuje z danymi, niezależnie od tego, czy działa na trzystu, czy na kilkudziesięciu milionach wierszy.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie tego kursu video:

 • Dowiesz się, jak pobierać dane do Power BI z różnych źródeł.
 • Nauczysz się pracować z danymi w programie.
 • Będziesz scalać i dołączać zapytania.
 • Stworzysz relacyjny model danych, kolumny obliczeniowe i miary przy wykorzystaniu DAX (Data Analysis Expressions).
 • Dokonasz analizy danych z wykorzystaniem między innymi funkcji Time Intelligence.
 • Opanujesz sztukę budowania dashboardów w Power BI.

Co więcej...

 • Opublikujesz raport w usłudze powerbi.com, a potem wyeksportujesz go do PowerPointa i formatu PDF.

Power BI Desktop. Kurs video. Wykorzystanie narzędzia w analizie i wizualizacji danych kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Po ukończeniu szkolenia słuchacz będzie w stanie samodzielnie korzystać z najbardziej potrzebnych funkcji oferowanych w Power BI.

Specjalista pracujący z narzędziem Power BI...

...zajmuje się na co dzień pobieraniem danych z rozmaitych źródeł - od plików excelowych, przez tekstowe, aż po bardziej wyrafinowane bazy danych. Dane te scala i przetwarza w taki sposób, by nadawały się do analizy. Korzystając z możliwości oferowanych przez Power BI i nie zapominając o starym, dobrym Excelu, tworzy czytelne raporty, które trafiają następnie do różnych osób w firmie. Najczęściej oczywiście do przełożonych. Osoba znająca narzędzie Power BI trafi więc najpewniej do działu kontrolingu lub analiz, choć znajomość tej Microsoftowej usługi otwiera znacznie szersze możliwości, włącznie z karierą BI developera. A ponieważ Power BI to narzędzie stosunkowo nowe, zna go niewielu ubiegających się o stanowiska związane z pracą z danymi.

Trudno jest w dzisiejszych czasach wybić się umiejętnościami obsługi Excela - wielu jest ekspertów w tym zakresie. Za to niewiele osób potrafi korzystać z narzędzi BI - to Twoja szansa, by się wyróżnić.

 • Tytuł: Power BI Desktop. Kurs video. Wykorzystanie narzędzia w analizie i wizualizacji danych
 • Autor: Marcin Paluszkiewicz
 • Czas trwania: 08:23:59
 • ISBN: 978-83-283-5972-7, 9788328359727
 • Data wydania: 2020-08-05
 • Format: Kurs Video
 • Identyfikator pozycji: vpodpy
 • Wydawca: Videopoint